Čerstvá hudba v Radiu 1

Zdeněk Lichnovský z Radia 1 přináší hudební novinky a komenty!
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
Aldous Harding – Fixture Picture / jedna z nejosobitějších a nejpřísnějších současnejch písničkářek má konečně venku desku. tuhle otvírák je neskutečně čistej a sebevědomej balzám na všechny vaše strasti.   
A-Trak – Work It Out / je pátek, takže vůbec žádná věda. prostě house načichlej francií s neudržitelnou basovou linkou. dejte hlavě někde venku voraz, jo? 
Bells Atlas – Final Ceiling / fantaskní scifi o tom, jak dvě nigerijský američanky přišly na to, jak to s tim vesmírem a řádem věcí vlastně je. na tom je postavená nová deska týhle oaklandský kapely. jo a taky je to neskutečně krásnej psychotropní soul. tak dávkujte vopatrně prosim.
Cate Le Bon – Home to You / ještě nedávno tahle velšská dáma dokončila produkci nový desky deerhunter a hned se vrhá na sólovku. její unikátní songwriting si dejte dneska na cestu domů. tep vám spadne minimálně o 10 bpm, za to ručim.
Damon Locks Black Monument Ensemble – The Colors That You Bring / vyvolat husí kůži taky umíme. novej gospel, astrální jazzový výlety a všudypřítomná angažovanost větrnýho města. nesmírně silnej kus.
Diplo – Hold You Tight / pátek, část druhá. poslední dobou se tohle workoholický zvíře americkýho bizu čistejm rovňárnám příliš nevěnovalo. teď to ale napravuje. výtečnej vokální sampl nakopává fenomenální basová linka. nestoudná dupačka.
Fémina – Resist (ft. Iggy Pop) / odposlechnuto z dougovy směny při cestě od babičky z český lípy. argentinský trio dam a těžko uvěřitelně jemňounkej iggáč. neslyšet to, nevěřil bych. 
FKA twigs – Cellophane / PANEJO. tahliah svůj hlas tentokrát neprohání přes žádný efekty a k tomu zpívá naprosto nadpozemsky. regulérně nemám slov. velký doporučení.
Flying Lotus – Spontaneous (ft. Little Dragon) / FIRE IS COMING! aneb nová deska FLYLO už brzo. těším se jako blázen a po, v dobrym slova smyslu, děsivym teaseru s davidem lynchem tady máme jazzovou dobrotu. sám mistr se nechal slyšet, že se dlouho hudbou takhle nebavil, tak schválně.  
Four Tet – Teenage Birdsong / na kierana to jaro taky přece jenom přišlo. tuhle máte trpělivou, ale v něčem úžasně rozvrkočenou ódu na mládí. 
Foxygen – Work / velmistři americkýho eklekticky neurotickýho popu to na nový desce zase poslali. makáte? furt málo. album si nadřete níže.
Gauche – Running / ha, david byrne je jistě potěšen! mluvící hlavy všude, drzý pokřikování a ságo až někam za ušní bubínky. v pořádku. 
G-Space – LIFE (ft. The Economist) / tohle výtečný experimentální bassování doporučil nikdo jinej než náš kryštof! fantastický synťáky, kterym těžko upřete novou formu života. je to virus, nebo lék? já nevim, ale právě si to pouštim už po čtvrtý. kruci. infikujte se komplet přiloženou deskou. 
Injury Reserve – Koruna & Lime / hrozně vohebnej experimentální rap a čistej banger. o těch vokálních samplech se mi snad bude dneska zdát. brr. deska brzo, tak honem.
Jesca Hoop – Shoulder Charge / intenzivní a v nejlepšim slova smyslu kořenovitej folk s úžasnou strukturou. jesca chystá novou desku s producentem johnem parishem, kde se údajně zbavuje všech možnejch kompromisů. na základě týhle skladby věřim. bez výhrad.
JPEGMAFIA – The Who (ft. Eyas) / ten chlap je neuvěřitelnej běs! taky v tom slyšíte někde aphex twina? prej přebytek z loňský desky? nevěřim.
Kedr Livanskiy – Sky Kisses / tohle štěstí dodal lukáš vydra. zásadní export moskevský elektronický scény a výrazně hravá vizionářka. novou nahrávku netrpělivě očekáváme!
Kelsey Lu – I’m Not In Love / ano ano ano! významná cellistka, která spolupracovala snad s každým důležitym ze scény, se na svý sólovce neskutečně rozmáchla. desku povinně a z týhle děsivě imerzivní sedmiminutovky se vám zatají dech, to vim stopro. 
Kevin Morby – OMG Rock n Roll / nevysvětluje už ten titulek skoro všechno? náš písničkářskej oblíbenec vzdává hold lou reedovi, což by mohlo znít jako jistej průšvih, ale on neni jen tak někdo. rokenrol, ne? album tu snad máte OMG.
Kneebody – By Fire (ft. Michael Mayo) / josefovo oblíbený jazzování rozhodně nemůže chybět. neuvěřitelně chytlavej kus, postavenej na tučný rytmice. samej voheň.
Mannequin Pussy – Drunk II / davajte si poctivě horečnatej rokec. někdy je prostě potřeba to přepít. ale má to svoje důsledky, víme?
Marika Hackman – i’m not where you are / anglická písničkářka na cestě od poklidnýho folčíku k čirýmu kytarovýmu popu s nezbytnou hranou. hit a přebal s báječnym malym prasátkem.
Mark Lanegan Band – Stitch It Up / jo jo, nedávno byl record store day, tak nám tady pár výseků ještě přistálo. tady mark lanegan nasolil báječně přímočarej bluesovo-syntetickej tahanec. ten chlapík má furt neskutečnou páru, to vám povidám.
Men I Trust – Numb / hele, na jejich koncert v chapeau prej zbejvá posledních pár lístků, tak neváhejte! tady jasnej zásah pro milovníky přístupu a soundu maca demarca. i ňáká ta slzička ukápne, víme.
Miguel – Te Lo Dije (Spanish Version) [feat. Flor de Toloache] / dougu, ty draku! kdo by to byl řekl, že to miguel s dámskou mariachi kapelou takhle roztočí a naskočí do singlů radia 1! mám až dětskou radost, že si tady hrajeme španělsky zpívané mariachi rnb. čučim a vykrúcám.
Oso Leone – Virtual U / josef se správně tuhle připomenul, že jsme minule tuhle barcelonskou partu opomenuli. trocha talk talk, špetka rhye citlivosti a originální aranže. výtečný. album taky máme, jo?
Quantic – Motivic Retrograde / YES! náma rád hranej britskej producent tu zase uvařil plnokrevnou živou tančírnu. jó, to léto. a zkuste hádat, kdo to poslal do singl studny. skvělý kousky toto. 
Rico Nasty – Cheat Code (ft. Baauer) / mám pro vás kurz SMĚŘOVÁNÍ VZTEKU! víte, rico nasty v rámci aktuálního maniakálního rapu jednoduše vládne. baauer to tady taky slušně spískal, co táďo? desku si prosím aplikujte pod tlakem, dík.
Ride – Future Love / tradiční škola drazí! kytary, jak je určitě bude mít rád třeba takovej standa. výtečnej song a předzvěst nový desky kapely, u které znovuzrození rozhodně chybou nebylo.   
Slow Pulp – High / jímavý praktický příklad, jak má v hudbě fungovat dynamika. začneme pěkně jemně, kytárka a hladivý dívčí hlas. a pak šup na zkreslení! báječně funkční s výše uvedenejma ride. 
Snow Ghosts – Heavy Heart / já to throwing snowovo (haha) zkreslení prostě žeru. nezmiňoval jsem tady někde dynamiku náhodou? nový album už příští tejden a já tuhle návnadu spolkl komplet s navijákem i prutem.
Snow Tha Product – Bilingue / taky umíte dva jazyky, jste bilingvní? třeba i jo, ale určitě se tim neumíte taky efektivně flexit jako tahle hudebnice a herečka ze san jose.
The Brand New Heavies – Getaway (ft. N’Dea Davenport) / dobří acid jazzaři se vracejí. tady trošku do klidu, jo? tenhle tejden byl neskutečně rušnej, tak mu dejte bezstarostně vale prosím.
The Flaming Lips – All for the Life of the City / a zase jeden speciálek ze dne hudebních vobchodů. vždycky nadčasová kapela se tímhle vrací do písničkový formy období růžovejch robotů. to je strašně dobře.
TR/ST – Unbleached / náš voblíbenej kanadskej podivín a spolupracovník austry nám v posledních singlech až nebezpečně znormálněl. trošku se dává do původní kupy v týhle darkwavový tepačce, tak mu to snad ještě chvíli vydrží.
Truth Club – Tethering / takovejhle hadí post-punk jen tak někde nedostanete. devadesátkovej altrock, silný zpěvy a chytlavá manýra. krásná amerika.

Nové české

SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019
Bozy B – Down Trip (ft. Hellwana) / zkušenej lamač elektronickejch virblů vytasil nový album, na kterym najdete i tuhle výhružně plazivou dunivku s hostujícím objevem naší klubový scény.
Gerda Blank – Her Mind’s Awake / tak chlapcům prej chyběl randál. nedá se svítit! s tuhym tlakem se vytáhli na titulní skladbě novýho ep. jen poušť a větší kapky!
Hello Marcel – Král silnic / můj drahej přísedící kolega jan marek posílá srdečný pozdravy chlapcům do svitav! jako vášnivej cyklista cení téma a oba toho ušního červa s eskou, asfaltem a dědou už asi nevyženeme. tak dík no. 
Lazer Viking – Everyone But U / možná hudebně nejrozjařenější písnička nový desky našeho oblíbenýho hudebního dramaturga. klip s kapelou jeho/vašich snů vám neušel?
něco něco – Rovina / já si nemůžu pomoct, ale klávesový vyhrávky tomáše tkáče ve mě vyvolávaj neodbytný pocity jakýsi neurčitý vznešenosti. jeho label divnost nám dělá rovnost pravidelně. tady se labelový šéf spojil s alžbětou z neřvi mi do ucha a výsledek představuje jejich vizi ideální popový písničky. to rozhodně schvalujeme. 
Saténové ruky – Gravitácia / bratislavská kapela tady vychytala jeden z nejvtipnějších a nejtrefnějších sociálních komentářů poslední doby. si to dejte celý, ale vězte, že gravitácia způsobuje autismus, ok?
SPACE LOVE – Bílá Záře / podivné výkruty současný experimentálně klubový hudby se dostaly až k deskám, který vzdávají holt čistokrevnýmu ravu. tohle neodolatelný duo se tomu určitě bránit nemusí. tak hyper hyper!
teepee – Around It / popisek na facebooku hlásí dva lapidárni pojmy: „dreamy“ a „catchy“. a tady to máme. to by mě teda, téro & mejsne zajímalo, kdy ten refrén z hlavy jako dostanu?
VeN – Take It / bacha, náš jiřik tady naložil strašně zemětřasný instro! chytlavý, chytrý a sebevědomý. v pořádku. 

Nová alba

ABSTRACT,KEVIN – ARIZONA BABY (2019) (rap)\
ALL ABOUT EVE (hudba PJ Harvey) (2019)\
BELLS ATLAS – the mystic (2019) (psychedelic soul)\
BRODERICK,HEATHER WOODS – Invitation (2019) (indiepop)\
CAGE THE ELEPHANT – Social Cues (2019) (indierock)\
DRUGDEALER – Raw Honey (2019) (psychrock)\
EZRA COLLECTIVE – You Can’t Steal My Joy (2019) (jazz)\
FAT WHITE FAMILY – Serfs Up! (2019) (indierock)\
FINN,CRAIG – I Need a New War (2019) (pisnickarina)\
FLAMING LIPS,THE – King’s Mouth (2019) (psychrock)\
FOXYGEN – Seeing Other People (2019) (rock)\
GANG OF FOUR – Happy Now (2019) (altrock)\
G-SPACE – Snap Season (2019) (bass, electronic)\
HARDING,ALDOUS – Designer (2019) (indie-folk)\
KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD – Fishing for Fishies (2019) (psychrock)\
KOVACS,KORNEL – Stockholm Marathan (electronic)\
LAMB – The Secret of Letting Go (2019) (electronic, pop)\
LIZZO – Cuz I Love You (2019) (pop)\
LU,KELSEY – Blood (2019) (abstract pop)\
MORBY,KEVIN – Oh My God (2019) (indierock)\
MOUNTAIN GOATS,THE – In League with Dragons (2019) (indierock)\
MURPHY,NICK – Run Fast Sleep Naked (2019) (pop)\
NADLER,MARISSA & STEPHEN BRODSKY – Droneflower (2019) (indiefolk)\
OSO LEONE – Gallery Love (2019) (indiesoul)\
PAPER TIGER – Rogue Planet (2019) (jazz)\
PURE BATHING CULTURE – Night Pass (2019) (dreampop)\
RICO NASTY & KENNY BEATS – Anger Management (2019) (rap)\
SUNN O))) – Life Metal (2019) (hluuuk)\
TALLEST MAN ON EARTH,THE – I Love You. It’s a Fever Dream. (2019) (folk, country)\
TEEN DAZE – Bioluminescence (2019) (electronic, chill)\
TOBIN,AMON – Fear in a Handful of Dust (2019) (electronic)\
TR/ST – The Destroyer – 1 (2019) (synthpop)\
WAND – Laughing Matter (2019) (kytary)\
ZAPOMĚLSEM – Gejzír (kytary, folk)\

Comments

comments

Vyhledat