Karlínská firma Ackee uspěla v mezinárodní soutěži Fast 50

Zakladatelé Ackee, zleva Dominik Veselý, Josef Gattermayer, Martin Půlpitel - foto Ackee
Zakladatelé Ackee, zleva Dominik Veselý, Josef Gattermayer, Martin Půlpitel - foto Ackee

V pražské La Fabrice se 11. října 2018 konalo vyhlášení soutěže Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, která oceňuje rychle rostoucí technologické firmy ze zemí střední Evropy. Oceněna byla také česká technologická společnost Ackee.

Během již 19. ročníku byl opět zveřejněn žebříček nejrychleji rostoucích technologických firem Fast 50. Kromě toho udělovala odborná porota Deloitte ceny v rámci dalších pěti kategorií a právě Ackee získala Speciální cenu pro softwarové firmy z ČR (kategorie Recognition of Excelence).

“Z inkubátoru ČVUT jsme se díky zaměření se na špičkovou kvalitu dostali během pár let mezi nejrychleji rostoucí firmy. Touto soutěží už prošly společnosti, které dokázaly uspět i za hranicemi – a to je také směr, kterým míříme,” dodává k ocenění CEO Martin Půlpitel.

Letos zaznamenala Ackee významné úspěchy například v Německu, kde zvítězila ve výběrovém řízení na vývoj aplikace pro Deutscher Bundestag, německý parlament. Vývojářům z Ackee se v posledním roce daří i v oblasti blockchainu – uspěli již ve třech mezinárodních grantových programech nadací zastřešujících kryptoměny Ethereum, Kin a Tezos.

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například Škoda Auto, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů a zaměřuje se na nové technologie, jako je Blockchain nebo AR. V roce 2017 otevřela pobočku v Berlíně. Více informací na https://www.ackee.cz.

.

Comments

comments

Vyhledat