Česko-britská kapela Nature Trip vydá videoklip k singlu ‘On A Plane’

Nature Trip
Nature Trip

Česko-britská kapela Nature Trip vydává v pátek 25/03 videoklip k singlu ‘On A Plane’, který je v pořadí 4. z nadcházejícího alba. Klip byl natočen na jižním pobřeží Anglie, převážně na plážích Brightonu a jeho okolí.

 

Video vzniklo v únoru 2022, v době, kdy se Anglií prohnal hurikán Eunice. DIvoké moře je jedním z hlavních motivů klipu a záměrně eskaluje současně s písní. Song ‘On A Plane’ vypráví o opouštění domova a učinění kroku do neznáma. “Tuto písničku jsme napsali už před lety, zhruba v době, kdy jsme všichni opouštěli domovy. Byl to mix pocitů smutku a nadšení. Tenkrát jsme si samozřejmě neuměli představit do jakého chaosu vstupujeme a co přinesou další roky (vznik v roce 2019). Správný čas na to dodělat song a natočit video, které by pravdivě vystihovalo jeho náladu, nastal až teď, kdy tuto kapitolu uzavíráme. Daleko od toho, co nám bylo blízké, jsme si v Brightonu museli vybudovat nové vztahy ke všemu. Z moře se stal náš domov. V Čechách to byly hory. Postava ve videu je v souladu s prostředím. To může být divoké, ale ona je klidná – je to její domov a moře chodí navštěvovat každý den. Je to vztah, který byl vědomě vybudován – stejně jako náš vztah k Brightonu, který už nikdy nebude přetržen”, uvádějí NT.

Video režíroval a zpracoval Aleš Stoiber, frontman kapely. Je to také už 4. video, které v rámci Nature Trip vyprodukoval (po předchozích ‘Codependent’, ‘All Gone’ a ‘Away’).

Kapela si veškerou tvorbu režíruje sama. Od psaní písní, k produkci a mixu, až po video. V červnu budou Nature Trip vydávat své dobutové 10-songové album, které bude podle jejich členů doposud nejvíce osobní nahrávkou. “Od začátků jsme měli nad vším skoro úplnou kontrolu. Situace byla taková, že jsme si věci chtěli začít nahrávat sami. Museli jsme se toho hodně naučit. Za 10 písničkami na albu stojí dalších 20 verzí, které nebyly dostatečně silné. Zabývali jsme se opravdu vším, a to hlavně proto, abychom mohli s čistým srdcem album vydat jako něco, co jsme stvořili my. ‘On A Plane’ je jen jeden díl, a my si stojíme za každým dílem. Zvykli jsme si na muzice dělat za každé situace, i v těch nejtěžších chvílích, kdy na to člověk nemá ani pomyšlení. Stejně jako když jsme točili poslední scény na pláži. To bylo asi nějhorší počasí za poslední rok. Vláda lidem doporučovala nevycházet ven. Když něco vytvoříte v takových podmínkách, je z toho vzpomínka, kterou vám nikdo nevezme,” dodává kapela.

Singl ‘On A Plane’ měl premiéru 21/02 na Radio 1 Prague, na Spotify vyšel 25/02 a posléze byl zařazen do New Music Friday CZ/SK.


Kapela: Nature Trip
Song: On A Plane
Žánr: Indie
Stopáž: 3:35
Datum vydání: 25/03/22
Label: Self Released
Režie a video: Aleš Stoiber
Model: Jana Ochvatová
Zvuk: Vít Kořistka

Comments

comments

Vyhledat