Čtvrtý ročník komorního festivalu Podskalí ve filmu proběhne v červnu

Začátkem června Podskalí opět ožije filmem a nabídne známé i neznámé snímky z historie rázovité čtvrti“ pod Emauzským klášterem. Čtvrtý ročník filmového festivalu Podskalí ve filmu proběhne mezi 11. a 13. červnem 2020 u Podskalské Celnice Na Výtoni.

Minulost této rázovité “čtvrti“ na Praze 2 u Vltavy se stala námětem pro několik celovečerních filmů, které se v Podskalí odehrávají a zachycují proměnu Podskalí v čase.

„Posadit se na trávník nebo židličku v parku na Výtoni a sledovat na stěně původní Podskalské Celnice (a jedné z mála zachovaných budov starého Podskalí) kupříkladu němý film připomínající, jak toto místo kdysi vypadalo, a který živě doprovází pianista, bezesporu patří k nezapomenutelnému zážitku“, říká organizátor přehlídky Jiří Š. Cieslar.

Letos se diváci mohou těšit například na němou groteskní krimi-komedii režiséra Karla Antona z roku 1923 v hlavních rolích s Anny Ondrákovou a Karlem Lamačem. Druhý večer je na programu sociální drama režiséra Carla Junghanse Takový je život, právem řazené mezi vrcholná díla české němé kinematografie. Sobotní zakončení pak bude plně patřit snímkům zasvěceným řece Vltavě.

Pokud Vám chyběla během krize návštěva kina, je festival Podskalí ve filmu ideální příležitostí, jak deficit odstranit. Přijďte si pro zážitek z prvorepublikového kina pod širým nebem a s živou hudbou“, dodává předseda spolku Hraběnka z Podskalí Jiří Š. Cieslar.

Program:

  1. června 2020 // zahájení

Únos bankéře Fuxe (1923), režie Karel Anton / živý klavírní doprovod

Obrazy pražské periferie (2019), režie Josef Císařovský

 

  1. června 2020

Kdyby zašlo Podskalí (1967), režie: Miloslav Hrubý

Takový je život (1929), režie Carl Junghans / živý hudební doprovod

 

  1. června 2020

Bejvávalo (1966), režie Zdeněk Podskalský

Slečna od vody (1959), režie Bořivoj Zeman

 

Festival se uskuteční na Výtoni u Podskalské Celnice (promítat se bude na zadní stěnu směrem od dětského hřiště), a to každý večer od 21 hod.

Přehlídka se koná za finanční podpory MČ Praha 2, Muzea hlavního města Prahy, Národního filmového archivu a pod záštitou místostarosty Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.

Podskalí se v posledních letech stalo oblíbenou destinací jak pro místní, tak „přespolní“ návštěvníky. Považujeme za zajímavé a užitečné připomenout, jak místo vypadalo a jaké filmové „poklady“ se zde odehrávaly a natáčely.

Vstup na všechny projekce je zdarma!

 

FB Event: https://www.facebook.com/events/1186526478356171/

Comments

comments

Vyhledat