Další ročník Trezor Film Festu v Kině Aero se blíží

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Druhý ročník jednodenního Festivalu trezorových filmů se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 od 15:00 hod. v pražském Kině Aero.

S příchodem zimy se do Prahy vrací již druhým rokem Festival trezorových filmů – Trezor Film Fest. Původně animační projekt studentů Arts managementu, VŠE se tak stává stálicí mezi pražskými artovými festivaly. Festival proběhne již tradičně v kině Aero a i letos je připraven zajímavý program.

Letos Trezor Film Festu otevře minimalistická tragikomedie Jana Němce O slavnosti a hostech (1966). Dále se představí Skřivánci na niti (1969) Jiřího Menzela, film natočený na motivy románu Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet. Následovat budou Sedmikrásky (1966), druhý celovečerní experimentální snímek Věry Chytilové. Festival uzavřou kultovní Všichni dobří rodáci (1968) Vojtěcha Jasného. Každý z filmů bude uveden odborníkem na československou kinematografii.

Troufám si říci, že letošní výběr filmů je ještě o něco komplexnější než v minulém roce. Na své si tak přijdou vyznavači historického dramatu, milovníci artových kousků,  ale i tragikomedie. Zároveň se na plátně objeví ceněná perla světového formátu, ale i experimentální kousek, který by divák mohl jen těžko zhlédnout na velkém filmovém plátně,“ komentuje letošní ročník hlavní dramaturg festivalu, Jan Matějka.

Trezor Film Fest přináší na světlo naše nejcennější filmové dědictví. Filmy, které vznikly v době totality a byly dříve nebo později komunistickou stranou odsouzeny k uzavření  do trezoru. Studenti Arts managementu ve spolupráci s kinem Aero přináší divákům jedinečnou příležitost tyto filmy poznat a znovu se pokochat jejich krásou v té nejvyšší možné kvalitě na stříbrném plátně.

Vstupenky je možné zakoupit k jednotlivým filmům nebo jako permanentka na celý festival. K dostání na pokladně nebo na webových stránkách Kina Aero.
/FB EVENT/

Comments

comments

Vyhledat