Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (25. ledna 2024)

Nová dávka hudby s komentáři Zdeňka Lichnovského. Hraje Radio 1, ale poslouchat můžete i samostatně přes Spotify.

Zde Spotify playlisty:

NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2023
CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2023

new singles (25. ledna 2024)

A Certain Ratio – All Comes Down to This / načneme to od podlahy britskejma postpunkovejma veteránama. bude nový album, tak dejme jistotnej hiťák.
Advent Children – Chaos Incantation / wlado se s novým rokem vůbec nemaže. nechť zavládne ultimátně digitální a vyglitchovanej londýnskej chaos. au.
april june – sweeter than drugs / ano, tato píseň je přesně taková, jak zní její titul. josef spokojeně doporučuje v madridě usazenou dreampopovou písničkářku s gotickými podtóny.
Arab Strap – Bliss / výřeční chlapci už na to totálně kašlou a o to víc se vyplatí je poslouchat. dohledejte si název nový desky. buďte spokojeni. prožijte bliss pls.
Bleachers – Tiny Moves / jo jo, euforická sekvence na závěr fiktivního osmdesátkovýho velkofilmu. antonoff se v tom výsostně vyžívá a ta energie je velmi přenositelná. dan w souhlasí.
Boeckner – Lose / podobně rozpoznatelný je tady danův jmenovec, kterýho třeba můžete znát z vynikající kapely wolf parade. krahujec tentokrát sólo, ale ty jeho melodie nezaměníš.
boerd & boko yout – All my Life / joska nahazuje švédskou spolupráci, která s láskou vrací do hry triphopovou atmošku. a kde že je v tom schovanej ten tricky? a co ty scratche tam?
Bolts of Melody – Black Flower / rao doporučuje sólovku chlapíka ze swervedriver, tuhle velmi cinematickou. kysele psychedelickej filmeček je to.
Braille – Red Rose / báječně nasekaný brooklynský rytmy nahazuje dan w. tance horké jako peklo samo.
Cosmo Sheldrake – Stop The Music / jana ježková doporučuje zastavit hudbu! tuhle britský syn parapsychologa se vám vláme do duší nezdolnym hračičkovstvim.
dj poolboi – the joy you once felt / joska se rád topí v tomto deep housovym texaskym emíčku. žár modrýho světla a vzpomínky na štěstí.
Ed Harcourt – Deathless / britskej velikášskej podivín nám zase předložil ohromnou kompozici. dechberoucí aranž musim říct.
Fatima Yamaha – Stray / josef velí holandské synťákové veselo! rozjařený harmonie proříznou jakoukoliv duševní zimu. prej.
George Fitzgerald – Gleams / víme, známe. jistoťák v rovném beatu a koncentrovaný gradaci přikládá pod kotlik.
Gulfer – Too Slow / montrealští emaři v první půlce rubou o sto šest do kytar, aby v druhý půli nahodili smutnej submisivní dramec. to neni špatnej nápad, nebo?
Heems – Accent (ft. Saul Williams) / velmi wordy nyc rapper je zpátky a stojí to za to. stará škola a pravdy schovaný za lomem jazyka.
Helado Negro – Best For You And Me / rao dohodil další singl tohoto skvělého písničkáře. o trhlinách vztahu vašich rodičů citlivě a účastně.
chelsea wolfe – Everything Turns Blue / blíží se nové album temné vévodkyně syntetickejch kytar a zatím co singl to perla. v tomto případě to taky vede až k rozšmelcování celýho bytí.
Christian Löffler – Ease / spoko pokojíčkovej německej felčar drobných bolístek zase nabízí svoje syntetický podtóny. křižíkova fontána pění štěstim.
J Mascis – Right Behind You / ještě jednou jana ježková doporučuje klasika kytar a krásných akustických písní. pozor, je hned vedle vás.
Jane Weaver – Perfect Storm / zkušená britská hudebnice už nás zase motá v kruzích. opět se jedná o konstantní spektákl lásky. co naděláme.
Jazzy – NRG (Skepsis & Disrupta Remix) / dan w to neopomíná masivně roztočit na poli klidnejch, ale přesto tlačivejch a vyzpívanejch dramíků. skok do rovnýho rejvu v půlce refrénu nakope nejedny parkety.
Jinjé – BBLO / mike.h nahazuje neskutečně vymknutou elektronickou práci z leedsu. dekontrukce konstrukce a zase naopak.
JLin – The Precision Of Infinity (ft. Phillip Glass) / velmi zajímavá spolupráce na pomezí všehobeatu. omamnej perfekcionismus.
Joy Orbison – flight fm / joska dodává zvláštně laboratorní druh britský garáže. parádně našuměnej festival čudlíků.
Kali Uchis – ¿Cómo Así / báječná kolumbijsko-americká hudebnice má venku silnou desku. už jenom tenhle start číhá nadžánrově a nadkulturně. no komu asi?
Khruangbin – A Love International / jistotka ve formě krásnýho západu slunce nad vřelým oceánem. víme, známe, potřebujeme tu a tam do života.
Kim Gordon – BYE BYE / nekompromisní hudební poprava. zase. odříkáno a čau. pa pá.
Kitty Florentine – Balance (ft. Aid Kid) / ondra mikula se nám dostal do zahraniční selekce společně s estonskou zpěvačkou. hledání cesty v nekonečnosti života, který začíná někde v miláně.
Loukeman – Easy / ale ale, pomalu a klidně. torontskej producent dělá zásadní soundcloudový vlny svejma silnejma deskama. nechte se unést. ale lehce.
Maps – Southbourne / mike.h dodává našeho starýho známýho jamese a koukejte, jak mu to furt hraje! pořád ten plnej zvuk a tlak do plnejch v každym beatu.
Marika Hackman – Vitamins / britská hudebnice má venku náramně krásnou desku a tuhle jedna subtilní otázka. pochyby jsou zdravý. někdy až moc.
Misticeti – When Time Slows Down / tu máme čistou definici downtempa od josky. šouravej beat a osamocená kytárka potěší.
Nia Archives – Crowded Roomz / fantastická hudebnice z bradfordu dává nadechnout junglový produkci do čistýho indiepopovýho hitu. o samotě s partou přátel.
Oso Leone – Surfin / očistná jazzová alternativa ze španělska přiletěla přímo z josefovy složky.
Porij – My Only Love / čtveřice z manchesteru tady přikládá dokonalost formy taneční melancholie. ten akcentovanej refrén strašně čistě vraždí.
Ride – Peace Sign / ano ano, jak několik z vás zmínilo. tato jízda je zpět. a jakoby ten čas stál, co?
River Tiber – Peace / kanadský pojetí míru v nadmíru nádhernejch vokálech. příhodně pojmenovaný, příhodně zahraný.
Rosie Tucker – All My Exes Live In Vortexes / jak je to dobře pojmenovaný, tak to správně kope. taky doufám, že nikdo nemusel čůrat do plastový lahve, jenom aby mi poslal věc, kterou jsem si objednal přes internet. ale co už.
Shygirl – tell me (ft. Boys Noize) / kristýna v. už to zná celý nazpamět. velmi kvalitní kolabo, stvrzující klubovej potenciál a žánrovej rozptyl.
Sinkane – How Sweet Is Your Love / sudánsko-americkej hudebník tady jde natvrdo do disco tancovačky. a je to super. uf.
Sound Of Fractures – Totes Emosh / josef nahazuje britskýho producenta a jeho elektronický střípky štěstí. masivně emo, ale v tom duhovym pojetí.
Squarepusher – Wendorlan / zkušenej pán za mixíkem nás pěkně nasekal do nudlí. neskutečný lámance ve smrtelnym bpm. dost v pořádku.
Tara Lily – 6 Feet Down (ft. Theo Croker) / britsko-bengálská hudebnice a její skvělý alternativní rnb v sytě jazzovym instrumentálnim pojetí. dodal josef a vyklidnil to.
The Black Keys – Beautiful People (Stay High) / ha, protřelost sama toto. shodují se dan s wladem. tak si dejte milej singalong a pějte blues.
The Dandy Warhols – Danzig With Myself (ft. Frank Black) / když mluvíme o té protřelosti. tak přitvrdíme. nečekaný kolabo, který se ale parádně topí ve sjetym ruchu a zvuku kytar. velmi milé.
The Libertines – Shiver / sam z breakbeatu rád britské kytarové chlapce! a že pořád umí složit velmi pěknou píseň. důkaz pro vás mám tady nabíledni.
TOLEDO – Lindo Lindo / dan w ještě přihazuje parádně groovy indie brooklyn. rozmilé dialogy kytar a bicích nástrojů jako když najdete.
Vegyn – The Path Less Travelled / famózní experimentátor se zvukem zase překvapuje a těší. josef dodal a líbí. velmi.
William Doyle – Now in Motion / tom nawar na závěr vyhmátl, že na nás william chystá další album. a to je třeba slyšet. tady zase o kus víc kytar a písniček. schválně, kdy přijde to noisové zlo. člověk nikdy neví, že jo.

nové singly (25. ledna 2024)

Cringe Prince – ztrácim se jak McFLy / ústeckej rapper se nám ztrácí v časoprostoru, ale furt vydává nesmírně zábavný eps. na začátek roku si pochystal hned dvě.
Elýščítat – Look, It’s Snowing! / bohužel jedna z hodně smutnejch novinek. neskutečně talentovanej hudebník a skladatel ze slovenska začátkem roku tragicky zahynul. tady je jeho skvělej prosincovej trek plnej úžasu. důležitá připomínka i vzpomínka.
Esazlesa – Dny / blíží se nový album ostrejch chlapců. počítáme dny a užíváme si tuhle sympaticky rozeklanou nahrávku.
Island Mint – Burnout / šumnej psychedelickej rokec, kterej vás nechá parádně zahořet.
Josefina Dusk – Alert / pozor pozor, josefina má venku vynikající desku pumpa pumpa, kterou jen tak někam nezařadíte.
Ladbuch – Light On (ft. Moonshye) / parádně vygradovaný příspěvek z labelu blue lizard. někde mezi ryzí písničkou a ambientním elektronickým setem.
Megaphone – Come Around / telka vytesal sošný mix pro pražskou synthpopovou kapelu. zastavte se na cestu časem, viz mcfly výše.
Sam Handwich – Zima / spolčení československých producentů potěší nejedno omrzlé ucho. jiná elektronika.
SPACE LOVE – MY DVA / zamilovanej manželskej ufo rave. tak to máme rádi. prosím hlavně nahlas.
Traintalks – To The Light / dan w doporučil brněnský duo v sofistkovanym a hranym klubovym zvuku.

desky (25. ledna 2024)

A.L.I.S.O.N. & VIQ & KROSIA – Trifecta (2023) (chillsynth)\
BELLA BOO – DreamySpaceyBlue (2023) (electronic, house)\
EKKSTACY – Ekkstacy (2024) (indie)\
ENSEMBLE 0 – Jojoni (2023) (acoustic, experimental)\
FAUNS,THE – How Lost (2024) (shoegaze)\
FUTURE ISLANDS – People Who Aren’t Here Anymore (2024) (synthpop)\
GLASS BEACH – Plastic Death (2024) (room emo, rock)\
GLASS,PHILIP – Philip Glass Solo (2024) (experimental)\
KIRBY,KATE – Blue Rapsberry (2024) (indiepop)\
LADBUCH – Light On (2024) (experimental, kytara, ambient)\
PACKS – Melt the Honey (2024) (kytary)\
PRAYER – Now I Know Paradise (2024) (electronic, ambient, breakbeat)\
RHYS,GRUFF – Sadbess Sets Me Free (2024) (indiepop)\
RODRIGUEZ-LOPEZ,OMAR – Is It The Clouds (2024) (kytara, experimental)\
SEGALL,TY – Three Bells (2024) (psychrock)\
SLEATER-KINNEY – Little Rope (2024) (indierock)\
SMILE,THE – Wall Of Eyes (2024) (experimental)\
TORRES – What an enromous room (2024) (indierock)\

Comments

comments

Vyhledat