Česká oděvní značka CHATTY otevírá nový obchod

 Ve středu 14. prosince se, v samotném srdci Prahy, jen několik kroků od Staroměstského náměstí, otevřel zbrusu nový obchod CHATTY.  Podle návrhu architekta a art directora Jiřího Matury designérky Radka Sirková a Anna Tušková vybudovaly prostor, ve kterém se nakupování stává zcela novým, unikátním zážitkem. CHATTY nyní naleznete na zcela nové adrese Rámová 1, Praha 1. 

Interiér nového prostoru je pojat netradičně, aby se zcela vymykal estetice obchodů, na něž jste v Praze běžně zvyklí. Návrh interiéru vychází z brutalistní formy z původního obchodu. Nová estetika cituje industriální struktury a použití materiálů, ale snaží se je uchopit tak, jak je pro značku typické – s nadsázkou. Hlavní doménou prostoru se tak stal obrovský kus kamene, který je rozpojen a tvoří umělecký objekt, ale zároveň i praktický pult. Ten je podpořen strukturovanou stěnou a chytrým light designem, jež dávají prezentaci sezónních kolekcí zcela nový rozměr.

Druhou dominantou interiéru je kožená sedací souprava od ikonického italského designéra Guida Faleschiniho. Ti, kdo se právě nevěnují nakupování, mohou odpočívat usazeni do opravdového sběratelského kousku ze 70. let a nechat se unášet příjemnou chutí pravého šampaňského Mumm.

Nový obchod je pro návrhářky opravdovým splněným snem. Určen je ale hlavně klientům, ke kterým značka chová dlouhodobý závazek.Právě pouze díky zákazníkům CHATTY a jejich neutuchající podpoře a důvěře se tato firma může neustále vyvíjet a rozšiřovat se. Nový obchod je tak vyjádřením vřelého díky pro všechny, kdo za značkou stojí, sledují jí a podporují.

V novém obchodě nyní naleznete i aktuální kolekci CHATTY.   Ta se nejlépe přibližuje kreativní filozofii značky – day to night oblečení inspirované tématy bizarních světů přepracované do velmi současného kontextu.

Kombinace barev, výběr materiálů a siluet se nejlépe podobá zvláštní atmosféře fotografií Guye Bourdina. Hnědá barva je zase sexy a tyrkysová je nová černá. Jako kdyby byl kašmír od počátku součástí streetwearu, stejně jako vlna a hedvábí základními materiály apparelu.

Designérky záměrně útočí na základní kameny moderního šatníku a v jednotlivých kusech oblečení zanechávají otisk v podobě neočekávaného detailu. Spojují kašmírový kabát s nylonovým bomberem, šedou oblekovou vlnu přeměňují do objemných šatů a volba vyplétané tříbarevné vlny připomíná část z díla moderního umění.

Samy autorky téma kolekce popisují jako sofistikovaný vandalismus.Vandalismus v podání studia Chatty se ovšem při tom drží pravidel dokonalého krejčovského zpracování a precizního výběru a úpravě materiálů.

Rovnováha je v této sezóně pro autorky velkým tématem. Vyvážení kontrastů: exkluzivní a univerzální, sexy a vážné, hravé a sofistikované, se nejvýrazněji odráží v návrzích šatů, které jsou v kolekci zastoupené tentokrát významně, ať už v hedvábí, vlně nebo žerzeji. Současně zvolené fazóny kalhot vyplňují potřeby moderního klienta – od výstředně širokého indigo denimu, přes zábavnou zkrácenou casual verzi, až po pánský střih oblekových kalhot v temně hnědé barvě.

Je tu prostor pro výstřednost i univerzálnost a nadčasovost, protože klíčem kolekce je její promyšlený styling a kombinovatelnost.

Součástí aktuální řady je i spolupráce s designérem Janem Trkalem, tvořící pod značkou Alois Ficek. Výsledkem společné práce jsou vlněné oversize svetry a čepice pokračují stylově v přetahované na kýč a umění. Těžké kardigany a pletené doplňky nesou stopy barevných tahů štětce a nečistot, přitom se ale jedná o precizní ruční techniku, která je pro studio Alois Ficek charakteristická.

Aktuální kolekce je nyní k zakoupení v kamenném obchodě na adrese Rámová 1, Praha 1 a online.

Comments

comments

Vyhledat