19letý multiinstrumentalista badfocus vydává soundtrack k tanečnímu filmu Laterny magiky

Badfocus, foto Ondřej Hons
Badfocus, foto Ondřej Hons

badfocus vydává svůj první soundtrack „New Normal“, který složil ke stejnojmennému tanečnímu filmu Laterny magiky.

Prokop Korb aka badfocus se na české hudební scéně objevil na jaře roku 2020. vydal už několik nahrávek (ep1, debutové album wallflower a poslední EP emerged, vol I.) a zaujal režiséra Jakub Jahna, který Korba oslovil pro spolupráci na prvním krátkometrážním filmu Laterny magiky. badfocus tak poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem: vytvořil hudbu na míru daným scénám, kterou nyní vydává jako oficiální soundtrack.

Poetický taneční film Laterny magiky „New Normal“ v režii Jakuba Jahna a choreografii Nataši Novotné reaguje na současnou situaci a přináší pohled na „nový normál“ jako naději, příležitost a transformaci, ke které dochází vnitřním hledáním, niterným soubojem a překonáním sama sebe. Vše se pohybuje v úrovni metafory, film nevypráví příběh a neukazuje konkrétní popisné situace, hledá hranici stylizace a realismu.

Spolupráce s týmem Národního divadla pro Korba představovala nezapomenutelný zážitek. „Celý tvůrčí proces pro mě byla neuvěřitelně krásná a silná zkušenost. Byl to pocit, jako bychom se všichni zúčastnění spojili v jeden kreativní organismus, který přerůstal všechny z nás a díky tomu vytvořili jedinečné dílo. Každý z výrazových prostředků – choreografie, kamera, střih a hudba sebe navzájem tak silně potřebují a zároveň podporují, že je to opravdu, jako kdyby to byly orgány, které dohromady vytváří komplexní organismus,“ uvádí Korb.

Comments

comments

Vyhledat