Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (8. března 2024)

Nová dávka hudby s komentáři Zdeňka Lichnovského. Hraje Radio 1, ale poslouchat můžete i samostatně přes Spotify.

Zde Spotify playlisty:

NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2023
CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2023

new singles (8. března 2024)

A. G. Cook – Britpop (ft. Charli XCX) / pc music je pohřbené, ať žije new alias! nezdolnej inovátor má před vydáním další monumentální desky zobrazující minulost, přítomnost i budoucnost. hranice neexistujou, ale to my na R1 víme už dávno.
Aaron Taos – tail lights / starej známej z NYC nečekaně posouvá svý domácí kytárky do devadesátkovejch beverly hills výšin. honza je velmi spoko.
Abby Sage – Three Floors, Three Doors / nejenom dan w doporučuje vynikající debutovou desku rodačky z toronta, která se usídlila na kalifornskym slunci. o tom, jak si v rámci dospívání nesčetněkrát proházíte osobnost vypráví přiložený album i tenhle krásnej singl.
Adult Jazz – Suffer One (ft. Owen Pallett) / nádherně podivný a výpravný zamyšlení nad životem se smyčcovejma aranžema od owena. co chtít víc.
Ale San – Original 90’s / mike.h dodává nostalgii naplněnou nezdolnou energií. časy, kdy jediný na čem záleží je se zase vidět večer s kamarády.
Ambassadeurs – Flow State / joska přihazuju oduševnělou syntetiku z brightonu, kterou moc dobře známe. vystavěno.
Andy Stott – Love (Version) / rao přidává další nášup lásky od britskýho producenta. euforický melodie a bojovný rytmy s misí zaplnit prázdný místa.
Ben Howard – Rumble Strip / david pomahač je spoko s kolábkem britskýho písničkáře a značkovýho producenta aarona dessnera z the national.
Body Meat – Focus / chlapík z filadelfie a jeho domácký pojetí neurotický elektroniky a silnejch pěveckejch háčků. adhd hic.
BOKKA – Radar (ft. Kazu) / petra ludvíková favorizuje maskovanou polskou čtveřici a jejich rozmáchlou kompozici.
Bonnie Banane – Red Flags / od raa tu máme taktéž nezařaditelnou pařížskou hudebnici a její houpavou, ale o to ostřejší písničku o varovných signálech.
Cadence Weapon – Exceptional (ft. Jacques Greene) / i vy si koukejte převzít svou cenu za jedinečnost. experimentální kanadskej rapper si tady k tučnému klubovému zvuku pozval námi dobře známýho producenta. tahle děkovačka kope fakt moc.
Caroline Polachek – Spring Is Coming With Strawberry In The Mouth / americká hudebnice nedávno oslavila rok od vydání fantastický desky desire i want to turn into you a k tomu si přidělila pár nových písniček. tahle radikální kavrverze operating theatre je jedna z nich. inovátorský a inovativní.
Cloud Nothings – Running Through The Campus / jo jo, americká kapela zase trošku slevila z ostrosti a nabízí melodickou ódu na solitérnost nočních běhů prázdným městem.
Emika – ((star key)) / britská hudebnice s českými kořeny a afinitou k R1 se zase chystá k nám na návštěvu. k tomu nám posílá klíč ke hvězdám.
foamboy – Eating Me Alive / trošku toho neosoulu, či nového diska od dua z portlandu nám dodává vládce všech parketů douglas.
Fred again.. & Lil Yachty & Overmono – stayinit / člověk se jenom podívá na tohle spojení a hned v hlavě slyší, jak by to asi mohlo znít. a přesně tak to je. některý klubový jistoty jsou dobrý klubový jistoty.
Grace Cummings – On and On / bambi velmi cení první singly k blížící se desce australský písničkářky. ta se vydala do LA natočit desku s jonathanem wilsonem a je to samozřejmě velmi velmi veliké.
Hinds – Coffee / první ze španělskejch kytarovek ve várce je tu! bezstarostní ranní káva s příměsem precizních harmoniích. slavice z madridu umí.
How to Dress Well – New Confusion / tom krell si s novou deskou počkal šest let a mezitím si dodělal doktorát z filozofie. pan profesor vidí naději v konci a konec v naději. tak nešpekulujme a poslouchejme.
Hybrid Minds & Grace Grundy – Kites / lomenosti lomené to je naše potěšení. zkušené britské duo tu vypouští jarní draky a dan w jim to velmi kvituje.
Charli XCX – Von dutch / většinově nekompromisní zpěvačka a skladatelka se zase jednou k pořádnym klubovym vodrhovačkám. na léto jako dělaný.
Chicano Batman – Era Primavera / kalifornskym sluncem našlehaná kapela už hlásá rozjetý jaro. dougie je naše slunce.
Iron & Wine – All in Good Time (ft. Fiona Apple) / sam beam nám přináší dobré časy, protože po dlouhé době je za micem taky fiona. silnej a řezavej duet.
J. Bernardt – Taxi / baltazar český scény david pomahač vřele doporučuje rozmáchlou sólovou věc chlapíka z kapely balthazar.
Kamasi Washington – Prologue / ano ano, saxofon vládne. blíží se nová deska a tu si je třeba řádně uvést. prolog jako celej román. dýchejte zhluboka.
KETTAMA & Real Lies – Purple Hearts / tuhle londýnský opravdický lži nám v kotlině řádně rezonujou. není divu, že josef sesílá do hry další singloš. tentokrát na featu i irskej klubovej produkční.
Machinedrum – ZOOM (ft. Tinashe) / lomeňák ze severní karolíny a fantastickej feat od rnb hudebnice a skladatelky.
Matt Champion – Slug / nejen vojtěch, ale i dan w má velkou radost, že si člen brockhampton chystá sólový kusy. fistule jako pistole a krásně hladkej zvuk zaručenej.
mauv – Chainmail / londýnskej hudebník přináší něco na pomezí vydronovejch vrstev a silný postpunkový kytarovky. mike.h přihodil třaskavou směs.
Max Cooper – Cardano Circles / taktéž londýn a velmi dobře víme a známe. základ v robustnim vizuálu a zabrumlanejch spodkách.
MGMT – Dancing In Babylon (ft. Christine and the Queens) / věčně zapeklitá dvojice má venku fantastickou desku a tak přihazujeme nečekané spojení, který nahodí slzu v oku i taneční krok.
Mourn – The Avoider / druhá španělsko-kytarová akvizice, tentokrát z barcelony. masivně odpálenej mix, kdy nečekaně stratosféru okupuje říznej synth.
mui zyu – the mould / skvělá čínsko-britská písničkářka nás nechá za něčím nebo ničím udatně umřít. jiný světy, jiný mravy.
Mustafa – Imaan / hudebník z toronta si na nás po fantastickym loňskym singlu zase vyšlápl. nesmírně citlivej song o nerovnostech vícero kultur zabalenej do krásnýho hlasu a aranží. deska bude obrovská.
Nick Cave & The Bad Seeds – Wild God / no helemese. divoký bohové velkejch pódií a obrovskejch slov jsou zase zpátky. album brzo.
Oh Caroline – Skin and Bones / trio z winnipegu tady poctivě hledá balanc mezi akustickejma a elektronickejma složkama svý tvorby. jednou tak a vždycky jinak.
Polar Youth – I Miss You / s láskou od dana w s přidáním porce uk garage, chillu a někde vzadu skrytýho stesku.
Rico Nasty & Boys Noize – Arintintin / americká rapperka, skladatelka a zpěvačka se ukazuje jako nejvíc versatilní umělkyně. s německým producentem už si jednou sedla a tady v roli ledové královny electroclashe zase naprosto exceluje.
ScHoolboy Q – Yeern 101 / rao je velmi spokojený s novou deskou americkýho amébního rappera. tudy k elektronice a podstatným počtům.
Sinai Vessel – How / hudebník z nashvillu plynule navazuje na tamní hudební tradici a přináší velmi kvalitní kytary v rámci propracovanýho songu.
St. Vincent – Broken Man / logicky doporůčko z mnoha stran. annie je zrovna ve svý industriální fázi! fans nin zpozorněte!
Swim Deep – How Many Love Songs Have Died In Vegas / tom nawar přináší krásnou píseň o zhýralosti regionu okolo LA.
Timothée Joly – Briser La Vitre / pařížskej alterňák oslnil honzu a na vás to určitě bude fungovat taky. úleťácky mimožánrový.

nové singly (8. března 2024)

Anna Vaverková – Teď tam nejsi / anna je momentálně v zaslouženym náletu na tuzemský scény se svojí loňskou deskou. nezastavuje se a přináší další písně z jinýho a přece tak povědomýho světa.
Bára Zmeková – Přestalo pršet / máme těsně před novou deskou a po roztrhání mraků nám významná písničkářka nachystala údernou ochutnávku.
Berlin Manson – Kde Budeme Bývať? / zásadnost slovenský scény a otázka, kterou si klade příliš mnoho lidí. kývem hlavou.
Jan a Jiří Burianovi – Croissant (ft. Alvin) / příchází nadvláda burianovců! hned tři generace umělců na nás vytasej svý desky. mezitim ale pořádaj nálety na lednice.
Karin Ann – she / nesmírně chytlavá kytarová vyhrávka provází singl talentovaný hudebnice. ponořte se s ní do jinýho snu.
Marie Kieslowski – Žaluzie / je to složitější. takový je přídavek k vynikající desce protřelý písničkářky. zatáhněme a vnímejme.
Married in Vegas – We found Love / ryzí písničkařina manželskýho páru, který si doslova stojí za svým pojmenováním. perfektní práce.
sunnbrella – have your say / david žbirka rozhodně má co říct a k tomu zní jako nikdo jinej. přitom jakoby do sebe dokázal pojmout historii vícera žánrů, který zároveň tvořej současnost. velká osobnost.
themayrevolution – PostModern. / masivní kytary na pomezí konce modernity. květen se blíží.
Thom Artway – Zítra přijdu včas / krásnej, jemnej a nesmírně srozumitelnej song vedenej jemnými záblesky synthů. kdo pozdě chodí, sám sobě škodí!

desky (8. března 2024)

ARANANAR – Pod oběma světy (2024) (dark, poetry, synth)\
ARMS AND SLEEPERS – What Tomorrow Brings (2024) (electronic)\
BENÉT,DONNY – Infinite Desires (2024) (funky, disco)\
BLEACHERS – Bleachers (2024) (indiepop, kytary)\
DEKKER – Future Ghosts (2024) (folk)\
DJ KRUSH – Saisei (2024) (electronic)\
EVERYTHING EVERYTHING – Mountainhead (2024) (kytary)\
FATIMA YAMAHA – Sol (2024) (electronic)\
FORT ROMEAU – Romantic Gestures Vol. 1 (2024) (ambient, electronic)\
FRAHM,NILS – Day (2024) (piano)\
GEOTIC – The Anchorite (2024) (electronic, experimental)\
GORDON,KIM – The Collective (electronic, pisnickarina)\
HILTON,ERIC – Sound Vagabond (2024) (downtempo)\
HOMESHAKE – CD Wallet (2024) (kytarky)\
JESUS AND MARY CHAIN,THE – Glasgow Eyes (2024) (hlukarstvo)\
LEEB0RN – Hauau (2024) (alternative, dreampop)\
MANNEQUIN PUSSY – I Got Heaven (2024) (rock)\
MILDLIFE – Chorus (2024) (cosmic disco, jazz)\
MOOR MOTHER – The Great Bailout (2024) (electronic, rap, abstract)\
MOURN – The Avoider (2024) (indierock)\
PAPALESCU,MOIMIR & THE NIHILISTS – Mystery Women in the Acid Pools (2024) (psychedelic, rock, synth)\
PISSED JEANS – Half Divorced (2024) (rock)\
PUPUL,BOLIS – Letter to You (2024) (electronic)\
SAGE,ABBY – The Rot (2024) (indiepop)\
SHEER MAG – Playing Favorites (2024) (rock)\
SCHOOLBOY Q – Blue Lips (2024) (rap)\
SQUAREPUSHER – Dostrotime (2024) (electronic, experimental)\
STRFKR – Parallel Realms (2024) (indiepop)\
WEBSTER,FAYE – Underdressed At The Symphony (2024) (indierock)\
WHITELANDS – Night-bound Eyes Are Blind To The Day (2024) (alternative, emo)\
YANNTRAY, TOKYO DRIFT, ESSEI – Silver (2024) (rap, electronic, diy)\
YARD ACT – Where’s My Utopia (2024) (kytary)\

Comments

comments

Vyhledat