Březen v Besedě: Ridina Ahmedová, divadlo Víti Marčíka a nový film Ethana Coena

Duna: Část druhá /  Foto Vertical Entertainment
Duna: Část druhá / Foto Vertical Entertainment

Už 1. března ožije Kulturní centrum Beseda druhou reprízou autorské divadelní hry Kateřiny Kroupové Školní pitwa. První představení místního ochotnického spolku je plné školních situací, ze kterých si nemusíte dělat hlavu.

Vážnější struny se v pátek 8. 3. dotkne divadelní představení Sádlo, které navazuje na úspěšný podcast Ridiny Ahmedové. Autorka hledá odpovědi na otázku, jak si prošlapávat cestu k vlastnímu tělu, když nenaplňuje očekávání druhých. Ještě týž večer bude následovat pravidelný Pokec Petra Viziny, ve kterém bude besedovat právě s protagonistkou Ridinou Ahmedovou.

Řada přednášek Ferdinanda Lefflera Zahradou s Ferdinandem v rámci Klánovické akademie pokračuje 12. března dílem nazvaným Cesty, vstupy, chodníčky. „Cesty rozdělujeme na praktické a zážitkové. Ty praktické musí obstát přesně v těch situacích, kdy je používáte, cesty vám ale také můžou zprostředkovat nečekaný zážitek příjemné procházky vlastním remízkem, trvalkovým záhonem nebo přes malý vodní kanál,“ vysvětluje Ferdinand Leffler.

Nezaměnitelnou poetiku originálního Divadla Víti Marčíka si budou diváci moci vychutnat během dvou vystoupení: 17. 3. odpoledne uvidí jednu z nejstarších her souboru, Sněhurka a sedm trpaslíků, která nasbírala několik mezinárodních ocenění. Předvelikonoční době je ve stejný den věnována večerní inscenace Mysterium světla, která svérázným způsobem přibližuje Velikonoce, pašije a ukřižování Krista.

Divadla Víti Marčíka: Sněhurka a sedm trpaslíků

Ani v březnu nechybí filmové projekce. V rámci seriálu TADY VARY uvidí diváci zbrusu novou komedii Panenky na útěku v režii Ethana Coena, který má společně s bratrem Joelem na režijním a scenáristickém kontě oscarové pecky Fargo a Tahle země není pro starý. Svůj nejnovější režijní počin označuje za hříšnou komedii. „Je to zábavné a je v tom trochu sexu,“ slibuje.

Epická sága Duna oceňovaného režiséra Denisa Villeneuvea přichází s další kapitolou adaptace slavného románu Franka Herberta. V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny, aby se zároveň vydal na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Pozornosti náročného diváka by neměl uniknout mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla Zóna zájmu, který si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes. Českou filmovou produkci reprezentuje tentokrát film režiséra F. A. Brabce Gump – jsme dvojka. Gumpova nová filmová cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Film pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí a nebo nevěří, že je to možné.

A malá ochutnávka na duben – v Besedě se každou středu budou podávat snídaně od Street food na talíři! Ale o tom až příště

Kompletní program najdete jako vždy na webových stránkách www.kcbeseda.eu.

Ridina Ahmedová: Sádlo

Comments

comments

Vyhledat