Královna švédské akrobacie Manda Rydman míří na Jatka78

Foto: Jatka78
Foto: Jatka78

Jatka78 opět chystají přehlídku světové akrobacie. Každý měsíc v Pražské tržnici vystoupí jedna zahraniční hvězda či soubor. Březen bude patřit úžasné Mandě Rydman z berlínského souboru Analog, který se u českých diváků těší mimořádné oblibě. Manda přiveze své první sólo vystoupení, které vznikalo na Jatkách78. Semaphore poprvé zasvítí na Jatkách78 již 21. března. Jatka78 si přichystala také reprízu na 22. března.

Švédská akrobatka Manda Rydman vyniká především ve vzdušné a pozemní akrobacii. Její doménou je akrobacie na kruhu a laně, vystoupení zpestřuje také nápaditými choreografiemi, kdy tělo ohýbá až do nemožných úhlů. I díky tomu bývá Manda přirovnávána k hadí ženě. Ve vystoupení Semaphore mladá umělkyně přidává také brusle, které kombinuje s kruhem a vytváří nečekané kreace a humorné situace. Když k tomu všemu přidáte ještě neuvěřitelný komediální talent a skvělou práci s publikem, je Semaphore představením, které rozhodně stojí za to vidět!

Jatka78 exkluzivně uvedou první sólový projekt této umělkyně. Představení Semaphore vzniklo na základě předchozí rezidence Mandy Rydman na Jatkách78. Podkladem pro jeho námět bylo setkávání se s publikem z celého světa, které akrobacie nenechává chladnými, a vždy má připraveno řadu zvídavých otázek, protože se o představení touží dozvědět více.

Jak a proč dochází k tomu, že se lidské tělo při náročných akrobatických kouscích nezlomí? Nebojí se Manda toho, že z velké výšky spadne a ublíží si? Ve snaze najít odpovědi na tyto otázky, se Manda na jevišti zamotává, vymotává a znovu zamotává do svých osobních vzpomínek nejen z uměleckého, ale i osobního života.

 

Manda Rydman

Manda Rydman vystudovala Státní cirkusovou školu v Kyjevě a prestižní Codards v Rotterdamu. Na profesionální bázi vystupuje již od svých 17 let, kdy byla poprvé obsazena do jazzové opery Porgy & Bess. Od této doby vystupovala po celém světě. Čeští diváci Mandu znají především z představení Finale souboru Analog. Mezi její další show patří Limits (Cirkus Cirkör), ID (Cirque Eloize) či Gynoïdes Project (Cirkus Perspektiv).

 

Vstupenky na představení Semaphore jsou v předprodeji v síti GoOut za 390 Kč:

 

http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/semaphore

 

 

Zahraniční hostování 2020

Následovat bude světová premiéra Collectif Malunés We Agree to Disagree. Belgický soubor vyniká v královských disciplínách nového cirkusu – teeterboardu či visuté hrazdě. České publikum si jej zamilovalo před 3 lety na Letní Letné. Na Jatkách78 vystoupí v prostoru tzv. Skleněnky.

Květen bude na Jatkách78 patřit hvězdám loňského Fringe Festivalu v Edinburghu. Dvojice Nikki & JD uvede inscenaci Knot, jež byla oceněna Total Theatre and Jacksons Lane Award for Circus.

V červnu na Jatkách78 opět vystoupí Barcode Circus Company a zopakují svůj úspěch z loňské beznadějně vyprodané premiéry Sweat & Ink. Mezi speciality souboru patří disciplína russian bar či teeterboard kombinovaný s párovou akrobacií.

 

Collectif Malunés: We Agree to Disagree / světová premiéra!

  1. 4., 28. 4. & 29. 4. 2020 20.00 JATKA78

http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/we-agree-to-disagree

 

Nikki & JD: Knot / česká premiéra

  1. 5. & 25. 5. 2020 19.30 JATKA78

http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/knot

 

Barcode Circus Company: Sweat & Ink

  1. 6. & 3. 6. 2020 19.30 JATKA78

http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/sweat-and-ink

 

 

Comments

comments

Vyhledat