Cena Apollo 2018 bude předána už ve středu

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Již přesně za týden, ve středu 27. února, se dozvíme, kdo se stane osmým držitelem ceny české hudební kritiky Apollo za album roku 2018. Cena, jejíž součástí je pro letošní rok šek na 40 tisíc korun od Ochranného svazu autorského a již tradičně soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, bude tentokrát předána v MeetFactory v Praze.

Během slavnostního udílení, které začne ve 21 hodin, v MeetFactory zahraje živě po dvou skladbách pět ze sedmi nominovaných interpretů, tedy Čáry života, Floex, Povodí Ohře, Tomáš Palucha a WWW Neurobeat. Večerem provede poprvé v roli moderátorky zpěvačka a kytaristka Nikola Mucha.

I letošní ročník udílení ceny Apollo je přístupný pro veřejnost a vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 279,- Kč na stránkách MeetFactory. Od 25. února a na místě pak bude cena vstupného 299,- Kč.

Vstupenky lze koupit pod tímto odkazem

NOMINACE:
Čáry života: Stínítko
Floex & Tom Hodge: A Portrait Of John Doe
Manon Meurt: MMXVIII
Tomáš Palucha: Čaro
Povodí Ohře: Povodí Ohře
Pris: Naše večery
WWW Neurobeat: Neutopíš se dvakrát v téže řece

Mediálním partnerem cen Apollo je Česká televize, která bude udílení živě streamovat na stránce http://www.ceskatelevize.cz/porady/extra/. Stejně jako
v minulých letech, i o letošním ročníku ceny Apollo vznikne dokument režiséra Šimona Šafránka (King Skate), který bude následně odvysílán na ČT art.

Ceny české hudební kritiky Apollo se poprvé předávaly za rok 2011, na Nové scéně Národního divadla tehdy uspěl písničkář a raper Bonus s deskou Náměstí míru. Albem roku 2012 se v klubu SaSaZu stalo The Escapist Borise Carloffa,
o rok později si v La Loce cenu Apollo převzali Bratři Orffové za nahrávku
Šero. Cenu za rok 2014 si v pražském klubu Podnik převzal Adrian T. Bell s albem
Different World. Dvakrát se cena Apollo předávala v pražském klubu Royal, kde ji za rok 2015 převzala skupina Please The Trees za album Carp a za rok 2016
hudebník dné s albem These Semi Feelings, They Are Everywhere. V loňském roce si pak cenu za rok 2017 z pražského Paláce Akropolis odnesla skupina Kalle za album Saffron Hills.

Udílení Apollo 2018 proběhne za finančního přispění Magistrátu hlavního města Prahy. Partnery udílení jsou Ochranný svaz autorský (OSA), Svaz autorů a interpretů (SAI) a Budějovický budvar.

Comments

comments

Vyhledat