Dárky z Botanické

 

Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady

 

První adventní svíčka se už rozhořela a většina z nás přemýšlí, čím o Vánocích udělá radost svým blízkým. Botanická zahrada hl. m. Prahy proto připravila nabídku dárkových poukazů, vstupenek i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. Pokud si i u vás Ježíšek láme hlavu nad letošní nadílkou, pošlete ho pro inspiraci do botanické. Vy si pak můžete čekání na Vánoce zkrátit příjemnou procházkou zimní zahradou. Venkovní expozice jsou v zimním období přístupné denně od 9 do 16 hodin zdarma.

Vánoce jsou svátky klidu a rozjímání. Botanicka zahrada v pražské Troji je
tím ideálním místem, kde si vychutnáte jak adventní očekávání, tak i vánoční pohodu.
Po příjemné procházce venkovními expozicemi a návštěvě tropického lesa
ve skleníku Fata Morgana si tu můžete zakoupit i dárky pro své příbuzné či známé.
„S koncem roku jsme rozšířili nabídku našich upomínkových předmětů. Chtěli jsme, aby byly nejen krásné, ale i užitečné. Nově máme například praktický USB flash disk či powerbanku,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Botanická zahrada hl. m. Prahy pro vás připravila nabídku vánočních dárků:

 

Chcete se blýsknout dárkem u maminky či tchyně?

Potěšte je letos originálním dárkem a věnujte jim poukaz na procházku botanickou zahradou v doprovodu průvodce. Zavítat mohou do jakékoliv části zahrady dle vlastního výběru
a dozvědí se mnoho zajímavostí ze života rostlin. Doprovod školeného průvodce na jeden okruh a skupinu vás bude stát 250 Kč na hodinu plus vstupné do botanické zahrady. Dárkové poukázky na prohlídky expozic objednávejte e-mailem na poukazy@botanicka.cz.

Zabodujte u tatínka či tchána

Víte, že vína z vinice sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy každoročně získávají mnohá ocenění na soutěžích v České republice i v zahraničí? Překvapte milovníky vína a nechte je odhalit tajemství výroby vína v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Prohlédnou si expozici výroby vína s průvodcem a návštěvu zakončí ochutnávkou vína z místní vinice. Dárkový poukaz zahrnuje navíc i vstup do botanické zahrady. Cena se vstupem do venkovních expozic je 780 Kč za dvě osoby. Cena se vstupem do venkovních expozic a skleníku Fata Morgana pro dvě osoby je 910 Kč. Dárkové poukázky na prohlídky expozice výroby vína objednávejte e-mailem na poukazy@botanicka.cz. Pokud chcete poukaz darovat jako vánoční dárek, je třeba objednávku uhradit nejpozději do 15. 12. 2017.

 

Večer pro milovníky vína

Vymýšlíte program pro svou drahou polovičku a všude jste už byli? Máme pro vás tip.  Pozvěte svou milou či milého do Botanické zahrady hl. m. Prahy na večer spojený se speciální degustací snoubení vín z vinice sv. Kláry s vybranými delikatesami. Ochutnáte
6 vzorků vín spolu s 6 druhy sýrů, paštik a dalších dobrot. Vybírat můžete z následujících termínů: 18., 24. a 30. ledna vždy od 19.00 hodin. Dárkové poukazy v ceně 420 Kč za osobu na vybraný termín objednávejte e-mailem na eliska.muchnova@botanicka.cz.

 

Hledáte dárek pro obchodní partnery?

Dáváte svým obchodním partnerům víno a přemýšlíte, která byste vybrali tento rok? Určitě neuděláte chybu s vínem z vinice sv. Kláry vyrobeným v trojské botanické zahradě, které si můžete nechat zabalit do dárkové krabičky. Vybírat můžete z bílých, růžových i červených vín. V nabídce je rovněž víno slámové a matolinové pálenky. Místní vína dosahují díky ideální poloze vinice sv. Kláry pravidelně vysoké kvality a jsou oceňována na soutěžích v České republice i v zahraničí. Zakoupíte je pouze ve Vinotéce sv. Klára umístěné ve viničním domku v srdci vinice sv. Kláry.

 

Dárky pro každého

Jednadvacáté století je bezpochyby stoletím techniky a botanická zahrada nemůže stát stranou. Před koncem roku proto nabídku dárkových předmětů obohatily nové a poněkud netradiční propagační předměty. Jsou krásné i užitečné zároveň. Atraktivní je zejména USB flash disk za 249 Kč a powerbanka za 299 Kč.

Nový USB flash disk má tvar kreditní karty, a skvěle tudíž padne do přihrádky ve vaší peněžence, důležitá data tak můžete mít stále u sebe. Zdobí ho oboustranný fototisk na skle a jeho design určitě potěší všechny milovníky rostlin.

Powerbanky jsou dnes velice oblíbené, ale často příliš velké a těžké. Nová powerbanka z botanické má praktický tvar, umožní dvě plná nabití vašeho mobilního telefonu a je vhodná pro smartphony i iPhony. Navíc ji také zdobí potisk s motivem rostlin. Oba předměty zakoupíte v pokladně skleníku Fata Morgana.

 

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro rok 2018. Představuje fotografie z archivu trojské botanické zahrady, které ilustrují kouzla proměny expozic v průběhu roku. Zakoupit jej můžete ve skleníku Fata Morgana a ve Vinotéce sv. Klára za 110 Kč.

 

Drobnost, která potěší – dárková vstupenka do botanické zahrady

Pozvěte své blízké na prohlídku světa rostlin. Dárkové vstupenky do trojské botanické zahrady s platností jeden rok od data vydání zakoupíte ve všech pokladnách. Za dárkovou vstupenku zaplatíte totéž co za běžné vstupné. Nejste z Prahy? Objednávat si je můžete i na e-mailu miroslava.kasparova@botanicka.cz.

 

Kořeny osobností

Dlouhodobý projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy

 

Více než osm desítek osobností poctilo v uplynulých osmi letech Botanickou zahradu
hl. m. Prahy svou návštěvou, aby podpořily projekt Kořeny osobností, v jehož rámci dochází ke spojení vzácného přírodního bohatství s těmi největšími postavami současného světa. Projekt má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné poklady přírody, ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať již v oblasti kulturní, sportovní, či vědecké.

Slavné osobnosti, které se na projektu Kořeny osobností podílejí, patří k těm, ke komu s úctou a obdivem vzhlížíme, stejně jako s respektem vnímáme krásu přírodního dědictví pražské botanické zahrady. Pro děti je hrdinou Hurvínek či postava Krtečka, pro sportovní fandy Josef Masopust nebo Pavel Nedvěd, pro jiné spisovatel Ivan Klíma, režisér Miloš Forman
či architektka Eva Jiřičná a řada dalších. Všechna tato velká jména můžete potkat na Stezce osobností a díky nim s celou svou rodinou formou jedinečného zážitku poznat
a obdivovat poklady rostlinné říše. Prostřednictvím projektu Kořeny osobností si totiž svou cestu k vzácným rostlinám a stromům najdou děti i jejich rodiče.

 

Botanická zahrada hl. m. Prahy pro vás připravila nabídku vánočních dárků
Prohlídky bez ochutnávky vín
Skleník Fata Morgana + venkovní expozice/vinice 150,-Kč  / osoba + 250,-Kč  za průvodce na jeden okruh za skupinu
Venkovní expozice/vinice 85,-Kč  / osoba + 250,-Kč  za průvodce na jeden okruh za skupinu
Prohlídky zahrnující expozici výroby vína s ochutnávkou vín
Expozice výroby vína (prohlídka s průvodcem, ochutnávka vín) pro 2 osoby: 455,-Kč  / osoba skupina 3 a více osob: 355,-Kč  / osoba
+ venkovní expozice (vstup)
+ skleník Fata Morgana (vstup)
Expozice výroby vína (prohlídka s průvodcem, ochutnávka vín) pro 2 osoby: 390,-Kč  / osoba skupina 3 a více osob: 300,-Kč  / osoba
+ venkovní expozice (vstup)
Dárkové poukazy na degustace vín z vinice sv. Kláry
Párování vín s delikatesami 18., 24. a 30. ledna 420,-Kč / osoba
Propagační předměty
USB Flash Disk 249,-Kč
Powerbanka 299,-Kč
Nástěnný kalendář na rok 2018 110,- Kč
Nabídka vín z vinice sv. Klára
Bílá vína lahev 0,5 l
Ryzlink rýnský 2016, suché 220,-Kč
Sauvignon + Muškát moravský + Ryzlink rýnský 2016, suché 250,-Kč
Müller Thurgau 2016, polosuché 220,-Kč
Rulandské šedé 2016, polosladké 280,-Kč
Růžová vína lahev 0,5 l
Modrý Portugal – rosé 2016, polosladké 180,-Kč
Červená vína lahev 0,5 l
Rulandské modré 2012, suché 350,-Kč
Destiláty lahev 0,5 l
Rulandské šedé, matolinový destilát 320,-Kč
Muškát moravský, matolinový destilát 320,-Kč
Tramín červený, matolinový destilát 320,-Kč
Slámová vína lahev 0,2 l
Ryzlink rýnský + Tramín červený 2012, sladké 480,-Kč

 

 

Podrobnější přiblížení veškerých akcí a novinek najdete na www.botanicka.cz.

 

 

Comments

comments

Vyhledat