CONVERSE PRIDE – kolekce oslavující cestu sebepoznávání a lásky k sobě samému

Converse
Converse

Na kolekci oslavující cestu sebepoznávání a lásky k sobě samému se vůbec poprvé podílela i česká designérka Tereza Žofková. 

 

Je na čase ukázat svou hrdost. Letošní již šestá Converse Pride kolekce se řídí heslem “Pride never stops” a oslavuje jedinečné cesty za sebepřijetím a sebeláskou. Prozkoumává každodenní radosti i strasti provázející LGBTQIA+ komunitu. Barevná limitka vyjadřuje podporu celosvětovému hnutí Pride a těm, kteří se nebojí bojovat za své pravé já.

 

Vůbec poprvé se na kolekci podílela i česká umělkyně Tereza Žofková. Patří do týmu mladých kreativních lidí, kteří mají odhodlání změnit svět k lepšímu. Nazývají se All Stars a Converse jim dává příležitost zlepšovat se a převést své vize ve skutečnost.

 

Pětici All Stars designérů z celého světa, kteří byli u vzniku Pride kolekce, spojuje fakt, že i přes jejich kulturní odlišnosti, kráčí po cestě směřující stejným směrem. To udalo tón celé kolekci. Abstraktně zpracovaný motiv hor se postupně mění ve volně plynoucí květy.

 

Limitka je nepřehlédnutelná jak barevným provedením, tak grafickými detaily na teniskách i jednotlivých kouscích. Do duhových odstínů jsou zahaleny strany Chucků i jejich podrážky. Poprvé se v kolekci objevuje model Run Star Hike, který vedle barevné podrážky nese ikonickou výšivku v Pride barvách. Nově vznikly i barevné pantofle oslavující individualitu.

 

Pro letošní Pride oslavy si každý může vyrobit osobitý model a vyjádřit tak svůj postoj. Inspirovat se můžete u jednotlivých modelů, které vytvořila All Star komunita.

 

Kolekce podporuje charitativní organizace LGBTQIA+ po celém světě a pomáhá jedincům s objevováním jejich individuálních cest za sebepoznáním.

 

Společnost Converse od vydání první Pride kolekce v roce 2015 věnovala více než 1,3 milionů dolarů na podporu místních i globálních organizací LGBTQIA+. Příspěvky putovaly zejména na podporu bezpečných prostor pro mládež, pomoc při hledání odpovědí na otázky sužující skupinu a na základní zdroje potřebné během pandemie COVID-19.

 

Tereza Žofková nám v krátkem rozhovoru přiblížila, jaké to bylo pracovat s globálním kreativním týmem Converse.

 

Jaký byl tvůj úkol při tvorbě kolekce? 

TŽ: Každý z našeho čtyřčlenného týmu vytvořil moodboard na téma Pride. Ty jsou základem pro výsledný design kolekce. Také jsem dělala vlastní návrhy bot a oblečení, často jsme měli společné videohovory, kde jsme probírali, jak vše probíhá a naše pocity. Výslednou kolekci jsme nakonec s dalšími členy All Stars týmu nafotili. 

 

Jak probíhá tvorba celosvětové Converse kolekce? 

TŽ: Celý proces trval docela dlouho, začínali jsme už na konci roku 2019. Ze začátku jsme si každý měsíc volali přes Zoom, dávali dohromady svoje nápady, diskutovali o tom, co pro každého z nás Pride znamená a jaká byla naše cesta k uznání a respektování sama sebe. Každý z nás čtyř udělal na toto téma svůj moodboard a vlastní návrhy oblečení a bot, které jsme představili před ostatními. 

Moodboardy byly předány dalšímu Converse týmu. Ten zpracoval naše návrhy a vznikl z toho jak celkový design, který znázorňuje právě tu celkem těžkou cestu vyrovnání se sám se sebou, sebepoznání a sebeuznání a taky úlevu, harmonii a sebelásku, která s tím přichází, tak návrhy custom kolekce každého z nás. Tahle fáze trvala docela dlouho, přesně si to nepamatuji, ale klidně 4 měsíce. Pak jsme se zase všichni sešli na zoomu a zhodnotili návrhy. K tomu bych ráda řekla, že jak jsme spolupracovali napříč celým světem, tak vždycky u někoho byla noc a někdo vstával ve 4 ráno, což bylo docela vtipný. Mně to vždycky naštěstí vyšlo na 15h. 

Poslední fáze byla teď před Vánoci, kdy jsme v jednom týdnu dostali instrukce, jak by měly vypadat finální fotky a každému z nás našli fotografa z AllStar teamu v našem městě, se kterým jsme měli asi dva týdny na nafocení fotek a natočení videa. Takže tahle finální fáze byla nejvíc hektická. 

Pak už se dodělával jen finální vzhled, animace a popisky na stránky, což dělali další lidé z Converse teamu. Nakonec jsme to společně oslavili opět na zoomu chvilku před tím, než kolekce 18.5. vyšla.

 

Co pro tebe Pride znamená? 

TŽ: Pride pro mě v první řadě znamená sebelásku, přijetí sama sebe se vším všudy. Také stejně tak důležitý respekt k ostatním a komunitu skvělých lidí.  

 

Comments

comments

Vyhledat