Čerstvá hudba v Radiu 1

Nová hudba, odborné a vtipné komenty a playlisty k poslechu! Neváhejte!
Aïsha Devi – I’m Not Always Where My Body Is / dodal pravidelnej zavlažovač singl studny & famózní selektor mike h. (pořad cluster). už teď můžu slíbit, že vám po poslechu týhle futuristický perkusoviny začne rašit třetí oko. kate ze švajcu to zase masivně válcuje.
Amani – Fucked Up / tak tady s tou budoucností hned plynule navážu. experimentální pop 23. století. synťáky rvoucí duši a beat drtící tělo. to tak krásně bolí. 
Baroness – Throw Me an Anchor / neskutečnej tlak! chybí vám tady ve výběrech tvrdší kytary? tenhle hymnickej smrťák by vám mohl udělat moc dobře. nová deska už brzo.
Catching Flies – Silver Linings / dodal joska, známe z letošního spectaculare. tenhle milej londýňan se konečně dokopal k vydání debutu (začátek července) a tu máme první singl. a je to unikátní příjemnost. nízký bpm, nízkej tep, příjemný dunění vodspoda, perfektní vokální sampl i ten jeho tour parťák (bonobo) je tam docela znát.
Catnapp – Down in the Basement / super zlá věc! amaparo battaglia z argentiny, kterou upsal monkeytown. to kombo tvrdě industriálního soundu, přísně se měnícího beatu, lehce natraplejch hajtek a strašně chytlavýho rnb zpěvu, je prostě vono. těšim na debut.
DJ Seinfeld – Electrian / tenhle švéd začíná trošku odstupovat vod svýho zaběhlýho šumivýho housu a to je moc dobře. tady načíná letní hypno, který působí jako příjemně nenadálý ochlazení během nádhernýho letního večera.
Ekiti Sound – Testify / majku majku, to jsou úlovky. někde mezi londýnem a laosem, férově nadělený mezi afrobeat a grime. dávejte celou desku, je to skvělý.
Ezra Collective – Reason in Disguise (feat. Jorja Smith) / londýnskej jazzovej kolektiv a jeho působivý propojení s touhle výtečnou zpěvačkou. do klidu. album taky máme. Dík Dougu!
Ezra Furman – Calm Down aka I Should Not Be Alone / americkej písničkář loni v létě natočil svojí „punkovou“ nahrávku. vyjít by měla brzo, teď si dejte tenhle neskutečně naštvanej trek, kterej plynule přechází do nařvaný euforie. 
Girl Ultra – DameLove (ft. Cuco) / vychillenej pierre tady nasázel track, kterej by se dal správně popsat jako nedělní soul. jinak se jedná o dámu z mexika.
Hayden Thorpe – Earthly Needs / pan zpěvák z výborný, ale už neexistující kapely wild beasts, dnes vydal první solový album. jeho rukopis poznáte na první tón. tentokrát půjde o hodně klavíru a výtečnej refrén. kam se hrabe rhye, hehe.
Injury Reserve – Rap Song Tutorial / úúúú. rapový trio z arizony má venku báječně progresivní eponymní desku, kterou si rozhodně poslechněte. tady jsem vybral poloviční vtípek, aneb manuál na to, jak dát do kupy rapovej song. tak se vzdělávejte.
JARV IS… – MUST I EVOLVE? / jeden z nejschopnějších lidí na planetě v kategorii vystihování absurdity bytí má novej pseudonym a song. správně, je to jarvis cocker. a je zase třeskutě aktuální, vtipnej a chytlavej. žánrově jde o výborně vystavěnej rockovej song s výtečnejma sboristkama. 
Jorge Elbrecht – Only Gonna Break Your Heart / za chvilku ho máte s kurt vilem v meetfactory, tak aspoň jeden předkrm. velkej hráč na americký psychrockový scéně, produkoval například ariela pinka, wild nothing, gang gang dance, sky ferreiru a další. tuhle sólo je to zamlžený, retro, lehkonohý a děsivě chytlavý.
Kelly Lee Owens – Let It Go / vojta nahazuje báječně klubovej kousek od naší oblíbený producentky. hodně techno & hodně zombie. pouštějte pouze nahlas.
Lazarus – Stomp On The Devil (Johan Hugo Remix) / a z klubu vyjdeme ven do světla. dan doporučil působivej remix skladby od pouličního muzikanta z malawi, kterej je ještě k tomu albín. Nedávno o něm vyšel stejnojmennej dokument.
Loyle Carner – Desoleil (Brilliant Corners) (ft. Sampha) / britskej rapper a herec nabízí hodně charakteristickej zvuk postavenej na klidnym básnickym přednesu a minimalistickym jazzovym klavíru. sampha tomu zase dodává potřebnou vejšku.
Mannequin Pussy – Who You Are / řízná filadelfská kytarovka nabírá síly na třetí desku. a je to dost dobrý. zakuste masivně motivační refrén a trpělivě čekejte na nový album patience. 
Maverick Sabre – Drifting / poďme přihodit trochu irsko-londýnskýho novýho soulu. čekejte nesmírně pečlivě a precizně zprodukovanou písničku a i celou třetí desku tohohle chlapíka. 
Mega Bog – For the Old World / báječně americky zahalená kapela, která nahodí náladu twin peaks s neomylnym šedesátkovym písničkářstvim. nevynechte strhující orchestrální závěr.
Men I Trust – Norton Commander (All We Need) / tak už v neděli v chapeau! čirá kanada a cestování v autě bez střechy. vkusný pohlazení a ten nejaktuálnější starej zvuk.
Operators – In Moderan / starej springsteen naporcovanej do yazoo kostiček. nový album radiant dawn kope i píše, tak se vidíme v meetfactory.
Pixx – Andean Condor / o týhle mladý britce se poslední dobou hodně mluví, koneckonců to se stává, když vás podepíše někdo jako 4AD. zajímavý je, jak plynule tahle dáme dokáže přeházet od zrnitejch kytar k čistýmu electropopu. byšlo. 
Rina Mushonga – In a Galaxy / zase trochu toho cestování, tentokrát vod zimbabwe do amsterdamu až k peckhamu v anglii. koncekonců tyhle všechny destinace zkuste spojit i hudebně a máte to. výtečnej a světovej synthpop.
Rudolf Abramov – Rachmana Litzlan / KRAUT JAKO VÍNO! silný dechy ze švédska s příběhem a četnejma kopancema. 
Sebastian – Run for Me (ft. Gallant) / voblíbenej frantík se nám s lehkym zklidněnym vrátil! tady dost do popíku, ale furt s tou potřebnou hranou, kterou tady máme tak rádi. působivý.
Shabaka Hutchings & Kojey Radical – No Gangster / jazz, afrobeat a rap. zbytek si dodejte sami. žestě na hrad.
Steve Lacy – Playground / nesmírně důležitej člověk současný nový vlny rnb a soulu má venku sólovku (přikládám). vybírám tuhle nakrásno princovskou halekajdu. stejnak je von hračička ale. 
The National – Rylan / zasmušilý americký chlápci nasolili na novym albu svůj klasickej zvuk a přihodili tentokrát víc vokalistek. důrazně to působí v případě vybranýho singlu. všechno chce čas, ale to přijde. nebojte se.
The Proper Ornaments – Bullet from a Gun / absolutní britství! the la’s by to jistě potěšilo. krásnej song vod raa.
Trentemøller – Sleeper / synťákově maniakální dán si zase jednou odpočinul od jednoduchej písniček a zpěvu. a je to dobře. vyšel z toho takovej nakrásno ambientní trek. zablublejte si s ním.
Tycho – ft. Pink & Blue (ft. Saint Sinner) / no toto? musím se přiznat, že už jsem byl ze scottovejch instrumentální plochovek už docela utahanej. a tak prostě vytáhl popovej song. no a jakej! 
Tyler, The Creator – EARFQUAKE / báječnej vejlupek vydal úžasně konzistentní a tuhou desku, kterou všema deseti doporučuju. ještě tomu budeme s vojtou věnovat v reflektoru, tak aspoň zatim tenhle hiťák. tomu se z hlavy jen tak nechce.
Yohuna – Dead to Me / doporučení na tuhle nyc písničkářku mi od vás chodí ze všech stran! a rozhodně právem. zahalený kytary, devadesátková estetika, podvratně chytrý texty a prostě krásný písničky. to platí. album už 7. června!
Yumi Zouma – Bruise / oblíbenej novej zéland, prej je v tomhle inspirovala nelly furtado, tak si to přeberte jak chcete. za mě to kope moc pěkně.

Nové české

20 Minutes – My Suede Shoes / konečně je víkend, co? a dvojčata to jenom stvrzujou touhle chytrou popovou vyhrávkou.
Band of Heysek – Driving Those Roads Again / ale tak přece bluesrock ve všech smyslech tohohle žánru. tak konečně vytáhněte ze skříně ten bottleneck a pusťte to všechno ven.
Fat Old Donald – Neumann / plochy z brna a nesmírně důkladná práce s vystavěním skladby. album z červenýho koně přiloženo.
George Whistler – Break it up / Jiří Pískař přešel od poměrně tradičního folkrocku k syntetickýmu písničkářství. Cením nákop a solidní melodickej háček.
gleb – Go Go Go / absolutní banger. v tomhle případě neni vo čem. britská garáž a flow jako vrata. dávejte album gauč storytelling, přikládám.
Idea – Identita (ft. Boy Wonder) / hehe a hnedle česko dorovnává. josef bude na tynikdy vydávat nový album tempo a venku je tahle kopanina, kterou produkoval nezastavitelnej fvlcrvm. takový programový prohlášení bych klidně podepsal.
James Harries – Superstition / wow, nestihne james tenhle song poslat do tý nový verze lvího krále? velká popová písnička s fantastickym refrénem. 
Listolet – Z Fryštáku do Zlína / doháním resty a z nový desky folkovejch stálic vybírám putovní píseň o jednom takovym ivošovi.
Lyrik H – Láska v čase oligarchov (ft. Ivana Mer & Soňa Ferienčíková) / lyrik z modrých hor zandal s výtečnou sólovkou ja! tomuhle votvíráku dodávají fazónu dámy ivana mer a soňa ferienčíková. jednotka zlomenýho srdce zasahuje. desku dejte, důrazně ji doporučuju.
Noisy Pots – Cosmic Trip / michal & jakub přeběhli od synthpopu k čistě klubovýmu zvuku, kterej se blíží směrem k duu bratři. a myslím, že to je jednoznačně jedna z těch správných cest.
Sundays on Clarendon Road – Towers / od lo-fi akustickýho popu až ke kopajícím elektronickým dojákům. výtečnej song, kterej natěší na novou desku tohohle dua, která se zaobírá koncem našeho světa.
U-PRAG – Perspective / vychytaný živý lomeňáctví by těmhle chlapcům šlo. do kanclu nám zrovna dorazilo nový minialbum Some Kind of Music.
VOLE – Work / dobrý noisepunkový bratrstvo se vrátilo! tahle vochutnávka z nadcházející desky dej bůh pěstí vás zaslouženě vyplatí. těšim se.
Vykvet – Stars Cowboy / výtečně dusnou klubovku tuhle doporučil dan. normálně jsem to bez rozmyšlení hodil do zahraničních, než jsem zjistil vo koho de. čistá práce.

Nová alba

ALLIEN,ELLEN – Alientronic (2019) (electronic, techno)\
BEAST COAST – Escape from New York (2019) (hip hop)\
BLACK MOUNTAIN – Destroyer (2019) (psychrock)\
COM TRUISE – Persuasion System (2019) (synthwave)\
DRINKER – Fragments (2019) (indiepop, dreampop)\
EKITI SOUND – Abeg No Vex (2019) (electronic, afrobeat)\
FAT OLD DONALD – Toska (2019) (rock, plochy)\
FLOWDAN – Full Metal Jacket (2019) (rap, grime)\
FLYING LOTUS – Flamagra (2019) (jazz, electronic)\
GLEB – Gauc Storytelling (2019) (rap)\
INJURY RESERVE – Injury Reserve (2019) (rap)\
INSTITUTE – Readjusting the Locks (2019) (punk, rock)\
JAMESZOO & METROPOLE ORKEST – Melkweg (2019) (jazz, classical)\
LAHEY,ALEX – The Best of Luck Club (2019) (indierock)\
LE BON,CATE – Reward (2019) (indierock)\
LYRIK H – Ja (2019) (hip hop, modre hory)\
MORRISSEY – California Son (2019) (covery)\
NATIONAL,THE – I Am Easy To Find (2019) (kytary)\
OPERATORS – Radiant Dawn (2019) (synthrock)\
PIKE,LAURENCE – Holy Spring (2019) (jazz, perkuse)\
PRONOUN – i’ll show you stronger (2019) (indiepop)\
SABRE,MAVERICK – When I Wake Up (2019) (soul, rnb)\
SEBADOH – Act Surprised (2019) (indierock)\
SLOWTHAI – Nothing Great About Britain (2019) (rap)\
STAPLES,MAVIS – We Get By (2019) (blues, gospel)\
SYNKRO – Images (2019) (electronic)\
THORPE,HAYDEN – Diviner (2019) (piano, indiepop)\
TRIANA,ANDREYA – Life In Colour (2019) (world, pop)\
TYLER,THE CREATOR – IGOR (2019) (rap, rnb)\
U-PRAG – Some Kind of Music (2019) (electronic, rock, break)\
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019

Comments

comments

Vyhledat