Česká historická hra Train to Sachsenhausen připomíná drastické osudy z Protektorátu

Pražské studio Charles Games ve spolupráci s organizací Živá paměť, o.p.s. připravuje novou mobilní hru Train to Sachsenhausen. Hra přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939, popravami českých vysokoškolských studentů a jejich vězněním v koncentračním táboře Sachsenhausen. Na jaře příštího roku bude hra zdarma dostupná pro mobilní telefony a PC. 

Hra Train to Sachsenhausen staví hráče do role čerstvého studenta medicíny, který osobně prožívá bouřlivé události roku 1939, tedy demonstrace proti nacistickému režimu, pohřeb Jana Opletala, zatýkání na vysokoškolských kolejích či internaci v Ruzyni a transport do koncentračního tábora Sachsenhausen. Součástí hry je virtuální muzeum připravené historiky z organizace Živá paměť, které obsahuje vzpomínky skutečných pamětníků, dobové dokumenty a fotografie.

Train to Sachsenhausen je krátká a intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,” popisuje Vít Šisler, hlavní designér hry. Hra kombinuje prvky adventury a interaktivního románu s komiksovým zpracováním, o které se postaral výtvarník Ticho 762. „Hra má silnou atmosféru zejména díky jeho výrazně stylizovaným kresbám,“ doplňuje art directorka Eva Nečasová.

„Jsem rád, že můžeme přiblížit mladé generaci inovativní formou důležité historické události spojené se 17. listopadem 1939. Věřím, že aplikace vzbudí zájem dozvědět více o osudech českých vysokoškoláků, kteří se stali obětmi nacistických represí,“ říká Pavel Voves, historik a ředitel Živá paměť, o.p.s. spolupracující na vývoji hry.

Studio Charles Games má za sebou několik mezinárodně oceňovaných historických her, které se nevyhýbají obtížným tématům. Vydalo hry Attenttat 1942 a nově Svoboda 1945: Liberation, která pojednává o osvobození od nacistické okupace, odsunu sudetských Němců a nástupu komunismu k moci. Živá paměť je obecně prospěšná společnost, která se věnuje péči o oběti totalitních režimů a uchovávání jejich vzpomínek. Projekt Train to Sachsenhausen je realizován za finanční podpory Nadace EVZ v rámci programu Young People Remember.

Web: https://traintosachsenhausen.com/

 

Comments

comments

Vyhledat