Další 3 filmové tipy pro letní zchlazení

Jelikož se první článek o filmech do horka setkal s úspěchem a jelikož léto a letní vedra stále nejsou minulostí, rozhodl jsem se vám doporučit další filmy, při jejichž sledování se člověk minimálně vnitřně ochladí. Tady jsou:

Osvícení / The Shining

Kult. Legendární film vizionáře Stanleyho Kubricka podle předlohy mistra mrazivého hororu Stephena Kinga. Film, který je dnes tolik oslavován, původně bůhvíjaký ohlas nevyvolal, a dokonce si vysloužil nominaci na vůbec první cenu Zlatá malina (ocenění, které má být protipólem Oscarů a sošku většinou dostávají nejhorší filmy a filmaři). Film pojednávající o spisovateli, který přijme práci v horském hotelu, aby měl klid pro psaní – a nakonec mu z toho tak trošku přeskočí… Malinko. Finální scéna v sněhovém bludišti se natáčela na severu Londýna, ale i tak při ní doslova mrazí – stejně tak jako v té kultovní a stokrát adaptované scéně „chodby u výtahu“ – víte, kterou myslím.

 

Sám doma

Kdo by si dokázal představit vánoční televizní program bez příběhu snahy dvou ne úplně zručných ani inteligentních lapků vykrást dům (spíš palác – co vlastně Kevinův tatínek dělá za práci?!), který stráží malý chlapec. Film, který se díky ziskům dostal do Guinessovy knihy rekordů, vám krom zimní nálady (natáčelo se v Chicagu) přinese i úsměv na rtech. Přiznejte se kdo spolu s Marvem při sledování neříká „Harry – jdu do baráku“?

 

Fargo

Zůstaneme u kultovních záležitostí, jednou takovou bezesporu film bratří Coenů je. Thriller umně ředěný černým humorem NEvycházející ze skutečné události odehrávající se v Minnesotě je přímo reklamou na sníh. Nekonečné bílé pláně bez obzoru jsou přesně to, co člověk v současných teplotách potřebuje. Natáčet se muselo i v Kanadě, protože v lokaci během natáčení údajně měli jednu z nejteplejších zim v historii. A pokud nejste fanoušci starších filmů, můžeme doporučit i seriálovou adaptaci, která už má v současnosti tři série a jedna je lepší než druhá – to by vám do zimy vydržet mohlo, ne?

Comments

comments

Vyhledat