V Dolních Vítkovicích mají nový multižánrový hudební klub

V sobotu 11. listopadu proběhlo v prostoru bývalých starých koupelen v Dolních Vítkovicích slavnostní otevření nového multižánrového hudebního klubu, který nese název BrickHouse DOV. Velkolepý program otevření přijel představit jeho spoluzakladatel, známý pražský umělec a rapper Vladimir 518.

Klub samotný bude fungovat při příležitosti předem smluvených koncertů, nikoliv každý den. Na jeho produkci a programové náplni se bude podílet Vladimir 518. “Dolní Vítkovice jsou architektonicky úžasné místo. Nikdy mě nepřestaly fascinovat, a proto když se objevila tahle nabídka, nemusel jsem dlouze přemýšlet. Prostory klubu jsou unikátní a v Ostravě byli vždy perfektní fanoušci, takže se na ně už teď moc těším,”. Umělec, rapper a spisovatel, vlastním jménem Vladimír Brož, který je zároveň držitelem Zlatého Anděla za hiphopové album a ceny Magnesia Litera za knihu Kmeny.

Dolní Vítkovice tradičně hostí největší letní hudební festivaly, jako jsou Colours of Ostrava, Beats for Love, Oldies festival a další. Díky novému multižánrovému hudebnímu klubu přímo v areálu se tak budou moct milovníci hudby vydávat do DOVu za zábavou celoročně.  „Naší snahou je přivést do architektonicky výjimečné oblasti co nejkvalitnější hudební program všech žánrů. Díky tomu, že je navíc jeho spoluzakladatel Vladimir 518 vyznavačem architektury, podařilo se nám najít společnou řeč a rozšířit tak portfolio Dolních Vítkovic o další smysluplnou věc,“ řekl k projektu Petr Koudela, výkonný ředitel Dolních Vítkovic.

Comments

comments

Vyhledat