Zimní stadion Štvanice: Vzniká prostor FUCHS 2

foto Lukáš Havlena
foto Lukáš Havlena
Zimní stadion Štvanice je pro mnohé Pražany legendou. Právě nyní se na 21.12. chystá nostalgický večírek, který na „zimák“ přivede DJs známé z 90. let a spoustu další hudby včetně třeba aktuálního hardcoru.
„Parabola magickýho distriktu těsně nad Vltavou se zase propojuje. Alfa, zimák, BPM, bunkr pod Stalinem, Radio 1, house, LSD, Vinyly, 007, Bunkr, Roxy, Futurum, Radost, Maximum Underground, Akropolis, Wakata, Cross… a kus dál přes Polygon, Harmony etc… k Fuchs2,“ definují organizátoři body, které odstartovaly jejich cestu.
„Fuchs2 je výsledkem unikátní spolupráce čtyř kolektivů, které sdílejí podobný pohled na veřejný prostor a nezávislou kulturu: Altenburg1964, Containall, Přístav 18600 a Vila Štvanice. 
Po mnoha letech na řece jsme se společnými silami dostali k dočasným osídlení zbytku někdejšího zimáku na Štvanici. Zkoušeli jsme to kdysi všichni sólovou cestou, ale bez propojení bychom to nikdy nedokázali,” vysvětluje za organizátory Martin Kontra.
”Je to hodně na chvíli, hodně divoký, sle ten space je jednoduše úchvatnej. A jeho historie v tom hraje podstatnou roli.” 
„Vše se seběhlo hodně narychlo a dramaturgie je logicky v procesu. V nabídce se objeví žánrový i generační mix, propojený se zmíněnými crew: to nejzajímavější ze součqasné elektroniky a alternativní live scény (škála sahá od německé taneční scény přes alternativní divadlo až k evropské DIY HC scéně).“
A my držíme palce!

Comments

comments

Vyhledat