Bohemian Taboo Stories jsou tu, křest se blíží

foto archiv BTS
foto archiv BTS

Právě vyšla kniha Bohemian Taboo Stories – O lidech, kteří dělají něco sexy. Autogramiáda se uskuteční v rámci dvoudenní pop-up výstavy.

 

 

Kniha Bohemian Taboo Stories, s unikátní cenzorskou funkcí přebalu, právě vychází 

 

Kniha Bohemian Taboo Stories vychází v období, ve kterém si připomínáme třicet let od pádu komunismu a znovunabyté svobody v naší zemi. Kurátor Národní Galerie a kunsthistorik Otto M. Urban v úvodním slově Bohemian Taboo Stories napsal: „Nezbývá tak než doufat, že se jedná o první z řady knih, které budou následovat a které ukážou, že náš vztah k sexu je mírou svobody a tolerance společnosti, v níž žijeme.“ 

 

Kniha Bohemian Taboo Stories (s podtitulem Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy), tak na 352 stranách veřejnosti představuje zajímavé osobnosti, jež se věnují neobvyklým profesím a koníčkům, a které spojuje toto zásadní téma. Ve dvaceti povídkách a zpovědích z pera Michal Rejzka, Markéty Mathauser Malinové, Lindy Urbáškové, Luboše Y.Koláčka, Markéty Lustigové, Katastrofé, Kateřiny Saparové, Edny Kinbaku a Tomáše Dianišky, inspirovaných skutečnými událostmi, kniha popisuje osudy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají oblasti sexuality a erotiky. Všechny příběhy mají za cíl probudit ve čtenářích zájem o neobvyklé obory a nabídnout jiný pohled na lidskou sexualitu a díky velmi osobním příběhům, popisujícím důležité okamžiky v životech nejrůznějších osobností, možná také řešení stigmat, která s ní bývají spojována. Jednotlivé kapitoly jsou vždy věnovány konkrétní oblasti: od Prague Pride přes Laboratoř evoluční sexuologie a psychopatologie až po kultovního fotografa Petra Jedináka. 

 

Publikace je doprovázena poutavými ilustracemi vyhlášených výtvarných umělců, jako jsou Myokard, Daniel Kurz, Katastrofé nebo Martina Kurková Nožičková, fotografie dodali Henryk Mrejzek, Petr Jedinák, Robert Rambousek, Danny Work, Lucie Kout, Leah Takata, Václav Jirásek, Milan Mošna, Bet Orten a Martin Faltejsek. Velmi originální a designově zajímavý je i plastový přebal obálky s tajnou cenzorskou funkcí, který vytvořil grafik Tomáš Cikán. 

 

Diskuse a autogramiáda se spoluautory Bohemian Taboo Stories se uskuteční 3.listopadu v 15.hodin v galerii Černá labuť v Praze, v ulici Na Poříčí. Akce se koná v rámci Festivalu svobody.

 

Více informací:

 

www.bohemiantaboo.com

www.facebook.com/bohemiantaboostories

 

Comments

comments

Vyhledat