České ragbistky porazily Švýcarky a o víkendu je čekají Švédky

V sobotu 9. 11. čekal české ragbistky na mokrém trávníku hřiště RC Brno Bystrc těžký zápas. Minulý rok porazily Švýcarky těsně o jednu pětku a tím získaly po mnoha letech opět zpět Konektor Cup z české designérské dílny Olgoj Chorchoj. Moc chtěly pohár obhájit a to se jim povedlo dokonce rozdílem dvou pětek. Švýcarskou reprezentaci porazily Češky 15:5.

Během prvního poločasu téměř nepustily české ragbistky své soupeřky na svou polovinu. Poločas skončil 10:0, Češky položily dvě pětky. V druhém poločase Švýcarky vystřídaly několik hráček, položily jednu pětku a usilovaly o vyrovnání, ale Češky se vyhecovaly a daly ještě jednu pětku na konci hracího času a tím definitivně zmařily švýcarskou naději na vyrovnání.

Tím se Češky po předchozí remíze s Finkami 5:5 (hrálo se ve Finsku asi před měsícem) zařadily na čelo skupiny Mistrovství Evropy Trophy XV. Pro udržení na této pozici bude velmi důležité následující utkání se Švédkami, které se odehraje v Praze v sobotu 16. 11. 2019 ve 12 hodin na hřišti RC Tatra Smíchov (zastávka autobusu Spiritka). Program ale začne už od 11 hodin, ukázkou olympijského ragby 7 – utkáním dívek. A po zápase se Švédkami (cca ve 14 hodin, hraje se od 12 hodin na dva poločasy 2×40 minut) bude společné foto – pokus o český rekord v počtu ragbistek na jedné fotce.

A pokud byste chtěli vidět více fotografií z utkání Češek se Švýcarkami, najdete je na této adrese: