Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (10. května 2024)

Nová dávka hudby s komentáři Zdeňka Lichnovského. Hraje Radio 1, ale poslouchat můžete i samostatně přes Spotify.

Zde Spotify playlisty:

NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2024
CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2024

new singles (10. května 2024)

Aleksandir – HEARTH SONG (ft. Ola) / na začátek si dáme řádně emotivní taneční trek, kterej se nebojí střídat tempa i nálady. spoko josef.
Alice Glass – Drown (ft. Jupiter io) / rao zase přispěchal s parádně nakreslenou předělávku hiťáku od smashing pumpkins.
Antenna – Lost / přihodil k tomu i tyhle fantastický kytary z austrálie. nová serfovina, životní energie na rozdávání atd.
Arooj Aftab – Raat Ki Rani / ve studni pochopitelně téměř všade. hudební zosobnění chuti umami a nádherná skladba o výjimečných bytostech. pákistánská umělkyně klasicky zandala.
BAD OMENS x HEALTH x SWARM – THE DRAIN / wlado přispěchal s pořádnym kytarovym tlakem. industriálek a milé melodie, jak to známe a máme rádi.
Bakar – React / dan w dodal sebereflexivní song našeho oblíbenýho londýnskýho modela a hudebníka. klid v žilách a jistota v harmoniích.
Basile3 – Love Machine (ft. Daisy Ray) / josef přihazuje supr hravou hopsačku lásky. lomený skotačení a kvalitní klubovka z francie.
Big Miz, Bemz – Glass In My Hand / žof navazuje na návštěvu klubiku a přichází se skleničkou v ruce. chicagskej housovej rukopis v manchesterskym twistu.
BIG-BRAVE – quotidian: solemnity / jana ježková zde prezentuje radikální zkreslení ve formě kanadský hlukařiny. formativní zážitek!
bluebox – Not right now / všechny barvy jemných rytmů a příhodných cinkrlátek. dan w dodává expertízu v tomto oboru. samplujeme jako o život.
Bruk Rogers – South Facing (ft. Ishfaq) / pořádnej broken beat nám nachystal tom nawar. irskej producent z londýna má venku novou desku, do který se náramně propadá.
Crumb – The Bug / společně s danem w ceníme tuhle unikátní bostonskou partu. psychedelicky filmové.
DEBBY FRIDAY – To The Dancefloor / a zase ten parket s žof. přímé instrukce vykládá báječná hudebnice z toronta.
Dim Fumes – Bright Spots / velmi zajímavá kombinace tribálních bicích, euforických synthů a popových vokálů. trio z berlína vydává na pražskym labelu a josef vřele doporučuje.
Elderbrook & George FitzGerald – Glad I Found You / tak u těhle pardálů už asi víte, co čekat, že jo? melodické brouky do hlavy nasadil dan w.
Fat Dog – Running / velkej londýnskej objev velmi těší mě i bambiho, kterej v tom slyší jeho milovaný scooter. ovšem přejetý mamutim buldozerem značky fontaines d.c.
Fine – Days Incomplete / františek nalil do studny skvělou kodaňskou písničkářku, která spolupracovala třeba s erikou de casier, nebo two shell. řezavé i hladivé zároveň.
Florist – Riding Around In The Dark / jooo, tenhle indie horor film (i saw the tv glow) si načachroval velmi solidní ostéčko. třeba i tuhle brooklynskou nádheru. kdo se bojí tmy?
Forest Swords – Torch / mike.h ví a nahazuje skvělého liverpoolskýho hudebníka, který už si zase nahrává desku v opuštěnym skladu. rozlehlý a působivý.
Ghostly Kisses – Carousel / nedávno vystoupila v praze a teď si tahle kanadská hudebnice pomalu nabíhá na desku. josef vypichuje tuhle mile vygradovaný kolotoč.
Gidge – Gausta / z podobný složky pana sedloně je i tohle švédský elektronický duo. heavy job tentokrát zastupují nasekaný vokály kolegyně z labelu.
Harry Rodger – Proud (ft. Delphi) / tuto chlapík z manchesteru umně moduluje syntézu a stříhá sampliky. song v předpremiérce sehnal dan w.
Hinds, Beck – Boom Boom Back / spíš bum bum beck? španělský indiepopový duo se tady nečekaně propojilo a je to vlastně velmi příjemný a lehoučký.
HOMESHAKE – Nothing 2 See / tom nawar nahodil fantastickej první singl z nový desky(a už druhý letos!) kanadskýho producenta. velmi hladké.
Chambray – At All Times / dan w pouští house a ghetto house na hrad. berlínský producent okamžitě nastavuje letní režim.
Ikonika – Details / tuhle báječnou londýnskou producentku svorně doporučujou josef s majkem. precizní práce s beatem a releasem tlaku.
illuminati hotties – Can’t Be Still / kromě toho, že je sarah tudzin fantastická studiová inženýrka (ahoj grammy za boygenius), tak i určitým způsobem navazuje na hodnoty stevea albiniho (rip). krásně je to pak slyšet na jejich vlastních písničkách. silná věc!
Jelani Aryeh – Shudder / dan w nahodil báječnýho songwritera ze san diega. kurz návratů shoegazu a hlavně hezká písnička se skvělym zpěvem.
Joe Goddard – Moments Die (ft. Barrie) / tady se dan w shoduje společně s žofkou i vojtěchem. mistr svýho oboru a jeho zkušenej electropop plnej housovejch evokací. sentiment jako prase.
Joja – Ocean Deep / tuhle trochu těch podmořskejch lámanců za přispění zářezů smyčců a procítěnýho zpěvu, tak je to dle dana w správně.
Jon Hopkins – RITUAL (evocation) (ft. Vylana, 7RAYS, Ishq, Cherif Hashizume) / tahle samozřejmě ze všech možnejch stran. jon v sobě vyhledává vnitřní rituály a nechává se jima vést. je to táhlá ceremonie za možností opravdovýho sebepoznání. asi.
Kara Jackson – Right, Wrong or Ready / báječná americká hudebnice a hlavně ceněná básnířka tu předělává folková klasiku ze šedesátejch let. prej tím otvírá svý koncerty a to já bych rozhodně teda s raem zašel.
Kendrick Lamar – euphoria / uuuuu, tvrdá odpověď na drakeův diss track. rapový mistrovství v ryzí formě. bam.
Kevin Abstract – Tennessee (ft. Lil Nas X) / hodně očekávaná spolupráce přinesla svoje ovoce. fantasticky vystavěnej a chytlavej trek. čistá láska.
K-LONE – Give It Up / dougie představuje minimalistickou deep hauzinu, která nezapadne v žádnym středně klidňáckym setu. startujte motory.
Louis Cole w/ Metropole Orkest & Jules Buckley – Things Will Fall Apart / zásadní jazzovej bubeník se s tím vůbec nemaže a na svůj novej trek si sezval rovnou celej orchestr. a neni to žádná pomalá tahanice, ale našláplej funkpopovej trek s rozmáchlejma smyčcema. velmi zábavné a josef se též usmívá.
Ludwig A.F. – Pippa / josef nahazuje srdeční tep milovanýho německýho producenta. tempo hezky do kroku a buildup jako dělanej k mentálním rachejtlím.
Luis León & Unseener – Concorde / od dana w tu ještě máme dva pány z peru, z nichž jeden momentálně žije v barceloně a ten druhej v seattlu. ale nic jim nebrání v tom valit dál elektroniku nakopnutou zvuky přírody.
Lukrø x El Chico Callado – Choqewillka / dougie ví, který klubovky umí nejlíp sekat latinu! v tomhle případě se jedná o nekompromisně tribální údery, které si zamilujete.
Mabe Fratti – Kravitz / rao zde uložil fantastickou guatemalskou hudebnici, která nedávno vydala track s efterklang. deska se blíží a tohle je neskutečně dobrej teaser. tajemno a tenze jsou ta hesla.
Martha Skye Murphy – Pick Yourself Up / blíží se netrpělivě očekávanej debut týhle britský skladatelky. konečně. dejte si tohle jako neskutečně nervní a precizní upoutávku. osobitý a důležitý.
Maruja – Zeitgeist / šíleně alternativní kytary z manchesteru pocenil bambi. black midi nejsou jediný s ulítlejma dechama a ohromnym množství synkop.
Nilufer Yanya – Like I Say (I runaway) / dan w se shodnul s janou ježkovou na tom, že je to hit. ale koneckonců téměř všechno, co tahle britská hudebnice vydává je skvělý.
Overmono & The Streets – Turn The Page / jasně, že ve studně ze všech stran. právem. tlačba tlačba tlačba.
salute – saving flowers (ft. Rina Sawayama) / vídeňskej producent a skvělá japonsko-britská zpěvačka to všechno spojili do parádní tancovačky.
Sex Week – Angel Blessings / řádný domácký polonaladěný kytary dělaj radost nejen danovi w. je to požehnáníčko.
Storefront Church – Coal / vojtěch nachystal děsivou podívanou s touhle kapelou z LA. drhnoucí smyčce jako od hitchcocka, psychotickej řev davida lynche a valící se krev mistra carpentera.
Supercrush – Lost My Head / ježiš to je pohoda. song jako z roku 1994 nebo 2001. revival jako hovado, ale hrozně příjemnej a jednoznačně hitovej. bacha na ten refrén. zakousne se hluboko.
Teen Daze – Back yard (ft. Andy Shauf & Sam Wilkes) / ha, tuhle kanadskej producent kdysi dělal klubovky. to už je dávno pryč. je tu písničkařina jako řemen. tak jo, pohoda.
The WAEVE – City Lights / jerry je velmi spokojený s novym singlošem grahama coxona a rose elinor dougall. v něm si nejen nahráli všechny nástroje sami, ale taky pějí ódu na světla města. ty dokážou i z těch úplně nejobyčejnějších okamžiků vytvořit tajuplný příběhy.

nové singly (10. května 2024)

A)TÝM – PRÁVEM / dva adamové zasahujou v právu. kato a rest vyvalili společnou desku a maj co říct.
buchty/nouze – táborák / báječnej kytarovej objev evokující přelomovost sonic youth. opečte si buřtika.
FVLCRVM, Terra, BoLs sLoB – Divine w u @ / nečekaná spolupráce, která ústí ve fantastickej trek. kde jste? kurýra už máte před vchodem!
God and Eve – Vždy keď zomrie človek zomrú traja / nepopsatelný duo ze slnko records vydalo úžasnou desku, kterou otvírá právě tenhle sladkobolnej song s krásnou melodickou linkou.
Hippie Chippies – Rehab / ryzí amerikana v český kotlině. buďte opatrný s těma návykovejma látkama, omezte ty kafíčka.
Jana Kirschner – Mám pocit / obyčajnosti je jednoznačně neobyčejný album a jana kirschner i nadále vládne scéně. mám ten pocit teda.
Kluci z garáže – Nechci slyšet nic / toyota vangelis, bols/slob a sxilence jsou kluci z garáže. venku maj debutový epko a je to precizní písničkařina rok 2024.
Manon Meurt – Peony Garden / klasicky monumentální album maj venku experti na výpravnost ve zvuku i sdělení. tentokrát ještě hravější ve zvucích a v prostředcích, jak toho dosáhnout. rozbalte si.
mezi patry klid – Náměstí 5. května / prej trapfolk, ha! velkej debut letoška a fantasticky nezařaditelnej mix písniček, skřípanců a povídání.
Sorry Holka – Zbytek / vynikajícně znějící kytary a pocta poctivýmu zkreslení. tak nasolte to kvákadlo hele.
The Ills – Very Weird Fishes / když jsme u těch poctivejch kytar, tak tahle slovenská postrocková matika jednoznačně vyčuhuje aj někam ven. hodně divný rybky tu máme v rybníčku.
Urbantramp – Boty toulavý / marek vácha je písničkář urbáního významu! nasazuje sedmimílový boty a provede vás jeho světem, kterej je zosobnění eskapismu.
Vnitrublok – Pod nulou / lyrická výpověď ponoru do zásadního rozhodnutí.
Vojtik – Vo svete morí oči zelené / power balada jak má být! myslím, že i ta lana by byla extra spoko. krásná píseň, jejíž refrén si budete stopro zpívat ve sprše. ještě několik let.
Wodehn – CHERRYBL0SSM (we are SO back) (prod. kuriyai & kidu) / objev vinyly prokazuje svůj talent. aktuální nezávislej pop s dobrodružnou produkcí a skvělym zpěvem. a ta čeština do toho náramně sedí.

desky (10. května 2024)

A.G. COOK – Britpop (2024) (experimental, electronic)\
AG CLUB – Brodie World (2024) (rap)\
AMEN DUNES – Death Jokes (2024) (indierock)\
ARAB STRAP – I’m totally fine with it don’t give a fuck anymore (2024) (pisnickarina)\
BROADCAST – Spell Blanket Collected Demos 2006 – 2009 (2024) (demáče, lofi)\
BULLION – Affection (2024) (electronic, pop)\
CAMERA OBSCURA – Look To The East, Look To The West (2024) (kytarky)\
CARLSSON,ALF & JIŘÍ KOTAČA QUARTET – Our Stories (2024) (jazz)\
DEHD – Poetry (2024) (kytary)\
FAT WHITE FAMILY – Forgiveness Is Yours (2024) (indierockalt)\
FORSYTH,KEELEY – The Hollow (2024) (electronic, abstract)\
HANA VU – Romanticism (2024) (indierock)\
HARVEY,MICK – Five Ways to Say Goodbye (2024) (rock)\
HAVLOVI – Four Hands (2024) (piano, organ)\
HILL,KACY – BUG (2024) (rnb)\
HOT WATER MUSIC – Vows (2024) (kytary)\
HOVVDY – Hovvdy (2024) (indiepop)\
HOW TO DRESS WELL – I Am Toward You (2024) (electronic, experimental)\
CHOROBOPOP – Svobodě na stopě (2024) (punk, synth)\
IBIBIO SOUND MACHINE – Pull The Rope (2024) (funk, soul)\
IGLOOGHOST – Tidal Memory Exo (2024) (electronic, experimental)\
ILLS,THE – Life Is Random (2024) (postrock)\
IRON AND WINE – Light Verse (2024) (folk)\
JUSTICE – Hyperdrama (2024) (electronic, french)\
KARIN ANN – through the telescope (2024) (indiepop)\
KINGS OF LEON – Can We Please Have Fun (2024) (kytary)\
KONRADSEN – Michael’s Book on Bears (2024) (folk, indiepop)\
KUBATKO – Pavlova (2024) (electronic)\
LEMON TWIGS,THE – A Dream Is All We Know (2024) (rock, sixties)\
LES SAVY FAV – OUI, LSF (2024) (rock)\
LÖFFLER,CHRISTIAN – A Life (2024) (electronic)\
MANON MEURT – Unravel (2024) (experimental, rock)\
MEZI PATRY KLID – Mezi patry klid (2024) (trapfolk)\
MICROWAVE – Let’s Start Degeneracy (2024) (rock, indie)\
MOCTAR,MDOU – Funeral for Justice (2024) (rock, tuareg)\
OWEN – The Falls Of Sioux (2024) (folk)\
PARRA FOR CUVA – Mimose (2024) (electronic)\
PECK,ORVILLE – Stampede Vol. 1 (2024) (country)\
PET SHOP BOYS – Nonetheless (2024) (synthpop)\
PORIJ – Teething (2024) (electronic, indie)\
PRATT,JESSICA – Here In The Pitch (2024) (lofi, pisnickarina)\
RAKEI,JORDAN – The Loop (2024) (jazz)\
REZ ŽELEZ – Ty kráso, láska (2024) (rock)\
ROLE – Pohledy (2024) (indierock)\
SEGA BODEGA – Dennis (2024) (electronic, experimental)\
SHARDS – Byrd Song (2024) (classical)\
SNARLS – With Love, (2024) (indierock)\
ST. VINCENT – All Born Screaming (2024) (rock)\
TEI SHI – Valerie (2024) (indiepop)\
VILLAGERS – That Golden Time (2024) (indiefolk)\
WASHINGTON,KAMASI – Fearless Movement (2024) (jazz)\
WILLOW – empathogen (2024) (rnb, jazz)\
WILSON,DAY CHARLOTTE – Cyan Blue (2024) (soul, jazz)\
WOLF LOST IN THE POEM – INDIGEM (2024) (folk, basne)\
YORKE,THOM – Confidenza [Original Soundtrack] (2024) (ost)\

Comments

comments

Vyhledat