LEVI’S® VINTAGE CLOTHING ODHALUJE „SHOCKING TRUTH“

foto Levis
foto Levis

V 50. a 60. letech v Americe zuřil vztek a rebelie teenagerů. Alespoň se vás o tom snaží přesvědčit Hollywood a řada teenagerských béčkových filmů z té doby. Víkendový flám zkažených rockerů! Kluci se perou o zkaženou puberťačku! Smrt při tajných závodech aut! Byť tyto filmy většinou nesplnily, co slibovaly, trailery a reklama se postaraly o zábavnou podívanou. A také posloužily jako inspirace pro novou kolekci Levi’s® Vintage Clothing podzim/zima 2021. 


Nová kolekce nese název The Shocking Truth, Šokující pravda, a z plakátů béčkových filmů pro teenagery z 50. a 60. let přebírá divoké barvy a přehnaně stylizované obrazy. Univerzitní bundy a saténové bombery. Košile s rozhalenkou a svetry s geometrickými vzory. A samozřejmě denim. Spoustu denimu.

  

Mezi nejzajímavější kousky patří pánská červená saténová bunda Climate Seal Jacket s kožešinovým límcem, reprodukce verze z 50. let minulého století, a pánské kalhoty 1920s Balloon, super široké džíny podle verze z 20. let minulého století. V nabídce je také řada džísek včetně Type II Long Trucker Jacket, delší interpretace dobových džínových bund. Pro ženy je tu saténový Bomber Black & Red s motivem plačící kočky vyšitým na zádech, který připomíná bundy teenagerských gangů z 50. let. Zelenkavý vlněný kabát Duffell Coat je zase inspirovaný kousky, které nosili studenti. K dalším novinkám patří černá verze džínů Levi’s® 701, v padesátých letech minulého století to byly první dámské džíny prodávané předeprané. Zajímavostí jsou džíny 1960 501®z podle původního střihu z roku 1960, který byl evolucí první zipové verze pětsetjedniček z roku 1954. Jsou vyrobeny z 12uncového denimu Red Selvedge. Kolekce nabízí také celou řadu topů s výraznými geometrickými potisky a agresivní estetikou dobových marketingových plakátů. 

Ke kolekci Levi’s® Vintage Clothing přistupovali designéři značky jako by navrhovali kostýmy pro jeden z těch odstrašujících filmů pro teenagery. Je to kolekce, která oslavuje laciné vzrušení z nízkorozpočtových filmů, které se ale nakonec staly kultovní klasikou hollywoodské kinematografie.  

 

Celou kolekci najdete v novém pražském Levi’s® Storu v ulici Na Příkopě 6 nebo na levi.com. 

 

Comments

comments

Vyhledat