Britský zpěvák, kytarista a skladatel Rufus Miller vyráží na turné s Lash&Grey.

Rufus Miller
Rufus Miller

Britský kytarista Rufus Miller je znám širšímu publiku asi především díky jeho spolupráci se Stingem. Tvorba tohoto všestranného umělce z jižního Londýna je ale rozkročena daleko šířeji: dříve koncertoval s formacemi jako Riddles, Sleaze nebo Fragile, hostuje v kapele své sestry Misty Miller a spolupracuje s takovými muzikanty jako Andy Thompson nebo Ralph Fuller. Stejně široký je i žánrový záběr jeho hudby: najdeme zde vliv psychedelického, gothického rocku i uklidňující lidovou hudbu, často s lyrickými tématy lásky, ztráty a melancholie. Rufus Miller doposud vydal dvě alba (Pop skull a Make It) a také několik singlů.

Rufus Miller se českému publiku před několika lety představil jako člen Stingovy doprovodné kapely, letos budou mít jeho fanoušci konečně možnost vychutnat si jeho nezaměnitelný styl během jeho turné po České republice.

Lash&Grey / Foto Medym

Rufuse Millera na turné po českých městech doprovodí duo Lash&Grey, které tvoří mladí slovenští umělci Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Dvojice, ověnčená několika prestižními cenami (Cena Anděl za nejlepší slovenské album, Radio_Head Award za nejlepší debutové album a skladbu roku) stihla už vydat dvě alba. Za poslední dva roky Lash&Grey vystoupili na světoznámých pódiích jako je Carnegie Hall v New Yorku, na festivalech v Mexico City, Guadalajare, Paříži, Itálii, Švédsku, Belgii, Nizozemsku, Německu a mnoha dalších. Kristína se navíc jako jediná Evropanka dostala do finále TOP 5 zpěvaček z celého světa v nejprestižnější jazzové vokální soutěži Sarah Vaughan Jazz Vocal Competition v New Jersey.

Společné turné Rufuse Millera s Lash&Grey je nazvané příznačně Together on the road. Stylově netradiční a exkluzivní spojení je samo o sobě příslibem skvělého koncertního zážitku, posluchači se navíc mohou těšit i na překvapení v podobě duetu Kristíny a Rufuse, zkomponovaného speciálně pro toto turné.

Together on the road, koncertní turné Rufuse Millera s Lash&Grey, odstartuje 14. dubna v Kulturním centru Beseda Klánovice. Dalšími zastávkami bude Brno (Kabinet Múz, 15.4.) a Olomouc (Jazz Tibet Club, 16.4.). Samostatně pak vystoupí Rufus Miller 17.4. v Music clubu Kotelna v Litomyšli. Během vystoupení v Humpolci (Kino Humpolec, 13.4.) si Miller zahraje se svým otcem Dominicem Millerem, světově uznávaným kytaristou, který se na Vysočinu vrací už přes deset let.

 

Comments

comments

Vyhledat