Co všechno si můžete předplatit a nevěděli jste o tom

<span>Photo by <a href=Alex Mecl on Unsplash">
Photo by Alex Mecl on Unsplash

Předplatné různých užitečných i zcela neužitečných věcí je docela velký trend posledních let. Nejspíš jste narazili na možnost předplatit si i v ČR pravidelné dodávky ponožek nebo kosmetiky. Co je vlastně k mání touhle formou ve světě? Pojďme se na to podívat.

Celosvětově je předplatné běžné pro veškeré rychloobrátkové zboží i různé méně obvyklé komodity (nebudeme se nyní zabývat předplatným softwaru, filmových kanálů ani novin). Existují dedikované weby jako My Subcription Addiction, které tyto služby recenzují a shromažďují uživatelské reakce nebo prostě odkazy. U nás je méně rozsáhlý, ale použitelný třeba web Předplatit.cz, kde ale najdeme hlavně hodně služeb nabízejících pravidelné dodávky toho samého. Společný jmenovatel oblíbených předplatitelských služeb ale je, že obsah krabice, kterou dostáváte obvykle jednou za měsíc, je překvapením, tedy že zboží (jídlo, knihy, pokojové květiny, víno) vám vybral někdo jiný. Pro mnohé z nás by to byl deal breaker, ale evidentně existuje dost lidí, které to baví. Koukněme se na konkrétnější příklady obvyklých i obskurních předplatitelských služeb.

KNIHY

Nechte se překvapit, láká obchod Knihomilové a nabízí zasílání tajemných zásilek s knihami, nakladatelství Moba zasílá své románové sešity, nejznámější zůstává asi Knižní klub (závazek odebrat 5 knih ročně a výhody u partnerů).

KOSMETIKA

U nás kromě knížek asi nejznámější. Za předplatné dostanete krabici s dekorativní a/nebo pěsticí kosmetikou, od června to nabízí i Lush.

Dále je tu třeba Lookfantastic Beauty Box, který si můžete předplatit na 3, 6, nebo 12 měsíců. Je tu i služba Tvoje krabička. Recenze podobných služeb hledejte na kosmetických blozích.

foto Lush

ČAJ

Možnost dostat zajímavé čaje je v Česku stále velice dobrá a existuje tu i čajové předplatné, kdy vám renomovaná firma meetea pošle každý měsíc tři vám neznámé čaje, které osobně vybral šéf. Kvalita.

Přátelé,Čajové předplatné i eshop je v provozu.Objednávky rozesíláme každou středu. Čajové studio, naše kamenná…

Zveřejnil(a) Meetea dne Úterý 24. března 2020

 

OBLEČENÍ

Pokud vás myšlenka, že vám někdo vybírá oblečení, odpuzuje, přeskočte na další položku. Zahraniční služby jako MM Lafleur Bento Box nabízejí třeba předvybrané oblečení do kanceláře, nabídka je opravdu široká.

PONOŽKY

Ponožkových předplatných přibývá i na českém trhu, kromě Pánů z Ponožkovic je tu shop Barevné fusky a projekt V páru i další, včetně dárkového předplatného od Ponožkožrouta. Zahraniční obchodníci nabízejí někdy také mix ponožek, motýlků a kravat nebo kravaty samostatně.

HRAČKY

Co třeba jednou za dva měsíce novou stavebnici? Jde to.

MIX

Méně často využívanou možností je třeba mix jídla a kosmetiky, jaký formou předplatného nabízí Můj Super box. tematicky zaměřený je zahraniční projekt Conscious Box (jídlo, kosmetika atd., vše eko).

JÍDLO

U nás spíše Popelka (na novinky zaměřený projekt Brandnooz aj.), v zahraničí ale vzkvétající věc. Jako velmi zajímavé se jeví balíčky zaměřené na niche oblasti, například japonské sladkosti, nyní už se objednávají dobroty na Halloween:

BOTY

Například Shoedazzle vám pošle docela často nové boty, vybírá je na základě vstupního kvízu vašeho stylu. Nike zase nabízí sportovní boty pro děti, samozřejmě v rostoucích velikostech.

VLNA

Renesance pletení znamená i rozvoj obchodování s vlnou a „yarn clubs“ jsou oblíbeným způsobem, jak se dostat k zajímavým materiálům a podpořit svého oblíbeného dodavatele, který má jistý příjem. Populární je třeba v Irsku usazená Slovenka Beáta Ježeková a její Hedhehog Fibres Yarn Club, který se vždycky rychle vyprodá – coby maloproducentka má omezené možnosti.

If you can’t decide or you want to sample our different bases, Lucky Dip Club is the way to go. The most bang for your…

Zveřejnil(a) Hedgehog Fibres dne Neděle 16. srpna 2020

VINYLY

Předplatné vinylů není až tak obskurní věc, jak by se mohlo zdát. Jako umělecký projekt to pojímá Vinyl Moon (dostanete vinylový „mixtape“ v obalu od mladého výtvarníka), existuje ale spousta dalších variant, jako je třeba zásilka vinylů nových kapel, tipy najdete v článku na blogu Vinyl Mugshot.

RESUMÉ

Zavázat se k pravidelnému odběru nějakého artiklu by mělo být promyšleným tahem: špatná volba vás může přijít draho a doma se vám bude hromadit haraburdí, přičemž odhlásit se z odběru nemusí být zcela triviální. Pokud ale nějakému zboží holdujete a fandíte jeho prodejci, případně najdete klub pro své okrajové hobby, jděte do toho!

DALŠÍ ODKAZY

Amazon má pro předplatné celou sekci. Článek na webu Purewow nabízí rozsáhlý průřez předplatitelskými službami světa. Téma dobře shrnul také Forbes.

Comments

comments

Vyhledat