Street hokej na pražském Stalinu už tento víkend. Red Bull Urban Buly si zahrají Hertl, Sedlák nebo Chlapík

foto Red Bull
foto Red Bull

Street hokej na pražském Stalinu. Red Bull Urban Buly si zahrají Hertl, Sedlák nebo Chlapík

Talentovaný Lukáš Sedlák ze zámořského Columbusu, nejmladší hráči letošního ročníku extraligy Adam Raška s Davidem Kofroněm nebo celý tým složený z hokejistů chomutovských Pirátů. Ti všichni se 7. července sejdou na národním finále jedinečného street hokejového turnaje Red Bull Urban Buly. Kromě titulu se bude hrát i o možnost postavit se v posledním utkání týmu ambasadora celé akce Tomáše Hertla.

Stejně jako v loňském roce se ve čtyřech tradičních hokejových městech během celého června utkali profesionální hokejisté, florbalisté nebo hokejbalisté v kvalifikačních bojích o postup do národního finále. To bude hostit pražský Stalin, legendární skateboardové místo ožije hráči, kterým k vypjatým bojům stačí jen hokejka, tenisky a tenisák napuštěný vodou. Red Bull Urban Buly vrací hokej tam, kde s ním začínal každý velký hráč, na ulici.

Právě největší hvězda, ambasador celé akce a česká reprezentační naděje Tomáš Hertl se přišel podívat na poslední kvalifikační zastávku v Praze. Doprovod mu dělal další český reprezentant Filip Chlapík, který se letos bil o možnost startovat na mistrovství světa. Oba hráči patřící klubům v nejslavnější hokejové lize světa se těší, že si na turnaji zpříjemní léto.

Na kvalifikaci jsem měl možnost pozorovat spoustu hodně silných týmů. Vypadá to, že konkurence by mohla být ještě větší než v loňském roce. Zápasy byly vyhrocené a rozhodně bylo na co koukat. Už se těším na finále,“ poukazoval na kvalitní obsazení Tomáš Hertl.

Proti hvězdě

Tým, který v sobotu 7. července ovládne celý turnaj, bude mít možnost zahrát si právě proti mužstvu složenému čtyřiadvacetiletým hokejistou. A rozhodně bude o co stát. Útočník San Jose Sharks si k sobě vybral svého bratra Jaroslava Hertla, dlouholetého reprezentanta Jakuba Krejčíka a právě Filipa Chlapíka z Ottawy Senators.

Mohlo by dojít i na pikantní finálový souboj hráčů působících v zámořské NHL. Do Prahy se totiž z chomutovské kvalifikace probojoval hráč Columbusu Lukáš Sedlák. „Úroveň byla ještě vyšší než loni, takže to je pro nás úspěch. Do Prahy se moc těšíme, ale tam už budou hokejbalisti určitě lepší, než jsme my,“ sdělil bezprostředně po zápase pětadvacetiletý útočník.

Kromě hráčů se návštěvníci finálových bojů mohou těšit i na další hvězdu z hokejového prostředí. Komentování vyhrocených soubojů se totiž zhostí ten nejpovolanější z povolaných, dlouholetý komentátor České televize ostřílený řadou světových šampionátů Michal Dusík.

Pravidla

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nejsou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů se proti sobě postaví dva týmy. Ty mohou mít až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč bude mít jen hokejku.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci snaží dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestráží žádný gólman.

Harmonogram finálového dne

11:00 – 14:00 boje ve skupině

14:00 – novinářské derby

14:15 – 14:45 čtvrtfinále

14:45 Tomáš Hertl vs. Novináři 1

15:00 semifinále

15:30 Tomáš Hertl vs. Novináři 2

15:45 zápas o třetí místo

16:00 finále

16:15 Tomáš Hertl vs. vítěz turnaje RED BULL URBAN BULY

16:30 slavnostní vyhlášení

Comments

comments

Vyhledat