Chystá se online debata o Ingmaru Bergmanovi

 

Ingmaru Bergmanovi, jednomu z nejvýznamnějších filmařů 20. století, bude věnována online debata Skandinávského domu, která proběhne 10. prosince od 19:00. Debata nahlédne do života a díla slavného Švéda a zprostředkuje divákům setkání s předními bergmanovskými překladateli, dramaturgy a teatrology.  

 

„V živě přenášené online debatě si budeme povídat s trojicí hostů, kteří mají svůj vlastní a velmi blízký pohled na Ingmara Bergmana, legendárního spisovatele, režiséra a dramatika,“ komentuje Petr Kujal z pořádajícího Skandinávského domu: „Diváci se setkají s překladatelem Zbyňkem Černíkem, který českým čtenářům přiblížil řadu Bergmanových knih a filmů, například Hodinu vlků nebo Úsměvy letní noci. Kromě něj pohovoříme s dramaturgyní Divadla Na zábradlí Dorou Viceníkovou či teatroložkou Karolínou Stehlíkovou,“ dodává Kujal. 

 

Ingmar Bergman (19182007) byl muž řady talentů: filmový, divadelní a rozhlasový režisér, dramatik a spisovatel. Jeho spisovatelskému nadání, jež často zůstává ve stínu jeho režisérských a dramaturgických úspěchů, se hosté online debaty budou věnovat podobně jako překladům Bergmanových děl do českého jazyka. „Zřetel bude brán i na nastudování Bergmanových divadelních her v Česku, včetně aktuální situace. Neopomeneme přitom ani současnou inscenaci Persony Divadla Na zábradlí, ke které jsme zamýšleli uspořádat klasický divadelní večer naživo, dokud nás koronavirus nedonutil přesunout veškeré akce do virtuálního prostoru,“ komentuje Petr Kujal.

 

Co? Online beseda Bergman, bez Bergmana, k Bergmanovi

Kdy? Ve čtvrtek 10. prosince od 19:00 hodin

Kde? Na www.facebook.com/skandinavskydum. Záznam bude posléze uložen na www.youtube.com/scandihouse 

Účast zdarma, bez nutnosti předchozí rezervace.

 

 

Comments

comments

Vyhledat