Vyhrajte poukázky do Starbucks

foto Starbucks
foto Starbucks

Jak na cold brew? A jak vyhrát kávu zdarma? Přečtěte si a vyhrajte.

Pokud si rádi vychutnáte svůj oblíbený šálek kávy, určitě nepohrdnete zajímavými letními variacemi tohoto nápoje, které nejen potěší chuťové pohárky, ale také příjemně osvěží. Léto je ideálním obdobím na zkoušení nových možností, proto jsme pro vás ve spolupráci se Starbucks District Coffee Masterem Miguelem Gonzálezem připravili recepty na originální letní kávové nápoje, které si jednoduše připravíte v pohodlí domova metodou french press.

Cold Brew patří v kavárnách Starbucks v rámci letního menu mezi nejoblíbenější nápoje a v nabídce je již v několika variacích. A ačkoli se může zdát, že připravit si tento lahodný nápoj doma je přímo nemožné, není tomu tak. Osvěžující Cold Brew Tonic je skvělým tipem na letní posezení s kamarády na terase.

Cold Brew Tonic
Budete potřebovat french press, který je součástí vybavení většiny domácností. Pokud jej nemáte, můžete si ho koupit i v kavárnách Starbucks. Připravte si svou oblíbenou zrnkovou kávu, například Starbucks House Blend, namletou nahrubo (připomíná mořskou sůl). Do french pressu nasypte 1 díl kávy a zalijte 3 díly vody (např. 1 šálek kávy zalitý 3 šálky vody) a vložte do chladničky na 20 hodin. Když je káva vylouhovaná, stlačte píst na french pressu. Do větší sklenice nasypte kostky ledu a zalijte asi 1 dcl Cold Brew. Přidejte asi 2 dcl toniku. Nejvhodnější je tonik, který není slazený (např. FeverTree). Vychutnejte si originální ledový kávový nápoj!

Pokud vám nechybí odvaha a máte rádi citrusy, určitě vyzkoušejte i originální ledovou kávu s citrusovým džusem. Tato kombinace může znít netradičně, ale chutná skvěle a rozhodně zpříjemní horké letní dny.

Ledová káva s pomerančovým džusem
I na přípravu ledové kávy budete potřebovat french press. Opět si připravte svou oblíbenou zrnkovou kávu. Pro přípravu ledové kávy s pomerančovým džusem jsou nejvhodnější africké kávy, které mají jemnou citrusovou dochuť, například Starbucks Kenya. Namelte si kávu nahrubo (struktura mořské soli). Do french pressu nasypte 2 lžíce kávy a zalijte 180 ml horké vody. Přikryjte nádobu víkem, ale píst nechte vytažen a nechte louhovat 4 minuty. Naplňte větší pohár kostkami ledu, stlačte píst french pressu a pomalu nalijte kávu na led. Dolijte 100% pomerančovým džusem podle chuti a vychutnejte si příjemné citrusové osvěžení.

S tipy od Starbucks District Coffee Mastera Miguela Gonzáleze určitě ohromíte své přátele a společně si užijete jedinečné letní momenty, na které nezapomenete. Pokud potřebujete radu ohledně přípravy kávy ve french pressu nebo jinou alternativní metodou v pohodlí domova, baristé v kavárnách Starbucks vám ochotně poradí a namelou vám vaši oblíbenou kávu na správnou hrubost podle zvoleného způsobu přípravy.

SOUTĚŽ o vouchery

Odpovězte na soutěžní otázku a buďte mezi prvními třemi autory správných odpovědí.

Soutěžní otázka: Do french pressu, se kterým si můžete připravit aktuální receptury podle Starbucks, se káva mele
1) na velmi jemno
2) na střední hrubost
3) nahrubo

Odpovědi posílejte mailem na souteze@protisedi.cz s předmětem Soutěž Starbucks leto, soutěž končí 14.8. 2019 v 07.00 hodin.
Autoři prvních 3 správných odpovědí získají po 2 voucherech na konzumaci kávy (voucher opravňuje ke konzumaci 1 nápoje velikosti tall) v síti českých poboček Starbucks.

Výherce budeme kontaktovat e-mailem, cenu zašleme poštou.

foto Starbucks


Správce předkládá subjektům zpracování dat pro účely korespondence následující souhlas:

„1. Tímto udělujete odvolatelný souhlas Správci – firmě PROTIŠEDI s.r.o., SPIS. ZN. C 242760 vedená u Městského soudu v Praze (dále jen „Správce“), aby zpracovávala tyto osobní údaje: 

  • ​e-mail 
  • jméno
  • příjmení
  1. Výše uvedené údaje je nutné zpracovat za účelem činnosti Správce, zejména zasílání informací o výhře a korespondenci o zaslání výhry. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 10 let.
  2. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje firmy.
  3. Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem. Osobní údaje nejsou předávány třetím osobám s výjimkou nutného předání jména výherc epořadateli akce, na kterou vyhrál výherce volný vstup.

5.​ Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

​ vzít souhlas kdykoliv zpět,

​ požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,

​ požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,

​ vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,

​ požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,

​ v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.“

Comments

comments

Vyhledat