Bruno Ferrari vydává nové album Electrofantasex

Foto: Roman Dietrich
Foto: Roman Dietrich

Spoluhráč Lou Reeda, Tori Amos nebo Slashe z Guns and Roses baskytarista Fernando Saunders, zpěvačka skupiny Khoiba Ema Brabcová, elektronický mág Moimir Papalescu, impresario souboru Prague Burlesque David Jahn, nebo známá moderátorka televizního zpravodajství Zuzana Tvarůžková – to jsou zvučná jména, která se sešla na novém albu „generačního šansoniéra“ Bruna Ferrariho.  Deska plná melodií, které jsou nakažlivější než mutace Delta, vyšla 30. července 2021. Kongeniální popartově-surrealistický obal alba navrhl umělec Pablo de Sax.

 

Electrofantasex posluchačům nabízí celkem 12 sexy nápaditých hitů, které se nesou v duchu, stylu a ozvěnách hvězdných jmen, které se na počinu podílela. Střídá se v nich smyslné disco a funky motivy s alternativním popem a energickými electrobeaty.

 

Desku lze charakterizovat jako promyšlenou, odvážně excentrickou pop music sršící elegancí, fantazií a humorem. Dokáže být sexy, umí být něžná, ale i temná a živelná jako post punk.  „Electrofantasex bych nazval takovou svojí zpovědí. Jde o ironický autoportrét starosvětského dekadenta, který putuje pustinou moderního světa,“ komentuje album zpěvák Bruno Ferrari, který stojí za texty a dodává: „Album jsem nazpíval z větší části v angličtině a svůj ‚boratovský‘ přízvuk jsem vypiloval do dokonalosti. Vlastně ani nebylo co pilovat, takhle mluvím normálně. Jsem prostě frajer z východu.”

 

Na hudbě Ferrari spolupracoval se skladatelem Sirgullem, který se podílel již na předchozím albu Ayahuascero, dále se skladatelem Gatsbym a Moimirem Papalescu. Dvě písničky složil také Moimirův talentovaný patnáctiletý letý syn Miky Papež. O vokály se postarala zpěvačka Ema Brabcová a překvapivě moderátorka Zuzana Tvarůžková.

 

Ve skladbě Easy Lover Bruna Ferrariho doprovází svým zpěvem zmiňovaný Fernando Saunders, světoznámý hudebník, který natočil deset alb s Lou Reedem a spolupracoval s takovými jmény jako Marianne Faithfull, Jimmy Page, Joan Baez, Tori Amos, Slash, Joe Cocker, Jeff Beck nebo jazzový virtuoz John McLaughlin. Ve většině skladeb pak hraje na baskytaru. Kytarové party nahrál bravurní Adam Krofian, leader skupiny Atavists. Na post zvukového režiséra
Ferrari zvolil renomovaného Amaka Goldena, který zvučil poslední album Vanessy, ale stojí také např. za nahrávkami slavných Killing Joke.

 

„Celé album uzavírám jedinou písní v češtině – baladickým duetem se členem kultovních Master´s Hammer Tomem Necrocockem, kdy v kulisách lesních tišin rozvíjíme určitou intimní lyriku,“ dodává Ferrari.

 

Comments

comments

Vyhledat