Jiří Janda vystavuje obrázky z cest vlakem

Až do konce prázdnin můžete zajít do kavárny mělnického antikvariátu Želví doupě na výstavu fotografií Jiřího Jandy. Náš kolega, jehož fotky i texty můžete znát z protišedi.cz, tam vystavuje přes tři desítky instagramových obrázků z cest vlakem.

 

Výstava se jmenuje Courákem z Vysočan a jsou na ní snímky pořízené ve vlacích, na nádražích i kdesi podél kolejí, nechybějí ani unavení pasažéři z nočních linek. Trošku vzrušení přinese i momentka z nefalšované bouračky vlaku s autem (obešla se naštěstí bez zranění, ne však bez zpoždění). Takže je to správný letní doprovod k místní kávičce, zmrzlině, nebo i něčemu ostřejšímu.

„Kvůli dojíždění do práce do Prahy už roky nestíhám systematicky nic fotit. Tak jsem zkusil udělat z nouze ctnost, a začalo mě to bavit. Koneckonců už klasik před sto lety správně tvrdil, že kdo má fotoaparát, má fotit nádraží. A teď to už jde i bez něj,“ říká autor. Skoro všechny vystavené snímky proto nafotil tím nejobyčejnějším smartphonem a nejdřív vydal na svém instagramovém účtu @ijackovyobrazky.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat