Dánský herec Mads Mikkelsen se vrací na velká plátna kin. Které snímky musíte vidět?

Rytíři spravedlnosti
Rytíři spravedlnosti

Dánský herec Mads Mikkelsen se konečně vrací na velká plátna kin. Kromě oceňovaného snímku Chlast a fenomenálního, nejen hereckého, výkonu Mikkelsena se diváci mohou těšit na jeho pátou spolupráci s režisérem Andersem Thomasem Jensenem v dánské černé komedii Rytíři spravedlnosti.

 

Nejnovější film v hlavní roli s Madsem Mikkelsenem, Rytíři spravedlnosti, je další pecka známého dánského režiséra Jensena, který je v oblasti černých komedií ve svém živlu. Ten si kromě Mikkelsena k sobě přizval další herce, se kterými tvoří sehraný tandem, aby natočil další nezapomenutelnou černou komedii o tom, že náhody mají svůj smysl a konspirační teorie vládnou světu. Voják Markus se po tragickém úmrtí manželky vrací domů, aby se postaral o svou dospívající dceru. Byla to však nešťastná náhoda, nebo za její smrtí stojí strůjce? Tato severská bláznivá symfonie je silným návratem Jensena do role režiséra, od které odběhl k nezapomenutelným scenáristickým počinům, jako například pravdivý příběh Vidíš měsíc, Danieli.

 

Divácký miláček Mikkelsen minulý rok zazářil také ve snímku Chlast režiséra Thomase Vinterberga o čtyřech přátelích, kteří testují teorii, že každý by se měl rodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Film, jenž sbíral ocenění všude, kde se dalo – mezi nimi i například sošku za nejlepší mezinárodní film na Oscarech, či čtyři ocenění na Evropských filmových cenách. Opilou jízdu diváci stihli pouze v rámci přehlídky Be2Can, poté se snímek přesunul do virtuálního kinosálu na Edisonline a #kinaspolu. Nyní je však příležitost si Chlast znovu užít na velkém plátně.

 

Mads Mikkelsen si tak k fenomenálním výkonům právě v Jensenových filmech, jako jsou Řezníci, O kuřatech a lidech nebo Blikající světla, jež jsou dostupná ke zhlédnutí ve videotéce Edisonline, zapisuje dva další úspěšné herecké zářezy. Ty jsou nyní, po virtuálních kinosálech, pro diváky dostupné ve znovu otevřených kinech.

 

Ve skandinávské vlně pokračuje i dokument Greta režiséra Nathana Grossmana sledující úsek života mladé aktivistky Grety Thunberg, jež se nebojí postavit světu a bojovat za budoucnost planety. Svým bojem za klima se stala nejmilovanějším a nejnenáviděnějším dítětem. Intimní portrét aktivistky s Aspergerovým syndromem je vyprávěný prostřednictvím působivých, dosud nezveřejněných záběrů.

 

Comments

comments

Vyhledat