Budeme se znovu smát nekorektnímu humoru? Je tu nová show, která si říká Česká Soda 2.0 

foto: Nepopular Cz
foto: Nepopular Cz

Původní satirická Česká soda se prvně vysílala v éteru České televize před 31 lety. Dílo Petra Čtvrtníčka, Milana Šteindlera, Fera Feniče a Čestmíra Kopeckého vyzařovalo ducha rozvolněných devadesátých let. 

Česká soda byla útočná, vtipná, nekorektní, za hranou, i trapná. Mnohé pohoršovala, pobuřovala, bavila. Skeče sudetských Němců Karla a Egona v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry pod názvem Alles Gute zlidověly, ačkoliv mnohé gagy by už v současnosti nepustila do éteru televize a v mnohých případech ani internetoví provozovatelé (reklama na prací prášek Árijec, Škoda Henlein a podobně). 

Večer plný vzteku, smutku, radosti i legrace

Vloni se na YouTube účtu Nepopular Cz zčistajasna objevilo několik dílů pořadu nazvaného Česká Soda 2.0. Do online prostoru pronikly tři epizody, kterými provází moderátor podobající se tomu z původní České sody, Petru Čtvrtníčkovi s nagelovanými tmavými vlasy a úlisným knírkem. Nejnovější čtvrtá epizoda České sody 2.0 bude mít premiéru v pražském Kině Kavalírka již tento čtvrtek 6. června 2024 od 20:20. Organizátoři slibují večer plný vzteku, smutku, radosti i legrace. „Kdo za tím stojí? Proč to dělá? To se nedozvíte,“ dodávají jedním dechem. 

Podvazky Václava Moravce

Českou Sodu 2.0 na svém youtubeovém profilu od loňského podzimu prezentuje tajemný Nepopular Cz. Nově uvádí například Podvazky Václava Moravce, jinak se jeho verze pořadu možná až úzkostlivě drží stylu devadesátkového předchůdce. Scénky a skeče těží z aktuálně probíraných společensko-politických témat a často jdou za hranu dobrého vkusu. Chybí naopak kdysi tolik populární skeče Alles Gute, v nichž vystupovali Milan Šteindler a David Vávra, kteří je zkoušeli resuscitovat dlouho po ukončení vysílání původní České sody na webu Stream.cz. 

Ačkoliv kolem sebe Nepopular důsledně buduje kouřovou clonu, něco málo ke své činnosti prozrazuje: „Bavím se nad typickými i neobvyklými stereotypy. Domnělými autoritami, stylizací a pózou.“

 Comments

comments

Vyhledat