Club Tropicana: Proti odlesňování a pro biodiverzitu

repro pořadatel akce
repro pořadatel akce

V rámci instalace Club Tropicana, která se zabývá vlivem odlesňování tropických pralesů na náš každodenní život, proběhne večer věnovaný tomuto tématu spojený s filmovou projekcí a debatou s předními českými odborníky na biodiverzitu.

Akce se koná v pondělí 11. listopadu od 18.30 v Kině 35 (Francouzský Institut v Praze).

Večer začne brazilským filmem Piripkura, který se věnuje dopadu odlesňování na kmen Piripkura sídlící v amazonském pralese, a sleduje dopad na jejich životy v kontextu masivního odlesňování v oblasti. Deforestace však nemá vliv jenom na člověka: celý ekosystém je navzájem propojen. Debata po projekty tedy představí další složky tropického pralesa: flóru, faunu a vodní svět. Pozvání do diskuze přijali:

🌿 prof. Ing. Ladislav Kokoška, Ph.D. (Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze), který se věnuje vyzkumu v oblasti léčivých rostlin

🐆 prof. RNDr. Pavel Kindlmann, DrSc. (Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, spoluautor zprávy o stavu světových ekosystémů Mezinárodní platformy pro biodiverzitu při OSN.

🐠 RNDr. Petra Horká, Ph.D. (Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy), jejíž doménou je vliv antropogenních faktorů na společenstva ryb a vodních organismů.

Vstup na obě části večera je zdarma, ale vzhledem k limitované kapacitě Kina 35 doporučujeme rezervovat.

Film: v portugalském znění s anglickými titulky
Debata: anglicky (s českým překladem, bude-li potřeba)

O FILMU:
Piripkura | Brazílie | 2017
Režie: Mariana Oliva, Renata Terra, Bruno Jorge | 81 minut

 

Comments

comments

Vyhledat