Mersey Gathering v Brně: Mick Harvey, Amanda Acevedo, J. P. Shilo, Sometimes With Others, Dunaj a další!

Na festivalu Mersey Gathering 27.5.23 v Brně vystoupí kromě tuzemských Kill The Dandies a Dunaje také Mick Harvey, JP Shilo, Amanda Acevedo a Sometimes With Others.

Mick Harvey je známý jako hudební producent a skladatel a proslul jako člen The Birthday Party a The Bad Seeds. Úzce spolupracuje s PJ Harvey a Nickem Cavem. V roce 2023 Harvey zahraje materiál ze svého nového alba duetů s mexickou zpěvačkou Amandou Acevedo. JP Shilo už u nás vystupoval v roce 2019 a v květnu předvede samostatný hudební blok před Mickem Harveyem. Shilo úzce spolupracoval s Rowlandem S. Howardem a hrál v Hungry Ghosts a v The Blackeyed Susans. Sometimes With Others je Australanům spřízněná formace z Berlína, hrají skvělou směs rockového minimalismu, jazzu a blues – to vše bylo nedávno smíchané na jejich debutu „Nous“ vydaném na hamburském uměleckém vinylovém labelu Grand Chess.

Neméně originální je tuzemský host kapela Dunaj. V současnosti vystupuje jako trio v sestavě Vladimír Václavek (kytara, baskytara, zpěv), Josef Ostřanský (kytara, zpěv) a Pavel Koudelka (bicí, zpěv). Skupina byla původně založena v roce 1989 a patřila k hlavním představitelům brněnské alternativy. Restart nastal v roce 2018, když se hudebníci sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí. Program jejich aktuálních vystoupení obsahuje zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje (album Dudlay), ale i novou tvorbu (deska Za vodou z r. 2022).

Kill The Dandies!, přední domácí skupina orientující se na žánry jako garážový a psychedelický rock, inspirovaný tvorbou amerických interpretů 60. a 70. let., otevře v 18 hodin program živých koncertů na našem podiu. Ústřední dvojici La Petite Sonja a Hanka Manchiniho znáte z úspěšné formace Moimir Papalescu & The Nihilists, jejich současný společný projekt je ale ještě více ponořený do temné psychedelické nálady. V sestavě je doplňuje Vratislav Placheta a Petr Janák. Na start to bude pořádná nálož energie!

Po skončení živých koncertů zahrají DJs Ibe a Kevridge. Festival se nekoná pod záštitou politiků. Předprodej probíhá přes Goout, Smsticket, Ticketmaster a Ticketportal.


MG04 – Mersey Gathering

Live: Mick Harvey ft Amanda Acevedo + JP SHILO + Sometimes With Others, Dunaj, Kill The Dandies!

DJs: Ibe, Kevridge

27.5.2023 od 16 h

Zahrádka Na Střeláku, Brno-Pisárky

www.brnokoncert.cz 

Comments

comments

Vyhledat