České sportovní značky, které znají i za hranicemi

Přijde vám někdy, že české sportovní značky nedokáží konkurovat světu? Nebo, že se nenosí a jsou málo vidět? Možná to je proto, že si mnohdy ani neuvědomujete, že se jedná o českou značku.

Jaké české sportovní značky dokázaly získat věhlas i v zahraničí? To zjistíte v rámci tohoto článku!

Skateboardingová značka Ambassadors

Ambassadors není jenom obchodem se skateboardingovým vybavením. Je také exkluzivní českou značkou, která se věnuje právě tomuto odvětví sportu. Nabízí nejen kvalitní skate komplety a desky, ale třeba servis pro členy jejich AMB clubu.

Soustředí se i na výrobu tolik oblíbeného oblečení a doplňků, které vychází ze skateboardingové módy. Všechny produkty dokážou oslovit lidi nejen u nás, ale také v zahraničí. Skateshop Ambassadors.eu navíc mimo nabídky vlastního brandu prodává i další populární skate značky jako je Mini Logo, Bones Wheels či Thrasher.

Cyklistická značka Author

Značka Author je v cyklo komunitě u nás i ve světě dobře známou značkou. Nejedná se o žádného nováčka. Společnost byla založena roku 1990 a za tu dobu prodala tisíce kusů cyklistického vybavení. Od roku 2014 se věnují rovněž výrobě populárních kol s elektrickým pohonem.

Značka Alea Sportwear

Zajímavou českou značkou je také Alea Sportswear. Značka má sídlo v jihočeském Písku a už dlouhé desítky let vyrábí prvotřídní funkční a sportovní oblečení. Své zákazníky dokáže zaujmout nejen díky kvalitním materiálům, ale také originálním designovým návrhům.

V minulosti se například oblečením značky Alea mohly prezentovat různé fotbalové kluby a dodnes je dost oblíbená například u volejbalových družstev. Asi nejvýraznějším sportovním ambasadorem značky byl Radek Štěpánek. Tenista, který si už nyní užívá zaslouženého tenisového důchodu. Právě synergie Radka Štěpánka a společnosti Alea pomohla značce k věhlasu a rozšíření také v zahraničí.

 

Comments

comments

Vyhledat