Čarodějka Kiki vlétne poprvé do českých kin

Japonské studio Ghibli, které se věnuje animovanému filmu, je legendou ve svém oboru. Pod rukama jeho zakladatele a předního tvůrce Hajaa Mijazakiho vznikly hity jako Princezna Mononoke, Cesta do fantazie či Můj soused Totoro. Doručovací službu čarodějky Kiki natočil Mijazaki v roce 1989, bezprostředně po Totorově kasovním úspěchu, a předcházející snímek co se tržeb týče hravě porazil. Dobrodružství dospívající čarodějnice a jejího černého kocoura Džidži vzinklo na motivy populárního dětské knížky spisovatelky Eiko Kadono.

Stejně jako v dalších dílech studia Ghibli, i zde Mijazaki kombinuje prvky západní (zde symbolizované především dechberoucím přímořským městečkem) a východní kultury. Kouzelný příběh o přerodu z dětství k dospívání sleduje mladou dívku, která musí dle tradice odejít ze svého rodného města a dokázat, že se umí sama o sebe postarat, vstupuje do kin 15. prosince.

Distribuce filmu Doručovací služba čarodějky Kiki navazuje na loňské úspěšné uvedení další z klasik japonského animovaného filmu Můj soused Totoro. První čeští diváci se mohli vydat s malou čarodějskou a jejím kocourem na magické putování v předpremiéře na festivalu Malé oči.

Čeští diváci mají filmy studia Ghibli v oblibě, jeho téměř kompletní kolekce se jim představila díky tematické přehlídce v Bio Oko před pěti lety. Týdnu věnovanému filmům Hajaa Mijazakiho předcházela mimořádně úspěšná crowdfundingová kampaň.

Podívejte se na trailer k filmu: https://vimeo.com/778921947/b615eb2b69

Comments

comments

Vyhledat