Blíží se Mezinárodní den kávy

Mezinárodní den kávy vyhlásila na první říjnový den Mezinárodní organizace pro kávu, ICO.

Nejedná se jen o oslabvu konzumace povzbuzujícího nápoje, ale i o snahu připomenout, že pracovní podmínky pěstitelů kávy a také tvorba cen pro prodej kávy nejsou vždy úplně ideální. První Mezinárodní den kávy se konal v Miláně u příležitosti světové výstavy Expo 2015.

Po celém světě probíhá v rámci Mezinárodního dne kávy i řada speciálních akcí včetně slev. My vám nabízíme pár tipů:

Zkuste míchané nápoje s kávou

Káva s tonikem je dnes už běžná, ale zkusili jste i odvážnější kombinace? ideální je výběrová káva z renomovaných pražíren, ale i z instantní kávy se dá leccos vymyslet. Inspirujte se třeba v tomto nedávném článku.

Prubněte kávu a rostlinná mléka

Pokud nechcete pít kravské mléko, nejste už dávno odkázáni jen na sójové, jehož specifická chuť každému nesedí. Jemné ovesné nebo rýžové mléko a další variabty navíc koupíte i v bio kvalitě, zkuste například DM drogerii. Z kaváren má širokou nabídku tradičně Starbucks, kam chodíme už dlouho na ovesné mléko, ale k mání je řada dalších.

Vzdělejte se

Pití kávy může přinášet i spoustu užitečných informací. Mějte otevřené oči a hlídejte si semináře a kurzy o kávě, můžete sledovat také blog zmíněné ICO nebo další blogy v angličtině – tady je výběr několika nejzajímavějších.

 

 

Comments

comments

Vyhledat