CAMP a Rekola vytvořili speciální černé archikolo. Vydejte se s ním objevovat zajímavosti Prahy

CAMP a Rekola
CAMP a Rekola

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) představilo další dopravní prostředek! Po již ikonické tramvaji, kterou zdobí velký nápis ARCHITEKTURA, si můžete přes aplikaci Rekola vypůjčit unikátní černé archikolo. CAMP navíc připravil i speciální výletní trasy, kam se můžete na Rekole vydat. Cílem projektu je upozornit na možnost využívání různých dopravních prostředků v Praze a podpořit tak myšlenku udržitelné mobility ve městě.

Rekolo bylo představeno 12. července na zahájení letního programu v CAMPu, kde si ho návštěvníci mohli poprvé vyzkoušet a projet se po emauzském areálu. Do provozu bylo uvedeno následující den a spolu s ním i celá řada aktivit. Pokud až do konce léta přijedete na jakémkoliv Rekole, bude vám připsán třiceti korunový kredit, a navíc dostanete jako dárek placku. Archikolo je aplikaci vyznačeno černým rámečkem.

 

„V Institutu plánování a rozvoje se dlouhodobě snažíme různými způsoby minimalizovat klimatickou změnu, a začlenit cyklistiku do standardního dopravního portfolia. Převážně v centru Prahy je doprava na kole žádoucí a snažíme se ji maximálně podpořit. Zatím posledním projektem IPR je Smetanovo nábřeží, kde vznikla nová cyklostezka, která pomůže cyklo dopravě v centru města,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha

Pro všechny cyklistky a cyklisty CAMP připravil pět tras, na kterých můžete objevit architektonické zajímavosti v Praze.

Vydat se můžete například na polární výpravu ze západu na sever – od letiště až do vesnic za okraj Prahy. Kromě přilítajících letadel vás čeká třeba jedinečná moderní architektura první republiky i šedesátých let. Další trasa detailně prozkoumá Prahu 6, kde stojí první mužský klášter v Čechách, poslední dochovaný větrný mlýn v Praze i jedno z nejstarších pražských sídlišť.

Mezi trasami nechybí ani cesta podél Botiče, která vás zavede od vršovického nádraží až k největší vodní ploše Prahy. Postupným rozrůstáním Prahy do krajiny se okolí potoka stalo širším centrem metropole.

Čtvrtá trasa vás provede z legendární nádražky přes ledárny až po Pragerův obytný komplex: architektonická procházka z Braníka do Jinonic.

Zatím poslední cyklotrasa vede po stopách dvou bývalých pražských železničních tratí a jedné vlečky. Představuje někdejší tradiční průmyslové oblasti, které se pomalu přeměňují v nové čtvrti. K vidění jsou ale také ukryté přírodní krásy Prahy.

„Je stále důležitější upozorňovat na udržitelné způsoby cestování po městě“, říká vedoucí CAMPu Štěpán Bärtl. „Ale je v tom i určitý herní prvek, stejně jako u naší architram, která se stala hitem na sociálních sítích, kde má i svůj vlastní fanclub”, dodává.

 

CAMP během léta připravuje instagramové soutěže. Pokud se vyfotíte s archikolem, můžete vyhrát například cyklo čepici nebo další ceny.

 

„Jsme vděční, že rekolisté mohou díky naší spolupráci s CAMPem poznávat architekturu Prahy ze sedla kol. Praha skýtá mnoho skrytých pokladů, které mohou díky CAMPem připraveným cyklotrasám objevovat. A to třeba i na speciálních archikole v designu podobném architramvaji,“ dodává ke spolupráci Vítek Ježek, zakladatel Rekola.

 

Všechny trasy a více informací najdete na: www.campuj.online/rekola

 

Comments

comments

Vyhledat