Čerstvá hudba z Radia 1 + komenty + Spotify playlisty

foto: Radio 1
foto: Radio 1
A je to opět tady. Čerstvá hudba z Radia 1 + komenty Zdeňka Lichnověkého + možnost si písničky rovnou poslechnout!

Spotify playlisty:

 

Nové singly

Adana Twins – Nimbus / a hned na začátek tady máme rozšafný rezidentní rádce, který doporučuje žofka. aneb takový milý německý melodický techno s vobrovskejma kopákama.
Amen Dunes, Sleaford Mods – Feel Nothing / nečekaný kombo se krásně vyplácí. mods s pivíčkem za beatem a amen řešící rozměry vlastního vzdoru. Jana má radost.
Anyma & Janus Rasmussen – Claire (ft. Delhia De France) / josef a jeho výhled na oceán. klasicky vybudovanej klavírní poklid v tempu.
Araya – Favorite Sin / dan vypíchnul příjemně nečekanej twist z jemný balady do velkýho nostalgickýho rockový voparu. yves tumor zná a ví.
Baba Stiltz – Rodeo / ta kytička na přebalu vypadá jako symbol starýho dobrýho icq. jinak tady švédskej hudebník kombí pokojíčkovství s rozvernou produkcí. komunikuje to dobře. 
BADBADNOTGOOD – Signal from the Noise / pořádnejch devět minut jazzový psychedelie od elitní torontský kapely nadchlo i petru ludvíkovou, která jí správně nahodila v prime time svý směny. ty jo a ten náběh kytary po třetí minutě?
Billie Eilish – NDA / tu a tam se u nás vobjeví a dodá kvalitu. nepopírá tady s bráchou svůj jasně zavedenej štyk, ale ten rovnej refrén je teda neskutečně euforickej. nějaký citace massive attack?
Booka Shade – Infused Reality / josefův sen ve snu. tady je ten rozdíl dokonale smazanej. bezstarostný léto.
Caroline Polachek – Bunny Is A Rider / začátek jak vod midi lidí, hehe. pak fantastickej altpopovej groove s produkcí dannyho l harla, kterej ten svůj harlecore jen tak nezavře.
Dntel – Connect / ty bláho, jimmy se vrací k electro-popu! po hlasovejch, syntetickejch a ambientních experimentech je to zase příjemná změna. moc krásnej song.
Fourtwenty Sound – Merengue / doug dodal fantastický kusy a tohle je jeden z těch nejrozjetějších. venezeulskej producent tu nahodil kompilát juku, footworku a tradičnýho dominikánskýho „merengue“ v tempu nad 160bpm. boží.
Gabriel Sayer – Pfizer / kam všude se to očkování nedostane? zde máme od josky docela zamilovanej future soul kypící zdravím.
Hayden Thorpe – The Universe Is Always Right / jeden z těch nejcharakterističtějších hlasů chystá další sólovku. velmi příjemně do akusticka, ale nechybí jemně nakoplej groove. vesmír to má správně nařízený.
Homeboy Sandman – No Beef (ft. Aesop Rock) / nejenom, že aesop rock sype největší slovní zásobu, tak rozšiřuje i zásobu manickejch beatů. tady neskutečně naprodukoval rozjímání nad důležitostí vegetariánství.
Hovvdy – True Love / óda na takový to obyčejný lidský štěstí, myšlena upřímně a vážně. asi teda. respektive to z týhle kytarovky jenom čiší a je to teda strašně nakažlivý. jen víc!
Jackie Hayes – Have Fun / pokojovka z chicaga se suverénim zvukem a báječnejma riffama. celkovej přístup je asi pak jasnej.  
James Blake – Say What You Will / a hele ho! kámoš, co vám zlomí srdce. zde s bráchou billie (viz výše). doporučuju fantastickej klip, kde to svoje fňukání vystaví na vyšší meta level. a počurá si nohu. 
John Glacier – Icing / jinej sound! dodává vynikající producent vegyn, ale hlavně londýnská zpěvačka a skladatelka záhadně vystupující pod jménem john glacier. dan nahodil song s tlakem, pod kterym by padnul nejeden titanic.
Johnny Dynamite and the Bloodsuckers – Bats in the Woods /  starý dobrý nový starý kytary. buzz natahuje džísky a nastavuje citlivej mód. 
Lala Lala – DIVER / expertní písničkařina se sympaticky tepající elektronickou produkcí. nový album v říjnu v koprodukci s Yonim z WHY?.
Laura Mvula – Conditional / wow, to už jsou jiný struny podzimu! žádnej neosoul a pořádnej future80s/současný elektro trhanec. celý album dole a stojí za to.
Lone – Hidden by Horizons (ft. Morgane Diet) / náš oblíbenej klubovej experimentátor je zase tady! deska ohlášena a přihozen neskutečně poutavej singl na hraně zlámanců a cocteau twins. no můžeme. 
L’Rain – Blame Me / wlado doporučuje citlivou studiu přijetí ztráty od týhle brooklynský hudebnice. song má fantastickej vývoj a vůbec velikou produkci. silný.
LXURY – 1722 / kus poctivě natrhanýho klubovýho londýnství!
Magdalena Bay – Chaeri / duo z LA a jejich vize (retro)futuristickýho popu s tuze naběhlejma synthama. nevadí!
Manic Street Preachers – The Secret He Had Missed (ft. Julia Cumming) / zde pardálové, ale ve spolupráci s julií z jerryho milovaných sunflower bean. klavír jako waterloo, úúú.
Maral – On Your Way (ft. Panda Bear) / velmi sympatickej jam dvou spřízněnejch hudebníků. fantasticky repetitivní beat, kterej ale cestou přinese parádní nečekaný zvraty.
Mija – Give Em What They Want / yes, douglas zalovil v kalifornie a našel nekompromisní minimalistickej až vodšeptanej večírek. ten kluk dostane, co chce!
Moor Mother – Obsidian (ft. Pink Siifu) / podivná noční můra plná zvláštních návštěvníků z vlastního svědomí. máma umí.
Niklas Paschburg – Winter Born (ft. Hania Rani) / německá spolupráce na hraně klasiky, ambientu a jemný písničkařiny. z jaký složky to asi pochází? no jasně, joska!
Nocow – Pozdno Vstal / ha, regulérní hymna všech (nejen) ranních směn! producent z petrohradu a výstižnej lámanec. mike.h nás/vás/je má přečtený.
Orla Gartland – You’re Not Special, Babe / hej, vyrůstání je fakt divný. krásnej přístup k tomu má právě tahle americká hudebnice, kterou vřele doporučuje doug. neni dospěláctví jako dospěláctví, o tom R1 něco ví.
Parliamo – Paul &  Barry / jes, lehkonohej, ale přesto fantasticky dusnej hit, kterej nahodil tomáš nawar. lalalal, juchu. žádný skotský zešedlý blata, ale puberta v parku u čůča!
Porches – Okay / no ale pěkně, aaron maine (nedávno v onstage) oznámil další album. a něm to chce všechno, co nejpřímějším způsobem dostat ven. nahráno sámo doma, ale on je sám pro sebe kapelou a tenhle refrén už ze sebe nesmyjete, OKAY? OKAY? OKAY? OKAY? OKAY?
Sebastian Plano – Save Me Not / argentinskej mulťák (v rámci instrumentů), kterej se úspěšně pohybuje po berlínský scéně. nový album máte dole a tady jeden sofistikovanej závdavek, joska ví.
Shire T – Blue Kiss / a bum ho bez přípravy. řádná rytmická pumelice skrz ninja tune a britskýho producenta. a prej jsou v tom ještě namočený i maribou state, ale jinak je to řádnej rave teda. dan jistí.
Shygirl & slowthai – BDE (ft. slowthai) / a tohle je zase úplně jinej anglickej čaj vo pátý. digitální hudebnice zpříma o milování, čemuž sympaticky přispívá i hostující rozvolněný mládenec.
Snoh Aalegra – WE DON’T HAVE TO TALK ABOUT IT / wlado ještě jednou a ještě víc citlivě! je to možný? švédská zpěvačka o důležitosti nonverbální komunikace v jímavé baladě se skvělym beatem.
Sufjan Stevens, Angelo De Augustine – Reach Out / ha, nedá se to říct jinak, než že tady je klasickej sufjan v jeho nejjistější formě. a že jich je! potichu, akusticky a se svym věrnym následovníkem. někam ke kings of convenience. hodně.
Suzanne Kraft – Red Flag / václav adam doporučuje celý album rodáka z los angeles, kterýho momentálně pohltil amsterdam. hitový, ale vypravěčsky pregnantní kusy střídaj vynikající instrumentace a lážo plážo přístup.
Syd – Fast Car / wow, citlivá princovina s božím kytarovym sólem a strašně sexy zvukem. 
The Allergies – Move on Baby / psychedelický bristolský funky! spousta vesmírnejch laserů namířených přímo do centra večírku.
The Bug – Clash (ft. Logan_olm) / totální apokalyps. londýn hoří. nový album s příznačnym názvem fire vyjde během léta. 
The Marías – Talk to Her / přišlo z vícero stran! debut la kapely s portorikánskou zpěvačkou, kterej si nedělá starosti s nějakou žánrovostí, ale solí něco úplně jinýho a strašně dobrýho. tady je ta experimentální stránka s přesahem do atmosférickýho jazzu s šeptanym narativem. krásný a celá deska též přiložena.
The War On Drugs – Living Proof / to je zas doják toto. netrpělivě očekávaný album americký kapely je vohlášený! a k tomu tahle krásně znějící hojdačka. důkaz místo živáků.
Thom Yorke feat. Radiohead – Creep (Very 2021 Rmx) / „jako fakt to chcete? fakt?! tak tu máte“. yorke vyslyšel fanoušky a vydal nejvíc nádherně nechutnou zpomalenou verzi profláklýho hitu. to bolí jako prase v celejch svejch devíti minutách. dávkujte po kapkách.
Tycho, Benjamin Gibbard – Only Love / jako dntel (viz výše) tak gibbard se vrací k electropopový spolupráci. tady jim to hezky vyšlo směrem ala tame impala víc na direkt.
Varley – The Pressure / tomáš nawar podruhý s berlínskym triem, který neodolatelně mile sype takovej milej indiepop se surfrockovym zářezem. chytlavka!
Villagers – So Simpatico / indiefolkový voblíbenci zase dávaj vzpomenout na divine comedy a nandavaj víc než malý množství lásky.
Y O K O C H O 横丁 – Everyday Diamonds / na závěr přihodil mike.h kus japonský euforie v hutnym minule-budoucim oparu

České:

58G – Daily Duppy / i vynikající a nesmiřitelná druhá mixtape (viz dole) jihlavskýho tria má svoje citlivý momenty. tohle je obrovskej highlight, neni nad kamarády.
ANCESTRAL VISION – 925 Wage Slaves / vysokotlučivý výpady od kolegy iana. tumáte.
badfocus & Amelie Siba – new normal (remix badfocus) / masivně talentované mládí a jejich hudba k poetickýmu tanečnímu filmu. rytmický remix tomu dodává dálku a výšku.
Blame Your Genes – Actions / jistota ze slovenska, o který sní i tuhle v traum schallplatten.
EMOTIONALLY SPOONFED – ONMYMIND / středoškoláci a jejich pojetí minimalistickýho současnýho lofi popu. úplně v pořádku.
Hello Marcel – Píva / óda na točený nápoj v zátiší domácí kanceláře. lumpové to tam zase perou.
Johannes Benz – Colours / vesmírný kovbojství v triphopovym voblečení. nádherný zpěvy, brilantní instro.
mezi patry klid – Ukoupaliště01 / beatovej a experimentální objev z paneláku. ableton, ticho a neklid.
Moonshye – River / slezská písničkářská vrstevnost.
Prago Union – Pokračujem v Jízdě / jak z jednoho nejapnýho vtipu udělat poutavej příběh na celou písničku. jasně, kato.
Představy postavy – Zdánlivě podzim / poetická představa tuzemskýho undergroundu.
Spiral Sadness – I Don’t Feel Fine / míša drozen z kapely dingo se vcítil do osamělýho kluka s páskovym rekordérem. vyšla z toho vynikající deska (viz dole) a jeden krásně neurvalej hit. 
Stinka – Vedle sebe / jinej a podivnej rokec.
Terne Čhave – Coripen / velký nadšení ze studiový práce a silná zahraniční spolupráce. lehkost!
The Valentines – Boys Do Cry Too / vesele smutní chlapci v objetí devadesátých let.
TIMEA – Lose My Air / velkej talent jinýho popu se představuje báječnym hlasem a nápaditou produkcí.
tomy .45 – 7 [seven] / josef dodává žilinskýho producenta, kterej na soundcloud rube jeden song za druhym a klidně by se mohl podepisovat jako hopkins.
Vellocet Roll – Wanderers of the Dark / lynchovský závěry/záměry a záběry. nachraplaný sdílení vnitřní temnoty přes neurotický kytary, bicí, basy a dechy. 
Ventolin – Mech / zosobnění léta na chalupě. co takhle piknik u vody?
Vypsaná fiXa – Už dlouho nemluvíš / pokračování v táborákovym přemejšlení. ideál po pikniku na večer.

Nová alba:

58G – 58 tape Vol.2  (2021) (rap)\
ADÉ & CONNAN MOCKASIN – It’s Just Wind (2021) (experimental, jam)\
ANIKA – Change (2021) (electronica)\
BADFOCUS – new normal ost (2021) (classical)\
BRIDGES,LEON – Gold-Diggers Sound (2021) (soul)\
BURCH,MOLLY – Romantic Images (2021) (indierock)\
CLAIRO – Sling (2021) (indiepop)\
DARKSIDE – Spiral (2021) (electronic, jaar, harrington)\
FRATTI,MABE – Será que ahora podremos entendernos (2021) (cello, ambient)\
GENESIS OWUSU – Smiling with No Teeth (2021) (electronic, rap)\
GILLESPIE,BOBBY & JEHNNY BETH – Utopian Ashes (2021) (rock)\
GO! TEAM,THE – Get Up Sequences Part One (2021) (indierock)\
GOON SAX,THE – Mirror II (2021) (kytary)\
HALF WAIF – Mythopoetics (2021) (indiepop)\
CHET FAKER – Hotel Surrender (2021) (pop)\
IVY Z – under a red moon, pt. 1 & pt. 2 (2021) (lofi pop)\
KORELESS – Agor (2021) (electronic)\
KRAFT,SUZANNE – About You (2021) (pisnickarina)\
KUTI,FEHLER – Professional People (2021) (world, jazz)\
MARÍAS,THE – CINEMA (2021) (altpop)\
MARSHALL,ALEXIS – House of Lull. House of When (2021) (noise, rock)\
MARTANSKE LODE (hudba Albert Romanutti, Jan Foukal, Martin Kyspersky) (2021)\
MEGA BOG – Life, and Another (2021) (pisnickarina, electronic)\
MT WENT – Sheltering Sky (2021) (folk)\
MVULA,LAURA – Pink Noise (2021) (synthpop)\
PLANO,SEBASTIAN – Save Me Not (2021) (ambient, electronic)\
SATÉNOVÉ RUKY – Lom (2021) (kytary)\
SNAPPED ANKLES – Forest of Your Problems (2021) (artrock)\
SODA BLONDE – Small Talk (2021) (indiepop)\
SPIRAL SADNESS – Spiral Sadness (2021) (lo-fi)\
STAPLES,VINCE – Vince Staples (2021) (rap)\
TWIN SHADOW – Twin Shadow (2021) (indiepop)\
WAVVES – Hideaway (2021) (surfrock)\
WILLOW – lately I feel EVERYTHING (2021) (poppunk)\
WILSON,CHARLOTTE DAY – ALPHA (2021) (rnb, soul)\
YOM – Celebration (2021) (classical, jazz)\

Přečtěte si taky:

Druhý díl pořadu Sleepclubbing


Comments

comments

Vyhledat