Check it Na Výstavišti představuje hudební talenty

Check it, koncept představující mladé hudební talenty, spatřil světlo světa v loňském roce na Výstavišti a ihned si našel své věrné publikum. Spousta hudebních směrů, spousta hudebních interpretů, pohodová atmosféra pod širým nebem, drinky i dobré jídlo, to vše přináší Check it – letos u Skateplazy. Obvolejte kámoše, sbalte rodinu včetně domácích mazlíčků a přijďte si užít jaro a léto na Výstaviště. Třeba objevíte i svůj hudební TOP nejen pro nadcházející sezonu. V bistrech Artyčok nebo Bistro No.2 poblíž Maroldova plácku na vás čeká kvalitní občerstvení. 

Termíny:

3.5. od 18.00 hod. 

Jiný Metro

 Jiný Metro je pražská indie pop-folková kapela, která vznikla v roce 2018 jako duo Katie a Klára s jedním ukulele a kazoo. Během pěti let kapela přibrala dalších devět hudebních nástrojů a čerstvě také jednoho dalšího člena. V roce 2021 vydala dvojice album Rande s revizorem a videoklip k písni French Song. Píseň Poslední tramvaj se umístila na prvním místě v žebříčku československé hitparády Rádia 1 Velká sedma. V poslední době si kapela užívá koncertování a nahrávání druhé desky.

Jiný Metro

 

31.5. od 18.00 hod.

Fourtuna 

Fourtuna je dream popový hudební projekt německé herečky a filmařky Emily Brandi, která žije už několik let v Praze. Její první EP „Who Cares About The World“ vyšlo v průběhu roku 2021 a zvukově se pohybuje mezi dream-popovými motivy a silnými, melancholickými nápěvy.

Vyktoryja

Pro Viktorii Mrkousovou aka Vyktoryji je psaní a skládání forma terapie i deníkování. „Když je mi smutno, sednu si za klavír a ze všeho se vyzpívám. Baví mě hledat zajímavý kombinace a nechat se ovlivňovat různými žánry od klasický hudby po oldschoolovej hip hop.’

 

 

14.6. od 18.00 hod.

Midnight Swimmers 

Kapela založená před pandemií v Londýně kombinuje indie-rockové groovy s šedesátkovou psychedelií. Jejich hudba však dokáže odkrýt i svou něžnou stránku skrze jejich minimalistické, zasněné a melancholické kompozice. Nová sestava z Brna/Olomouce aktuálně hraje ve složení: Stanislav Chyzman (zpěv, kytara), Albert Pazdera (kytara, vokály), Tomáš Mohr (klávesy), Jan Srostlík (baskytara, vokály), Tomáš Galek (bicí).

Midnight Swimmers

 

28.6. od 18.00 hod

Barbora Hora

Barbora Hora představuje neotřelou hybnou sílu na poli české singer/ songwriter scény. Její hudbu tvoří dva rovnocenné elementy; minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života. 

Barbora Hora

 

Koncerty se konají v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Jak se tam dostat: od tramvaje parkem Stromovka vstupem u Bruselské brány, Bistra No. 2 nebo bránou vedle fitness a workout hřiště.

Více na: www.navystavisti.cz   

 

Comments

comments

Vyhledat