Kam letos v Praze na Silvestra

Photo by cottonbro from Pexels
Photo by cottonbro from Pexels

Nevíte, kam letos v Praze na Silvestra?

Právě pro vás hledáme ty nejlepší tipy a průběžně zveřejňujeme.

Předsilvestrovská party:

30.12. New Year’s Dick w/Budino, Obštrukcia, Massimiliano Pagliara / Ankali

 

31. prosince 2022

Silvestrovské bruslení na Gutovce / Gutovka BRUSLENÍ 

Vstupné na ledovou plochu bude zcela zdarma od 8:00 do 15:00.

#nyenyenye: Alfred Czital, fleika, Steffen Bennemann, Yan / Ankali

FB event: https://www.facebook.com/events/643689457437523

Imperialistic Silvestr Night / cross][club

DRUM&BASS x PSYTRANCE x HOUSE x TECHNO

 

Silvestrovský večírek v KRO Bistro & Baru GASTRO TIP!

V KRO Bistro a Baru protáhnou na Silvestra otvíračku do  2 hodin a kuchyně bude hostům k dispozici až do půlnoci. Stálé menu podnik obohatí o několik silvestrovských tapas: chorizo s rýžovým chipsem, jalapeños se sýrem, marinovaný pstruh s kimchi kaviárem, smažené brambory s rajčatovou omáčkou a česnekovou pěnou a kachní pršut s višňovou omáčkou.

Koktejlová nabídka pro tento večer zahrnuje čtyři slavnostní drinky: KRO Royale (rum, borůvky, prosecco), New Year’s Margarita (mezcal, vermut, mandarinky), Snowball (KRO vaječňák, sherry, cava) a Caipirinha Highball (cachaça, limetka, hrušky). A samozřejmě bude spousta bublin na přípitek! Šampaňské Dehours, Les Vignes de la Vallée, Brut bude k dispozici i po skle.

New Year’s Eve Avatar / Roxy

Roxy ponoříme do avatarovské modré budeme slavit, že všichni jsou si rovni, všechno je propojené, všichni lidé navzájem a my se Zemí. Večírek je koncipován jako přímočaré dobrodružství a romance budoucnosti. Chris Sadler, Michael C, SNBM, Subgate, Yannick, Lumiere, Vilem, Ondrej K…

Silvestr 2022: Hello Marcel a další / Rock Café

Tradiční silvestrovský večírek v Rock Café aneb do nového roku v tanečním rytmu! Tentokrát vás na parket pozve duo Hello Marcel a další hosté.

LIVE UNDERGROUND / Chapeau Rouge

DJ MAD REBA (US) (HIP HOP/R’N’B) / DJ MAD MAHROUSE (HIP HOP/R’N’B) / DJ MAD LU (HIP HOP/R’N’B)

F2 FULL HOUSE NYE / Fuchs2

 Etapp Kyle b2b Daria Kolosova / Nastya Muravyova / False Persona & more

 

Silvestr v Brasileiru U Zelené žáby  / Brasileiro U Zelené žáby GASTRO TIP!

Škola míchání capirinhi /  silvestrovské speciality z kuchyně – mušle sv.Jakuba, telecí picanha, tygří krevety, hovězí wagyu a další překvapení / Tam tam orchestra / brazilské tanečnice a mistři capoeiry

Prozpívejte se do nového roku! Hlasohled nabízí netradiční Silvestrovský workshop s Oskarem Boldrem

Oskar Boldre

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled připravilo na poslední den letošního roku netradiční workshop, na kterém společně jeho účastnící symbolicky proplují z jednoho roku do druhého. Pěveckou dílnu povede italský zpěvák, sbormistr, hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre, který pracuje s metodou zvanou Circlesongs (kruhové písně) a improvizací.

Workshop začíná 31. prosince v 16.00 hod a končí krátce po půlnoci. Více informací a přihlášky jsou k dispozici na www.hlasohled.cz


Prague Burlesque & Scratchophone Orchestra / Divadlo Royal

Atmosféra zakouřených kabaretů ve společnosti zpěváků a exotických tanečnic. Sonny Vargas provede světem estrády. Bombshell Miss Cool Cat nechá diváky potit slzy radosti. Coca Valente jim rozpálí srdce, tajemna Yazz udělá akt lásky. Janny Jill je drag supervaganza a Monina je taneční královna spolu s Ritzy Dancers.

SILVESTR V JAZZ DOCKU – Terne Čhave / Jazz Dock

Přijďte oslavit Silvestr a Nový rok do Jazz Docku! Bude zajištěna skvělá zábava, o kterou se postará energické hudební seskupení Terne Čhave!

31.12. 17:00 Lazarus / Divadlo Komedie DIVADLO

Poslední dílo Davida Bowieho, komorní muzikál, který napsal společně s dramatikem Endou Walshem a ve kterém kromě starších hitů (Changes, Life On Mars) zazní i písně z alba Blackstar, vydaného krátce před zpěvákovou smrtí. Melancholický příběh o samotě, sebedestrukci a potřebě lásky navazuje na více než čtyřicet let starý film Muž, který spadl na Zemi, ve kterém ztvárnil Bowie roli mimozemšťana Newtona.

 

31.12. 19:00 Herečka sobotní noci / Divadlo Komedie DIVADLO

Nová komedie Davida Drábka napsaná přímo pro Pavlu Tomicovou v hlavní roli.

31.12. 18.00 Discoland / Divadlo Na Zábradlí  DIVADLO

Říká se, že kdo si pamatuje devadesátky, ten je neprožil. Ale co když se na tuto dobu snažíme zapomenout i z jiných důvodů? Inscenace Discoland mapuje vzpomínky bývalých zaměstnanců, návštěvníků a dalších pamětníků dnes už legendárního klubu Discoland Sylvie. Zatímco postava majitele klubu Ivana Jonáka je notoricky známá, o těch „druhých“ netušíme skoro nic…

 

DNB NYE RAVE / Storm Club

Tradiční oslava příchodu nového roku ve Storm Clubu nebude chybět ani letos – jako vždy jsme si pro vás přichystali neuvěřitelně silný line-up složený z toho nejlepšího, co československá DNB scéna nabízí.

Silvestr v The EateryThe Winery Břevnov GASTRO TIP!

„Přijďte přivítat nový rok do The Eatery. Připravili jsme slavnostní čtyřchodové menu, které si můžete vhodně doplnit víny z naší nadupané vinotéky 🙂 Vždy pro nás bylo důležité hlavně jídlo a dobré pití, proto ani tentokráte tomu není jinak, nepřipravili jsme žádný doprovodný program, juchat tedy budete muset asi jinam.“

Příjemná atmosféra domáckého prostředí The Winery, skvělá vína (za bezkonkurenční ceny) a občerstvení od kolegů z The Eatery učiní z posledního dne roku 2022 nezapomenutelný zážitek.

Silvestr na žižkovské věži  / restaurace OBLACA GASTRO TIP!

Letošní oslava příchodu Nového roku bude na Žižkovské věži ve znamení výhledu na celou Prahu, luxusní gastronomií a skvělou zábavou.

 

Silvestr v Atíku / Klub Ateliér Strašnice

Oslava Nového roku v oblíbeném BDSM klubu Ateliér.. Těšit se můžete na dva rauty (večeře a půlnoční občerstvení), na několik vystupujících, kteří vás budou tématicky bavit celý večer a mnoho dalšího. Příspěvek je 650,- Kč. V ceně jsou zahrnuty oba rauty, vstup na vystoupení, novoroční přípitek a welcome drink.

Kam o Silvestra do kina? Naše tipy:

13:15 Zkouška umění / Světozor

13.15 Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo / Světozor

17:30 Big Lebowski / Aero

18:15  Všechno, všude, najednou / Světozor 

20:00 Chlast / Pilotů

20:15 Lékořicová Pizza / Aero

20:30 Česká soda / Bio Oko

Co naladit…

Co naladit o siverstrovském večeru na vašem audiopřijímači? Pokud neholdujete rozhlasové estrádě pro pamětníky a veselým historkám z natáčení, můžete zkusit třeba Radio1, které vysílá v čase od 20 hodin až do konce roku 2022 The Work Out s anglickými klubovými veterány, C.Montsem a DJ Tucem.


Tip v Brně:

31. prosince od 18:00 La Gaviota Terraza, Lounge & Sky bar, Brno

Přesně tohle a ještě víc vám nabídne Silvestr v La Gaviotě, kde vás čeká nabitý program plný zábavy. Půlnoční přípitek na terraze v centru Brna s rozhledem na všechny ohňostroje, které si jen v Brně můžete představit.

31. prosince od 20:30 Silvestr v opeře – slavnostní ohňostroj

Ohňostroj se uskuteční cca ve 20.00 hodin na prostranství před Janáčkovým divadlem po skončení silvestrovského slavnostního představení Polské krve v Janáčkově divadle.

1. ledna 2023

1.1. 15:00  Česká filharmonie – Novoroční koncert / Rudolfinum

„V chladném počasí přelomu roku se bude hodit hudební cesta do Španělska,“ upozorňuje španělský dirigent Juanjo Mena. „Na této cestě se k nám připojí dva mimořádní sólisté: přivítáme světového vyslance španělské kytary Pabla Sáinze-Villegase a všestrannou mezzosopranistku Claru Mouriz.“

1.1. 19:30 FOK Novornoční koncert / Obecní dům

Již potřetí se s šéfdirigentem Tomášem Braunerem setkáváme u příležitosti tradice, která nám umožňuje rozjímat nad uplynulým rokem i tím nově příchozím. A jak jinak vkročit (nebo chcete-li vtančit) do roku 2023 než se Slovanskými tanci Antonína Dvořáka a naplnit tak rčení „jak na Nový rok, tak po celý rok“ tím nejušlechtilejším způsobem – hudbou.

1.1. Chuck Wansley & The Mother Funkers / Jazz Dock

Rodák z New Yorku Chuck Wansley začal svoji profesionální kariéru jako zpěvák a bubeník, když coby osmnáctiletý začal cestovat po světě se skupinou Up With People. Tentokrát vystoupí s velkou sestavou a v repertoáru budou zejména slavné písně funku a R´n´B (Earth Wind & Fire, James Brown, Stevie Wonder, Prince atd.).

1.1. 14:30 – 16:00 Novoroční vycházka Pražským hradem / Pražský hrad

Komentovaná vycházka areálem Pražského hradu. Procházka je zaměřena na méně známá fakta spojená s touto významnou památkou a symbolem české státnosti.

Tip na výlet

1. leden 2023 10:00 – 16:00 Novoroční výstup na Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou

Splňte si hned první den nového roku novoročního předsevzetí o větší fyzické aktivitě, zbavte se posledních účinků silvestrovského šampaňského, nebo jen vykročte tou správnou nohou do nového roku. Novoroční výstup na Stezku korunami stromů je pro to všechno ideální příležitostí.

Kdykoli – online:

Slavit Silvestra můžete v klidu domova vlastně kdykoli ve společnosti hudby a filmů online, například na dafilms.cz nebo Edisonline.cz

 


Comments

comments

Vyhledat