Anketa o módě a stylu: bloggerka Deerkerol

foto: archiv Karolíny Jedličkové
foto: archiv Karolíny Jedličkové

Bloggerka, redaktorka, stylistka.

Nerada o sobě mluvím nebo píšu, takže bych to shrnula následovně. Miluju módu, dinosaury, devadesátý léta, kytky, zvířata a asi milion dalších věcí. Fascinují mě obyčejné lidské rituály, které jsou tak stejné, až jsou každý zcela jiný. Miluju After Eight a Mon Cheri.

Tvoje definice módy a stylu?
Pro mě jsou to dvě rozdílné věci. Samozřejmě jedna bez druhé nemůže fungovat. Čili módu vnímám jako prostředek a zdroj inspirace k vytvoření stylu. Vlastní „face“ v odívání je podle mě to nejdůležitější. Je to ten prvek, kterým jsme schopni inspirovat ostatní. Styl tím pádem vnímám jako sebereflexi.

Co máš nejraději na své práci?
To, že můžu dělat práci, která mě naplňuje a baví a asi i tu rozmanitost. Příležitosti, které za to stojí, i ty které ne. To, že se člověk setkává se stále novými a novými, zajímavými lidmi.  Mám lidi ráda, většinou.

Jak si dobíjíš baterky?
Nejvíc mi pomáhají klišé. Čtení módních magazínů s čajem a v tlustých ponožkách nebo v létě na nastajlovaném balkóně, bezcílná jízda tramvají se sluchátky na uších, kdy si představuju, že hraju ve videoklipu. A kromě toho i vaření a přesazování kytek.

Co tě zaručeně potěší?
Květiny After Eight a Mon Cheri… a taky, když najdu poklad v sekáči!

Co děláš proti šedi?
Všecko, co dělám, se snažím dělat proti zaběhnutým, nudným konvencím. Nuda je totiž největší nepřítel. Život je příliš krátký na to, aby ho člověk prožil v šedivé kleci prázdných gest a žoviálností, stereotypních rituálů a užívání si průměrnosti. Většinou jde i ta nejobyčejnější věc udělat trochu jinak – jít se psem a zvolit cestu boční uličkou, která vás zavede na místo, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Vyzdobit slavnostní tabuli k večeři, i když se vůbec nic zvláštního neděje. Usmívat se na cizí lidi.

Motto: Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit.

BLOG / INSTAGRAM

Comments

comments

Vyhledat