Červený kelímek Starbucks pomáhá šetřit přírodu, používá se opakovaně. Co si do něj dáte?

Ikonický předvánoční kelímek, který každoročně zvěstuje blížící se svátky, letos v Česku poprvé přichází ve znovupoužitelné variantě. Můžete si tak vychutnat nejen svou oblíbenou kávu, ale i dobrý pocit, že nákupem nepřispíváte ke znečišťování životního prostředí. Červený kelímek si můžete kdykoli přinést do své oblíbené Starbucks kavárny a nechat si do něj připravit nápoj se slevou 10 Kč.

Co si do něj nalijeme? My jsme vyrazili do dvou kaváren Starbucks okouknout a vyptat se na aktuální dobroty. 

  • Klasickou kávou z aktuální nabídky nic nezkazíte. Nebojte se i v chladnějším počasí okusit cold brew, kávu, která se připravuje zastudena. Pokud je vám na to zima, cappuccino vám udělá radost a kávu si skutečně vychutnáte. My chodíme na překapávanou kávu s trochou mléka, na kterou si rádi případně pár minut počkáme.
  • Starbucks nedávno otevřel první Reserve store v České republice. Na adrese Jungmannova 750/34 najdete kromě obvyklých káv ve známých podobách také produkci malých plantáží Latinské Ameriky, Afriky a asijských tichomořských ostrovů (kávy Reserve pocházejí od drobných pěstitelů a kromě unikátní chuti přinášejí i doušek výjimečnosti – objem sklizně je totiž tak malý, že v nabídce často vydrží jen pár týdnů). V této provozovně  disponují možností připravit kávu alternativními metodami, jako je siphon, pour-over nebo chemex. Chemex najdete i v jiných kavárnách, ale zdaleka ne ve všech.
  • A doma máte možnost připravit si kávu kromě obvyklých způsobů, jakými jsou moka konvička, french press, překapávaná káva atd. také z kapslí: Už nějakou dobu seženete v provozovnách Starbucks několik druhů kapslí pro přípravu v přístrojích Nespresso. Nás zaujala zejména Guatemala, kterou dostanete i v „nekapslové“ variantě na zmíněné další způsoby přípravy. Ochutnávejte a kombinujte s vašimi (před)vánočními pochoutkami, nebojte se i experimentovat. Nám třeba ke Guatemale nabídli jemnější plísňový sýr a vločky chilli, k jiným zase ovoce, a bylo to moc příjemné.

všechny fotografie Starbucks

Comments

comments

Vyhledat