Chcete si opravdu odpočinout a zároveň se pobavit? Mrtvé nechte spát na Severské filmové zimě!

Mrtvé nechte spát_Severský filmový klub
Mrtvé nechte spát_Severský filmový klub

Kino Lucerna začíná již v 15:30 romantickým válečným snímkem Země nadějí. Tento dobový milostný příběh, který se odehrává na finském venkově mezi lety 1945 a 1952. Poukazuje na to, jak významnou úlohu sehrály ženy při obnově země během války i po ní. Anni a Veikko se usadí uprostřed lesů severní Karélie a budují zde svůj nový domov.

V 17:00 na malém sále bude mladičká Rosemari hledat své kořeny. Pomáhat jí bude reportérka Unn Tove, která ji kdysi jako novorozeně nalezla. Na cestě napříč Norskem a Dánskem se obě ženy zabývají otázkami mateřství, lásky i lží.

Dramatický thriller Videoman začíná v 18:00. Sběratel videokazet, který má problémy s alkoholem, nalezne vzácný film. Ten by ho mohl zachránit před soudním vystěhováním. Když tuto videonahrávku někdo ukradne, započne jeho zoufalý hon pachatele. Alkoholička posedlá osmdesátkami je obětí šikany v práci a bojuje o vytvoření vztahu se svou dospělou dcerou. Tito dva outsideři, které spojuje nostalgie a nesplněné sny, si spolu začnou románek. Přitom začnou jeden druhého přivádět k uvědomování sebe sama, což je krok správným směrem při řešení problémů, kterým každý z nich čelí.

Ve 20:00 startuje novinka z dánské dílny Mrtvé nechte spát, komedie pohrávající si s nadpřirozenem, která si dělá tak trochu legraci z hororových klišé. Hlavním hrdinou je náctiletý satanista Jimmy, který poslouchá heavy metal a chce pomocí kouzel přivést zpět k životu svou zemřelou matku. Jeho okultní rituál se ale strašlivě zvrhne…

Comments

comments

Vyhledat