Česká značka kovového nábytku a interiérových doplňků Space of Space se poprvé představí na Designbloku

Space Of Space, Oranžový Jupiter
Space Of Space, Oranžový Jupiter

Mladá česká značka kovového nábytku a interiérových doplňků Space of Space se poprvé představí na mezinárodním festivalu designu Designblok v rámci Openstudia v prostorách kostela Gabriel Loci na Smíchově. Expozice bude obsahovat také zbrusu nové produkty značky, které budou mít na festivalu designu svou premiéru.

 

Debut mezi lokální designérskou špičkou si na 23. ročníku Designbloku odbyde nová značka nadčasového vybavení Space of Space, kterou založili bratři Jakub a Martin Klimešovi v roce 2020. Při výrobě nábytku a interiérových doplňků používá dvojice ocel a hliník, kterým propůjčují eleganci a hravost skrze jemné ohyby a práškové lakování. Space of Space vzdává hold nadčasové architektuře, interiérům plným života i barvám. Portfolio značky balancuje mezi hravostí a funkčním purismem tak, aby sloužilo dlouhá léta a zároveň v interiéru nikdy nepřestalo bavit. Zároveň je důkazem, že i kov může v interiéru působit hřejivě a útulně. Fascinaci matného a hapticky příjemného efektu práškových barev si dvojice vypěstovala díky podnikání rodičů i pro své jedinečné vlastnosti – jsou ekologicky šetrné, stálé a bezpečné pro člověka. Jejich aplikace energeticky efektivní a nevzniká při ní žádný zbytečný odpad. Všechny produkty Space of Space se vyrábějí v České republice, slouží dlouhé generace a jsou plně recyklovatelné.

 

Po tom, co si nekonvenčního konceptu všimla tuzemská i zahraniční média, jako magazín Dolce Vita nebo magazín Dezeen, je festival dalším přirozeným krokem, jak přiblížit značku Space of Space odborné široké veřejnosti. „Designblok je bezpochyby největší a nejdůležitější událostí v oboru designu v České republice, kterou sami pravidelně navštěvujeme a je to proto ideální příležitost, jak odstartovat vlastní značku na zdejším trhu. Těšíme se na odezvu tváří v tvář zákazníkům, kolegům a milovníkům designu. Věříme, že nás Designblok dostane do širšího povědomí a posune naší značku zase o kus dál,“ říká Martin Klimeš, který v rodinném podnikání řídí obchod a marketing.

 

V expozici nebude chybět pilotní a dosud největší produkt – multifunkční odkládací stolek Jupiter z ohýbané práškově lakované oceli ani hliníková série Saturn obsahující servírovací podnos, stohovatelný pořadač a stolní organizér. V rámci Designbloku se představí novinky v portfoliu Space of Space. Set pro vybavení kanceláře doplňí hliníkový odpadkový koš a praktický stojan na tužky, z doplňků pro domácnost přibude stojan na papírové utěrky. „Věřím, že produkty by měly být funkční praktické a snadno čitelné. Při navrhování se často inspiruji architektonickými detaily, jako jsou kliky od dveří, zábradlí nebo obrubníky. K propojení s funkcí pak dochází většinou z vlastní potřeby, například uspořádat pracovní stůl. Do budoucna bych rád portfolio postupně doplňoval a tvořil tak ucelené série pro domácnost a kanceláře,“ popisuje Jakub Klimeš, spoluzakladatel a designér značky Space of Space.

 

Expozici Space of Space najdete v Openstudiu, společně s designérkou Terezou Talichovou, která tvoří dřevěné figurky pod značnou Tititi. „S Terezou jsme si osobně i profesně porozuměli, a proto jsme se rozhodli spojit expozice v jeden celek. Tereza je plná energie a optimismu, který předává svým dřevěným figurkám. Společná výstava bude plná barev, oblých tvarů, dřeva a kovu a především hravosti,“ dodává Jakub Klimeš.

 

Umístění: 203, Sektor A / Openstudio, Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 Otevírací doba: Designblok se koná od 6. do 10 října 2021, denně od 10:00 do 21:00

 

Comments

comments

Vyhledat