Českému ženskému rugby opět kraluje tým Spatrie

foto autor
foto autor

Dva nejlepší týmy českého ženského rugby se utkaly v sobotu 3. 11. 18 na hřišti RC Sparta Praha.
Spatria byla složena z týmů Sparty, Slavie a Říčan, zatímco Petrovice Royal oproti minulému roku posílilo několik hráček Hradce Králové a Sedlčan. V nejtěžší kategorii rugby hraje totiž proti sobě 2x 15 hráček. Proto se mu také říká „patnáctkové“ rugby. A hraje se stejně jako v mužské kategorii 2x 40 minut.
Do utkání vstoupil lépe tým hráček Petrovic. Jejich tlak vyústil v trestný kop, kterým se dostaly do mírného tříbodového vedení. Poté ale zmobilizovala síly Spatrie a po obrovském úsilí dokázala vytlačit soupeřky na jejich polovinu a do konce poločasu položila dvě pětky. Takže v úvodu druhého poločasu vedla Spatrie 10:3. Petrovice ale znovu zabraly a díky dvěma krásným pětkám otočily skóre na svoji stranu. Posledních patnáct minut utkání bylo skóre 10:13. Hráčky Spatrie věděly, že ještě mohou vyhrát. Od výhry je dělila jen jedna položená pětka. Tu se jim nakonec díky obrovské podpoře jejich fanoušků a neskutečnému tlaku v posledních minutách zápasu opravdu podařilo položit. Slzy tekly po tvářích hráček obou týmů. Jedněm kvůli zklamání z prohry a druhým z toho, že jejich bojovnost, založená na víře ve vítězství nebyla marná… Utkání skončilo 17:13. Bylo to krásné završení české ženské rugbyové sezony. Viděli jsme zápas dvou velmi kvalitních a vyrovnaných týmů a můžem se těšit, jak se schopnosti některých z těchto hráček uplatní také v české ženské reprezentaci.