Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (15. prosince 2023)

Nová dávka hudby s komentáři Zdeňka Lichnovského. Hraje Radio 1, ale poslouchat můžete i samostatně přes Spotify.

Zde Spotify playlisty:

NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2023
CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2023

new singles (15. prosince 2023)

1999 WRITE THE FUTURE, Westside Gunn & BADBANOTGOOD – MiNt cHoCoLaTe (ft. Conway the Machine) / kouzelníci z toronta se tady propojujou s rapperama z buffala a vytvářej tak komplet novej kolektiv. spolupráce spoluprací a doporučuju i rozmilej klip.
Abstract Concrete – Tomorrow’s World / václav adam dodal fantastickej song od nový kapely zkušenejch alternativců z okolí londýna. jiný disko, jiný synthy a zároveň pozvánka na únorovej koncert v praze. celá deska dole.
Adrianne Lenker – Ruined / františek přihodil pani, která se ve svý precizní a přesto domácký písničkařině prostě nemýlí. nádhernej a křehkej song.
Arlo Parks – I’m Sorry (ft. Lous and The Yakuza) / josef i dan w se shodli na nově přidělanym bonusovym treku londýnský hvězdy současnýho soulovýho altpopu.
Blue Lab Beats – Never Doubt / tom nawar sound přihazuje další londýn, je to možný? tentokrát velmi sympatický jazzotronicový duo. skvělý bicí, groove, vibe a vůbec. šílená hladkost.
Car Seat Headrest – Drunk Drivers / Killer Whales (Live at Brooklyn Steel) / v deskách je přiložen čerstvej živák ambasadorů kvallitních současnejch kytar tzv s příběhem. totál předělaná verze už téměř klasickýho songu řízne skoro až do kovídku. berte masky.
Catastrofe Club – THE WORLD IS ENDING / jana kománková spolu s buzzem doporučuje tento druh konce světa (dnes btw nebude první). po třech španělskejch albech tu máme první zkušenej postpunk v angličtině. tak zhasínáme.
Catching Cairo – Easy (ft. Dogger) / dan w se rád noří do poctivýho britskýho lomeňáctví s masivně příjemnym vokálem. a tohle je ukázka čistý formy.
Daft Punk – Contact (Drumless Edition) / ale to je hnedle jinej kontext. totálně napraný bicí z tohoto klasickýho alba jsou pryč a najednou jsme úplně v jinym vesmíru. zakuste sami. jako celek to máte dole.
Danny Brown – Quaranta / františek jednoznačně doporučuje dlouho odkládanou desku jednoho z našich nejoblíbenějších rapperů. tady je otvírák celý desky. kytary!
Day Wave – As You Are / nám důvěrně známý kytary z oaklandu jsou tady s velmi pěknou smuténkou. dan w podepisuje.
Daymé Arocena – American Boy / afro-kubánská zpěvačka ohlásila desku po pěti letech (vyjde v únoru) a tohle je moc krásnej teaser. douglas šíří masivně nakažlivej vibe, pozor!
DJ Sabrina The Teenage DJ – Stronger Together / ha, tak kdo to teda doopravdy je? jedním z úkazů letoška je tohle anonymní sourozenecký duo. masivní nálož nostalgie, ale zároveň protancovaná noc.
Empress Of – Femenine / kalifornská skladatelka a zpěvačka zase nezklamala s nezařaditelnou taneční kopaninou. podivnej trance v rovnym rytmu.
Fango – Sarcosuco / nicola zanetti nám ukazuje, zač je toho svět outsider disca. krásnej sound dodal dan w.
Fred again.. – leavemealone (ft. Baby Keem) / ha, ještě aby se tenhle chlapík nepropracoval do posledních singlošů roku. snad objev roku v rámci grammy a nekompromisně nakomprimovanej beat.
GUM – Fear of Joy / australskej mistr zvuků a bejvalej kolega tampe impala tady v doporučení raa předvádí velkej symfonickej rozmach. monumentální to stavba.
Henry Green – Everything (ft. Carmody) / josef doporučuje bristolskej mix indýčka, folčíku a bublavý elektroniky. no romantika, co si budeme.
HighSchool – August 19 / františek dodává nečekaně nařachaný borce v citlivym trojobalu jemnejch kytar. melbourne represent.
Channel Tres – Walked In The Room / jistota nezdolný basový linky je zase tady. takovej vstup do místnosti by si přál každej.
Jens Kuross – Cold Alaska / mike.h přihodil do placu krásnou píseň. jazzová syntetika a velmi jemnej vokál, žádná chladnota severního státu. emíčko alá yorke dosti.
KAYTRANADA & Rochelle Jordan – Lover/Friend / rao nás to nechá odtančit pěkně na jeho notu. haitsko-kanadskej producent nevynechává svůj signifikantní bounce.
Lætitia Sadier – Une Autre Attente / úžasná zpěvačka a skladatelka ze stereolab si chystá na únor desku. tady je moc hezká ukázka.
Leon Vynehall – Duofade / protřelý chlapík od tanečního fochu v našem výběru nechybí. nakopnutá rozlučka s rokem je třeba.
Lil Yachty – The Paradigm / tu máme onen druhej konec světa. lil se tak vrátil k psychedelickorockovýmu období jeho jarní desky a tady připravil song k titulkový sekvenci filmu nech svět světem.
Marci – Stop / rao nahazuje bezstarostnost zpěvačky kapely tops. tady sólově nezastavuje, ale pohladí.
Otik – Geronimo / a zase a furt ten londýn. tuhle klubovej prodigy uhranol josefa i dana w. album máte nasazený, nořte se.
Real Estate – Water Underground / tak tady víme. jangly guitar pop v tom nejlepšim. komfortní zóna, pohodlnej gaučík.
Sieren – Redwoods / jo jo, taky důvěrně známej berlínskej modifkátor klubovejch subžánrů. dost poklid, hodně signálů z archivu.
Sjowgren – newrules / tohle duo z kalifornie působní hodně zajímavě. na první dobrou mi kytarovková zastřenost připomenula starý mew ovšem s většim množstvim slunečních paprsků. opět kolabo d + j.
The High Llamas – Hey Panda / irsko-anglická kapela působící od roku 91 se tady inspiruje tierrou whack, nebo tylerem the creatorem. tak si s nima taky zaskloňujte, rao vás pochválí.
The Killers – Spirit / dole máte bestof desku pouštních hiťáků a tady jeden novej singl, kterej působí dost sympaticky.
TR/ST – Robrash / na závěr esence ledovýho království. kanadskej mistr ledovýho synthwavu je zpátky v decentní formě, tak spusťte titulky.

nové singly (15. prosince 2023)

Ametyst – Cítím jen chlad / valíme další singl z hravý desky divadelně hudební skupiny. berte kulichy.
Bavor a Javor – Na Vánočním trhu / tady se vám zimní výbavička bude taky hodit. neni nad kvalitní sezónní muziku.
Bert & Friends – Night Rider / syntetická návratovka do cizích zemí vaší imaginace. debutovka už příští rok!
Billy Barman – Karamel / smetánka artpopový scény slovenska v procházce po svym hoodu.
Erika Rein – hihi. (prod. Isama Zing) / brečíš furt jak moje tamagoči. báječnej synthpopovej kick v malebný produkci.
Fail Together – Get Lost / folkpunková sebranka z různejch kapel líčí zatracenost modernity v objetí města.
Lenka Dusilová – Maria / plnit si sny a růst. to vše naplněný nadějí a zároveň zklamáním. nový singl potvrzuju starou písničkářskou školu.
Malcuth & Facutum – Closure (ft. Babi) / eklektický vnímání elektroniky jako posunu vpřed.
Mutanti Hledaj Východisko – Lexus / óda na lásku k červenýmu dělu, která tragicky narazí na folklór sudet.
PLOY – Ptáci (se ztrácejí) / fusion trio ve spojení s mladym hlasem a únikem od lidskýho pachtění.

desky (15. prosince 2023)

ABSTRACT CONCRETE – Abstract Concrete (2023) (chamber pop, experimental)
CAR SEAT HEADREST – Faces From The Masquerade [Live At Brooklyn Steel] (2023) (zivak, kytary)\
COX,RUPERT – Search Party (2023) (jazz, downtempo)\
HEALTH – RAT WARS (2023) (noisepop)\
HERBAL DENTISTS – Herbal Dentists (2023) (psychedelic, synth)\
KILLERS,THE – Rebel Diamonds (2023) (bestofka)\
MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO – Puma (2023) (electronic, altrap)\
ROHONY, MDMX – Superfly (2023) (rap)\
ŘEKA – Soutok (2023) (rock)\
SMOOVE & TURRELL – Red Ellen (2023) (funky, soul)\
TMA – Xylitol EP (2023) (electronic, analog)\
VARIOUS ARTISTS – Liberec II (2023) (electronic, kompilacka)\
WRUHME,ROBAG – T.O.R. LP001 (2023) (electronic, deephouse)\

Comments

comments

Vyhledat