David Byrne další hvězdou Metronome Festivalu

foto: Clayton Cubitt
foto: Clayton Cubitt

Dalším ohlášeným interpretem Metronome Festivalu Prague je po The Chemical Brothers, Johnu Caleovi, Tomu Odellovi nebo Tata Bojs a jejich narozeninové show, zpěvák a multiinstrumentalista David Byrne. Na festivalu, který se uskuteční na pražském Výstavišti ve dnech 22. – 23. června 2018, bývalý frontman Talking Heads a všestrannýumělec představí svou „nejambicióznější“ show od dob natáčení Stop MakingSense s Talking Heads.V prodeji je nyní na webových stránkách festivalu limitovaná edice vstupenek s LP deskami.

Ikonaamerické hudby, kytarista, zpěvák, skladatel, filmový režisér a fotograf David Byrne byl frontmanem slavné newwaveskupiny TalkingHeads, pro kterou napsal všechny její hity. Na sólové dráze vytvořil mimo jiné pamětihodné progresivní album s elektronickým producentem Brianem Enem anebo výborný artpopový projekt se zpěvačkou St. Vincent. V roce 1996 hrál na albu Walking on Locusts velšského hudebníka Johna Calea, také vystupujícího na Metronomu, s nímž spolupracovaljiž v sedmdesátých letech. Je držitelem ocenění Grammy, Oscara a také Zlatého glóbusu. V roce 2002 byl uveden do Rock and RollHallofFame jako člen TalkingHeads. Na rok 2018 David Byrneoznámil plány vydat nové sólové album. Kromě Metronome potvrdil i účast na takových festivalech, jako jsou Roskilde nebo Lollapalooza a na svém tour po východním pobřeží Spojených států amerických bude testovat unikátní dynamickou scénu, kterou představí právě i na festivalech.

„Davide Byrnejespolu s Johnem Calemjednímz pilířů alternativní a rockové hudby,“připomíná dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová. „Jsme rádi, že oba vystoupí na Metronome Festivalu, a diváci tak budou mít možnost během jednoho festivalového víkendu stihnout koncerty obou legend na jednom místě.“

Metronome Festival Prague 2018 postupně oznamuje svůj program. Ze zahraničních hostů zveřejnil v minulých týdnech jménaTheChemicalBrothers, Toma Odella, Johna Calea či Faithless DJ Set, z domácích interpretů speciální celovečerní program ke 30. narozeninám kapely TataBojs, v rámci kterého jako hosté vystoupí také Zrní, Umakart a Midi Lidi. Vstupenky na festival jsou již v prodeji, k dostání jsou na www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro. Nyní je lze pořídit ve zvýhodněných balíčcích s LP deskami interpretů, kteří na Metronome Festivalu vystoupili, či letos vystoupí.

Metronome Festival Prague 2018
Praha, Výstaviště, 22. – 23. června 2018
Metronome Festival Prague je mezinárodní hudební festival, který se koná od roku 2015 každoročně na holešovickém Výstavišti v bezprostřední blízkosti centra Prahy. Nabízí vystoupení nejzajímavějších mezinárodních hvězd v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Festival kromě kvalitní hudby a špičkového zvuku nabízí i amfiteátr s atmosférou, zastřešené scény, kvalitní jídlo bez front, fungující velkokapacitní wi-fiči dostatek míst k sezení.

Základní vstupenky jsou dostupné v několika kategoriích:
Stání / 2 dny 1 690 Kčdo 15.1.2018 / 1990 Kč od 16.1.2018

Comments

comments

Vyhledat