Český startup Mytitle.com ukládá data pro celý svět

Foto: Media List
Foto: Media List

V Česku vzniká řada nových projektů, které neskrývají své mezinárodní ambice. Málokterému se ale podařilo v tak krátkém čase oslovit doslova celý svět, jako je tomu u projektu Mytitle.com. Ten prostřednictvím technologie blockchain nabízí jednoduchou a bezpečnou cestu, jak si lidé a společnosti mohou ochránit své duševní vlastnictví. Nápad vznikl v hlavách podnikatelů Ctirada Hemelíka a Víta Krajíčka. Peníze do projektu investovali miliardáři Petr Němec a Jan Fidler. 

„Hledali jsme produkt, který uloží digitální informaci neměnitelným způsobem. Nenašli jsme žádný nástroj, který by plně vyhovoval našim potřebám, a tak jsme se pustili do tvorby vlastního nástroje, který by splňoval všechny naše představy a využíval moderní technologie,“ popisují zakladatelé Mytitle.com vznik svého projektu.

Cílem bylo využití technologie blockchain a chráněné napojení cloudového úložiště právě na tuto decentralizovanou síť, tak aby se dalo s jistotou garantovat, že veškerá data uložená prostřednictvím Mytitle.com jsou neměnná, naprosto bezpečná a není možné s nimi bez vědomí vlastníka nijak nakládat.

S týmem vývojářů se nám podařilo vytvořit přesně takový nástroj, který jsme potřebovali pro naše interní použití. Vzhledem k jeho unikátnosti a jedinečnosti jsme se po dalších tisících hodinách vývoje rozhodli tento produkt uvést na trh pod názvem Mytitle.com a nabídnout ho velmi širokým cílovým skupinám,“ vysvětlují Hemelík s Krajíčkem. O unikátnosti svého nápadu a jeho byznysovém potenciálu se podařilo dvojici přesvědčit majitele skupiny SEBRE Petra Němce a Jana Fidlera, která do projektu majetkově vstoupila. SEBRE se majetkově podílí také na dalším startupu Hemelíka s Krajíčkem – a sice na revolučním způsobu distribuce filmů Artinii.

Mytitle.com je projekt, do kterého jsme investovali pro jeho jednoduchost a širokou možnost implementace. Tato vize nás oslovila v prvním okamžiku. Jde o unikátní technologii, která celému světu nabízí možnost potvrdit si vlastnictví digitálního dokumentu ve stanovený čas a místě. Vše trvá jen pár vteřin a možnost použití je neuvěřitelná. Tento snadno použitelný nástroj již využívají tvůrci, kreativci, agentury, advokáti a výrobní firmy po celém světě. Oceňují ho především pro jeho výhody spočívající v decentralizaci, vynikajícím zabezpečení a průkaznosti takto uložených informací,“ říká o Mytitle.com Jan Fidler.

Unikátní nástroj pro širokou veřejnost byl spuštěn v Beta verzi koncem května 2019 a v těchto dnech byl doplněn vysoce profi nástrojem https://business.mytitle.com/ , který je určen a vytvořen přímo pro potřeby podnikatelů a jejich řešení ochrany digitálních dat a potřebu důkazu jeho vlastnictví.

O úspěšnosti celého projektu nejlépe svědčí globální data. Za cca 18 měsíců využili služby Mytitle.com lidé ze všech zemí na světě. Aktuálně má Mytitle.com přes 52 tisíc uživatelů. Nejzastoupenější jsou uživatelé z USA, ČR, UK a JAR.

Comments

comments

Vyhledat