Co se stane, když se spojí Vans a Vivienne Westwood?

foto: Vans
foto: Vans

Vans, originální značka se zaměřením na akční sporty a kreativní sebevyjádření, spojila své síly s britským módním domem Vivienne Westwood a vytvořila kolekci obuvi oslavující nebojácný individualismus a nespoutanost. Tato exkluzivní minikolekce přinese celkem šest modelů ikonických tenisek Vans nesoucích kultovní potisky, grafiky a designové prvky z dílny Vivienne Westwood. Kolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania bude k dostání počínaje 20. zářím v kamenných prodejnách a na webu. 

foto: Vans

Model Sk8-Hi odkazuje na rodiště obou značek vyobrazením ručně psaného dopisu zaslaného z Jižní Kalifornie do vlajkové prodejny Vivienne Westwood na adrese Conduit Street 44 v Londýně. Kůže na teniskách je obarvená za použití přírodních rostlinných barviv a kromě zmiňované adresy je na ní vytištěna i poštovní známka s oraženým datem zahájení spolupráce. Podrážku navíc zdobí kožený lem.

foto: Vans

Model Sk8-Hi Platform je inspirován ikonickou pirátskou botou, kterou Vivienne Westwood poprvé představila v roce 1981 jako součást legendární kolekce Pirate. Model staví na designových prvcích této kultovní boty, včetně kontrastního béžového pásku přes nárt, na jehož obarvení byly opět použity rostlinné barvy.

foto: Vans

Další model Checkerboard Slip-On spojuje historii obou značek skrze šachovnicový vzor doplněný o výrazný nápis DESTROY, přičemž oba tyto symboly spatřily světlo světa ve stejném roce 1977. Vivienne navíc přispěla k myšlence neustále se vyvíjejícího šachovnicového vzoru zvětšením čtverců a jejich natočením do diagonály.

foto: Vans

V kolekci se také znovu představí model Style #53zrozený v 90. letech. Tyto nazouvací tenisky ve stylu loafers mají vršek z černého semiše, vyvýšenou černou podrážku a nahoře jsou zdobeny barevným logem Vivienne Westwood.

foto: Vans

Kolekci Vans x Vivienne Westwood Anglomania doplňují modely Old Skool a Authentic představující další originální potisky z dílny Vivienne Westwood. Vínově červený model Old Skool kombinuje semiš a plátno, s kontrastním prošíváním v hořčicové barvě a gumovou podešví. Kultovní nízký model Authentic, potištěný autorskými blesky, přináší zbrusu novou, zářivou nebesky modrou exkluzivně pro tuto kampaň. Oba modely navíc nesou monogram „VW“.

foto: Vans

Kolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania bude k dostání od 20. září u vybraných prodejců Vans a Vivienne Westwood po celém světě a online na webu Vans.com a VivienneWestwood.com. Další informace naleznete na stránce vans.com/viviennewestwood.

#VansxVivienneWestwood

Comments

comments

Vyhledat